bildirgec.org

junya

11 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

HemenPortre.com’da Ücretsiz Portreni Yaptır

junya | 18 May 2012 17:37

Türkiye Vodafone Vakfı’nın UNDP ve Alternatif Yaşam Derneği ile hayata geçirdiği Düşler Akademisi, engelli insanlara tiyatrodan dansa, müzikten resme pek çok sanat dalında ücretsiz eğitimler veriyor. Bu proje ile sanatın engellilerin hayatında yarattığı büyük dönüşümü, sosyal medyanın gücüyle çok daha geniş kitlelere ulaştırmak için Hemenportre.com fikrini hayata geçirdi.

Engelli gençlerin toplumsal hayata eşit ve aktif katılımının örneğini sunarak Düşler Akademisi’nin bilinirliğini artırmak amacıyla hazırlanan Hemenportre.com adresinde ünlü bir ressam web kameranız aracılığı ile sadece 1 dakika içinde portrenizi yapıyor. Hatta bu profesyonel ressam portrenizi yaparken sizi doğru ışıkta, doğru pozu vermeniz için de yönlendiriyor.

Süre tamamlandığında ressam hazırladığı portrenizi gösteriyor. Ancak büyük bir sürpriz de işte o anda ortaya çıkıyor. Portrenizi hazırlayan bu ressamın Düşler Akademisi projesi ile sanatın engel tanımadığını bizlere ispat eden birçok gençten biri, %90 görme engelli olan Orhan Kıvılcım olduğunu öğreniyoruz.

Vodafone’un da desteklediği Düşler Akademisi ‘‘Sanat ve Sanatçı Engel Tanımaz’’ diyerek yola çıkıyor. Siz de bu projeye destek olmak için Hemenportre.com‘da %90 da görme engelli Orhan Kıvılcım’a portrenizi yaptırıp, bunu Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Vodafone FreeZone’un yeni yüzü Athena oldu!

junya | 30 April 2012 15:00

Şebnem Ferah ile beraberliğine devam eden Vodafone FreeZone, geçtiğimiz aylarda Athena’ya Twitter üzerinden bir video yollayarak tweetleşmeye başlamıştı. Sonrasında gelişen olaylar ve yapılan anlaşma sayesinde Vodafone FreeZone, sosyal medya üzerinden etkileşime girerek Twitter üzerinden anlaşan ilk marka olarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ayrıca Athena “Özgürce Yaşa” şarkısının Athena versiyonu için de stüdyoya girecekmiş.

Mayıs ayında Şebnem Ferah ve Athena’yla FreeZone festivallerinde eğlenmek, Freezone’lular için gençliklerini #kutlamazamani diyen Vodafone FreeZone’un anlaşmasının detayları Twitter‘da!

Türkiye’nin İlk Twitter Talk Show Programı; #cikisinicinden

junya | 26 March 2012 13:44

Cappy’nin yeni ürünü Meyve Tanem! İçinde küçük küpler halinde yenilebilir şeftali parçaları bulunan ürünün sloganı da kendisi kadar ilginç: Yenecek Bu İçecek!

Hem yenilebilme hem de içilebilme özelliği ile paradoksları içinde barındıran Cappy Meyve Tanem’in #cikisinicinden kampanyası, Hayko Cepkin ve Mustafa Topaloğlu’nun paradoksların içinden çıkmaya çalıştıkları program fragmanı ile başladı. Programın konukları, herkesin aklında olan fakat hiç kimsenin şimdiye kadar sesli düşünmediği, kafa karıştıran soruların içinden çıkmaya çalışırken, 1 Mart’ta Serdar Kuzuloğlu ve konukları Twitter’da paradokslar üzerine konuşarak Türkiye’nin ilk Twitter talk show’unu yaparak bir ilki gerçekleştirdiler.
Aynı akşam Okan Bayülgen’in Muhabbet Kralı programına da konuk olan Serdar Kuzuloğlu ve eğitim camiasının önemli isimleri paradoksları tartıştılar.

