bildirgec.org

timeline hakkında tüm yazılar

Nostaljik bir teknoloji yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız?

junya | 14 March 2012 15:00

“Çocukluğumuzun efsane teknolojik ürünleri” deyince aklınıza gelen her şey Teknosa Teknoloji Tüneli’nde! Türkiye’de teknolojide öncü Teknosa, Facebook’un yenilenen ara yüzü Zaman Tüneli ile birlikte geçmişte kullandığımız efsane ürünleri hatıralarıyla birlikte Facebook profilimize taşıyor.

Teknosa Teknoloji Tüneli, Türkiye’de Facebook’un Zaman Tüneli’ni açmasıyla birlikte yayına giren ilk Zaman Tüneli uygulaması olma özelliğini taşıyor. Uygulamada bir zamanın efsaneleri Commodore bilgisayarlardan, dönemin fenomeni Nokia 3310 telefona, yanımızdan ayırmadığımız Walkman’lerden MP3 Çalar’lara, 80’li yıllardan günümüze yüzlerce efsane ürünle karşılaşabilirsiniz.

zaman makinesi (google’dan)

beyrek | 24 April 2009 23:52

timeline
timeline

google’ın yeni hizmeti news timeline ile, dünya’nın önde gelen haber ajansları, gazeteler ve dergilerin arşivlerine ulaşabilirsiniz. şuan sadece ingilizce ve deneme aşamasında.

google ile zamanda turlayın!

algoz | 22 April 2009 19:16

google için yeni özellikler geliştiren google labs’ın son çalışması Google News Timeline ile istediğiniz konular hakkında son birkaç yılda, hafta veya günde bazı web kaynaklarından (wikipedia, Google Blog, Popular Science vb.) aramalar yaparak, size sonuçları bir zaman çizelgesi görünümünde sunuyor. ayrıca sorgu oluşturma sayfasından sorgunuzu özelleştirebiliyorsunuz.

Google News Timeline
Google News Timeline

Telif hakları, Google ve bloglar yok olacak

empi4 | 03 July 2008 12:26

önümüzdeki yıllarda yok olacak hizmetleri gösteren tablo
önümüzdeki yıllarda yok olacak hizmetleri gösteren tablo

Avusturya asıllı bilim adamları Richard Watson ve Ross Dawson bir araştırma yaparak 2050 yılına kadar yok olması muhtemel hizmetleri açıkladı. bunlar içinde en dikkat çekeni ise 2020 yılında telif haklarının yok olacağı. yani internette mp3 indirmek vs. yasal olacak. bir diğeri ise 2049 yılında google‘ın yok olacağı. 2012’de dial-up internet erşiminin, 2022’de blogların, 2024’te masaüstü pc’lerin, 2026’da fm radyoların ve 2036’da petrolle çalışan arabaların yok olacağını ileri süren liste uzayıp gidiyor. pdf formatındaki listeye gözatmak için buraya tıklayabilirsiniz.

belgesel nitelikli bir hikayenin muhteşem bir web uygulaması

delizade | 21 December 2007 16:00

bir balina avı belgesi olarak fotoğraf malzemesi sizce en etkili nasıl işlenebilir? Jonathan Harris‘in buna harika bir cevabı var : www.thewhalehunt.com.

bir fotoğraf dizisinin ve bu fotoğrafların içerdiği datanın şairane işleyişini bu sitede tecrübe edebilirsiniz. Tüm çalışmanın kendisi tarafından yapıldığı söylenmekte ( ancak buna bir türlü inanamıyorum işin sahip olduğu kalite ve ayrıntı seviyesini gördükçe)

Nokia telefonları zaman çizelgesi (1982-2006)

oceangray | 14 November 2007 00:39

Şurada Nokia’nın tüm telefonlarına ait zaman çizelgesi yapılmış.. Çizelge 1982 yılında başlıyor 2006 yılında son buluyor… Büyük boyuttaki çizelgeye buradan ulaşabilirsiniz..
Listeye bakın bakalım sizin şimdiye kadar kaç tane nokia telefonunuz oldu?

Kendi zaman haritanızı (timeline) oluşturun

semazem | 26 July 2007 11:49

circavie isimli site internet üzerinde tarih/fotoğraf bağlantılarıyla bir zaman haritası oluşturmanızı sağlıyor. Siteye girebilmek için OpenID veya AIM (aol) hesabınızın bulunması gerekiyor.

Beatles’a ait bir zaman haritası görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitede sadece grafik değil filmlerinizi de takvim üzerine yerleştirebiliyorsunuz. Objelere tıklandığında görüntünün büyümesi, not ekleyebilmeniz ve her birine ayrı ayrı yorum yazılabilmesi de ayrı bir güzellik.

linux nerden nereye?

| 17 July 2007 10:46

subat 1992 yilinda mcc interim ile baslayip gunumuzde onlarca farkli surumuyle kullanimda olan linux’un gecmisini gorsellestiren bir zaman cizelgesi .:
via:[digg]