bildirgec.org

temiz hakkında tüm yazılar

Tesla Model X

emsvizyon | 10 February 2012 19:30

hayallerimizin otomobil firması tesla beni duymuş olsa gerek, çünkü roadster tarzı %100 elektrikli ve uzun menzilli otomobili ile otomotiv dünyasını sarsan ve hemen devleşen firmanın, model Sserisini gördüğümde demiştim ki; hmm sanırım bir suv vakti geldi tesla için…

lansmanın yapılacağı gün posta kutuma düşen bülten ile haberdar olduğum model x‘in ne olduğunu hemen tahmin etmiştim.
işte model x:

kesinlikle süper bir crossover araç. ayrıca hem uzun menzili hem de sınıfındaki başka araçlarda bulunmayacak başka bir özelliği de beni benden alıyor. yukarıya açılır kapılar!

60Kw ve 85Kw iki batarya seçeneğine sahip olacak olan model x, ön ve arka akslarda birer elektrik motoruyla 4 çeker kavramını da kendince yorumluyor.
şahsen iç tasarımını beğenmedim, ortadaki o tabletimsi konsol çok uyduruk dursa bile araba yine de çok güzel…
2013’de üretim bandında olup, ilk teslimatlar 2014’de yapılacakmış. ben para biriktirmeye devam ediyorum, kumbaramda 10 TL’m oldu 🙂 ha gayret

Temiz ve masum bir ümidi yok etmek…

bithikotsis | 10 April 2011 07:00

Adı Gonca’ydı. Doğu Anadolu’nun kıraç bir köyünde sekiz yaşında bir kızcağızdı. Altı kardeştiler. Gonca en büyüğünden bir ufak olandı.
Okumaya çok meraklıydı. Köyde imkan bulamaz, posta dağıtan amcanın arabasına abisi ile gider kasabadaki kütüphanede okur, okur okurdu. Renkli ansiklopedilere hayrandı. Ona göre hayat o ansiklopedilerde yazanlar resmedilenlerdi.

Gonca’nın ailesi cahildi. Babası düşük maaşa tarlada çalışır ev geçindirirdi. Anası temizliklere gider üç beş para kazanırdı. Ailede okuyan yoktu. Ya ablaları evlenip gitmiş ya da başka yerde karın tokluğuna çalışıyordu. İki abisi vardı Gonca’nın, biri şehit düşmüştü.

para kazan

admin | 28 December 2010 23:04

para kazanmak hele de nette kazanmak bir çoğumuzun hayalidir. buna olanak sağlayan şu anda okuduğunuz yazıyı yayınlayan pillinetwork anlık kazanç değil yıllarca sürebilecek kazanç imkanı sunuyor! siteyi detaylı bir şekilde incelerseniz ne demek istediğimi

Bir Işık Yak

devrialem47 | 04 December 2010 14:02

aydınlık geleceğimizdir...
aydınlık geleceğimizdir…

Karanlıktan aydınlığa doğru… bir ışık yak. Öyle bir ışık olsun ki bütün yaşamını aydınlatır türden olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru… bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki nefretten sevgisizlikten yoksun olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru…bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki ebedi mutluluk, ve saadet olsun.

Karanlıktan aydınlığa doğru…bir ışık yak.Öyle bir ışık olsun ki kirli,paslı kalpler yerıne temiz,saf kalpler olsun.

ücretsiz en iyi 5 kayıt defteri aracı

bilgihastasi | 08 March 2010 18:32

Geçen gün kayıt defteri ayarlarıyla uğraştığımdan bilgisayarda dengesizlik başgösterdi. Bende bunun üzerine kayıt defterini nasıl düzeltebilirim, diye bir çok kayıt defteri düzeltme aracı yükledim ve denedim.

Aşağı yukarı hepsi aynı görevi yapıyor ancak, bir programın bulduğu hatayı diğerleri bulamayabiliyor. Bu yüzden bu programlardan birinin çözemediği sorunu diğeri çözebilir. En çok beğendiğim 5 ücretsiz programı sizinle paylaşmak istedim:

1-CCleaner

Kendinden çok söz edilen ve artık virüs programlarının yanında kendine yer bulan bu program ile kayıt defterindeki hataları düzeltmenin yanında internet geçmişinizdeki bağlantıları da ortadan kaldrabilirsiniz. Tabi bu sadece İnternet Explorer için geçerli.

CAMLAR TEMİZ OLMALI VE TÜM HAYATLAR UCUZ

il mare | 21 January 2010 09:21

Yedinci kat,karlı ve soğuk hava, koca bir cam boyunca, bir temizlikçinin kolları uzanmakta…

Temizlikçi…Hayattaki tek ödevi buymuş gibi…Birileri hep kirlettiği için,birşeyleri temizleyici…
Başka hayatların,başka ağızların yaşayan nefeslerinin camlardaki intiharları, ve bıraktıkları buğulu lekeler… Temizlenmeli…

Koca bir cam,o nefesler sanki hiç alınmamış gibi,pırıl pırıl olmalı,yeniden yeniden doğmalı,yaşanmışlıkların kattığı lekeler düzenli olarak arındırılmalı… Yeni doğmuş bir bebeğin gözünden bakmalı dünyaya büyük evlerin büyük camları…Hiçbirşey yaşanmamış gibi,dünyada pislik yokmuş gibi…

Audi R8 e-Tron Kavram Otomobil

emsvizyon | 01 October 2009 14:02

audi tekerlekten motorlu elektrikli aracı Audi R8 e-Tron‘u görücüye çıkardı.
0-100 km’ye 4.8 sn’de çıkan araç, 200 km maksimum hıza 4500Nm’lik torku ve 313 beygirlik gücü ile ulaşıyor. sadece li-ion piller ile çalışan aracın maksimum menzili ise 248 km. tesla‘yı zorlar gibi görünüyor 😉

düzenli bir bilgisayar için 5 mükemmel tavsiye

xerre | 23 September 2009 19:34

günlük/iş yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen bilgisayarları, aynı odamız hatta evimiz gibi kullanır ve kendimize göre çeşitli düzenlemeler yaparız. bu düzenlemeler, bilgisayardaki üretkenliğimizi etkileyeceği gibi muhakkak ki psikolojimiz üzerinde de etkili olacaktır.

düzenli, aradığınızı kolayca bulabileceğiniz ve dosyalar arasında kaybolmayacağınız bir masaüstü sağlamak için çeşitli yollar mevcut. bu bildiride bilgisayarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz 5 etkili yönteme yer vereceğiz.

1 – sık kullanılan programlara kolayca ulaşmak

Rocketdock (*), masaüstünüze çeki düzen vermek için biçilmiş bir kaftan. bu ücretsiz ve bilgisayarınızı hiçbir şekilde yavaşlatmadan çalışacak olan program, aynı macintosh‘larda masaüstünde olduğu gibi, program ile masaüstünüzde istediğiniz bir köşeyi kullanabilir tüm masaüstü simgelerinizi orada tutabilirsiniz.