Nostaljik bir teknoloji yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız?

junya | 14 March 2012 15:00

“Çocukluğumuzun efsane teknolojik ürünleri” deyince aklınıza gelen her şey Teknosa Teknoloji Tüneli’nde! Türkiye’de teknolojide öncü Teknosa, Facebook’un yenilenen ara yüzü Zaman Tüneli ile birlikte geçmişte kullandığımız efsane ürünleri hatıralarıyla birlikte Facebook profilimize taşıyor.

Teknosa Teknoloji Tüneli, Türkiye’de Facebook’un Zaman Tüneli’ni açmasıyla birlikte yayına giren ilk Zaman Tüneli uygulaması olma özelliğini taşıyor. Uygulamada bir zamanın efsaneleri Commodore bilgisayarlardan, dönemin fenomeni Nokia 3310 telefona, yanımızdan ayırmadığımız Walkman’lerden MP3 Çalar’lara, 80’li yıllardan günümüze yüzlerce efsane ürünle karşılaşabilirsiniz.

Açlar Meydanı’nda ya açsındır ya da tok!

junya | 14 March 2012 09:45

Snickers® hem aç karnına, hem de tokken oynanabilen yeni bir oyun hazırladı: Açlar Meydanı!

Açlar Meydanı oyununda tek bir soru var: Aç mısın, tok musun? Açsan assoliste dönüşüp arkadaşını çileden çıkarırsın, toksan assoliste bağlayana tahammül etmeye çalışırsın. Seçim senin! Açlar Meydanı’nda ister assoliste bağlayıp Muazzez Abacı ve Gönül Yazar’ı seçebiliyorsun, istersen kendin olup assoliste bağladığını düşündüğün arkadaşınla birebir kapışıyorsun. Peki bunu nasıl yapıyorsun? Assolistlere ve toklara özel kartlarla! Kartların önemi büyük, oyuna başlamadan önce her kartı iyi okuyup, hangi kartı ne zaman kullanacağını bilmen lazım.

Eğlence, çekişme ve en önemlisi strateji bu oyunun üç temel öğesi. Oyun sırasında assoliste bağlayıp çeşitli kaprisler yaparsan da çözümleri var. Mesela, assoliste bağlayıp kartını beğenmezsen, seçtiğin kartı rastgele bir kartla değiştirebiliyorsun. Oyun hem açı, hem toku mutlu edecek kadar tok karnına hazırlanmış. Aynı zamanda Açlar Meydan’ına Facebook arkadaşlarını davet edebiliyor, assolistlik yapmayarak oyuna gelen her 5 arkadaşın için bir kart kazanıyorsun.

Üstelik Açlar Meydanı oynadığında her hafta 3 kişiye 2 kutu Snickers® çekilişine katılabiliyorsun. Oyunda kazandığın her 100 puan için ekstra çekiliş hakkı kazanıyorsun. Yani ne kadar çok oynarsan, o kadar çok çekiliş hakkı kazanıyorsun.

Bunu okuyup hala oyunu oynamak için hamle yapmadıysan muhtemelen açsındır! Buyrunuz.

80’lerden bugüne teknoloji yolculuğu başlıyor

junya | 13 March 2012 17:00

Facebook kullanıp da zaman tünelinden haberdar olmayan kalmış mıdır bilinmez ama olma ihtimaline karşı kısa bir özet geçmek gerekirse zaman tüneli; Facebook üzerindeki tüm aktivitelerinizi yaşam hikayesine dönüştürüyor ve doğduğunuz günden bugüne yaptığınız her şeyi sizlere film şeridi gibi sunuyor. Teknosa da bu yeni arayüz fikrinden yola çıkarak “teknoloji tüneli”ni hayata geçirdi. Uygulama; bugüne kadar hayatınıza giren teknolojik ürünlerle bir köprü kurarak zaman tünelinize bu serüveni eklemenizi sağlıyor. Bu sayede hayatınızda iz bırakan (bir tüplü televizyonun, komodor 64’ün ya da kasetçaların iz bırakmadığını kim iddia edebilir ki mesela?!) teknolojik ürünlerle profilinizi daha zengin ve de eğlenceli bir hale getirebiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası; yüzlerce cihazın hem değişen teknolojileri hem de tasarımları ‘Teknosa Teknoloji Tüneli’nde sergileniyor, merak edenlere duyurulur.