bildirgec.org

tema hakkında tüm yazılar

Responsy WP – Premium WordPress Theme

silver530 | 06 August 2012 11:42

Bu yazımda sizlere bir tane premium portfolio wordpress teması tanıtacağım. temamızın adı responsy ve themeforest da satılıyor. fiyatı ilk bakışta çok gibi gelebilir ancak theme yi incelediğimiz de çok sayıda özelleştirme özelliğinin olması dikkat çekiyor.

Portfolio kategorisinde sunulan bu ürün kişisel web sitesi kurmak isteyenler için sade ve şık bir tasarıma sahip. ayrıca responsive tasarım denilen mobil cihazlara uygun şekilde tasarlanmış. bunun işlevselliğini incelemek için tema nın demo sitesine cep telefonuzdan girebilirsiniz.

Theme nin kendine özel settings sayfasına baktığımız da çok sayı seçenek karşımıza çıkıyor. responsy wp demo

%100 türkçe ve ücretsiz .net e-ticaret yazılımı

minegur | 11 May 2012 17:38

Birçoğumuzun e-ticaret girişimleri olmuştur. Belki son kullanıcı olarak belki bir web master olarak. Bir web master ve yazılım geliştirici olarak bugüne kadar açık kaynak kodlu ve PHP üzerinde geliştirilmiş OpenCart, PrestaShop gibi e-ticaret yazılımlarını denedim. Fakat bugüne kadar birkaç proje gerçekleştirsem de gerek yabancı dil olması gerekse de yabancı isimlerin bu yazılımları geliştirmesi problemlere neden oluyordu.
Yaklaşık 3-4 ay önce bir e-posta iletisiyle irkildim! Çünkü e-posta içeriğinde tamamı Türkçe ve geliştirilmesi bir Türk tarafından yapılan e-ticaret yazılımından bahsediliyordu. Hemen incelemeye koyuldum ve özelikle yönetim paneline tabiri caizse hayran kaldım. Bu yazılım ise proticaret.org üzerinden şu an 1.06 versiyonu ile indirilebilir durumda. Eğer siz de bir web master iseniz ve elinizde e-ticaret projesi var ise düşünmeden kullanabileceğiniz bir sistem. Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursam;

Basit ve sade bir tema

deLe | 26 July 2011 13:14

Bu sade ve basit wordpress temasina nasil ulasabiliriz ? wordpress.org’un blog temasi.

Bu arada: en guzel tema bildirgec ve hafif’in bunlara benzer tema bulamazmiyiz acaba 🙂

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

wordpress mu teması

musaknk | 10 June 2011 18:58

iyi günler siteme wordpress.mu yu kurdum fakat güzel bir tema bulamadım. aklımda olan tema ise tr.wordpress.com daki tema acaba bu temayı nerden bulabilirim yardımcı olcak arkadaşları bekliyorum

Gmail’de Kendi Arkaplan Resminizi Kullanın

electrinick | 02 May 2011 14:52

Gmail yaygın olarak kullandığımız e-mail servislerinden biri.eğer gmail i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız bu servise her bağlandığınızda her gün aynı arkaplan resmini görmekten sıkılmış olabilir ya da kendi belirlediğiniz arkaplan resmini kullanmak isteyebilirsiniz.Şimdi adım adım herhangi bir add-ons kullanmadan arkaplan resmimizi nasıl değiştirebiliriz onu paylaşacağım:

  • her zamanki gibi gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • ayarlar kısmına gelerek themes menusünü seçiyoruz.
  • burada gmail tarafından oluşturulmuş çok sayıda tema mevcut.siz bunları kullanmak istemiyorsanız en alt kısımda “Create your own theme” linkine tıklıyorsunuz.

24 yeni ve ücretsiz wordpress teması

metalforever | 04 March 2011 16:28

wordpress hiç şüphesiz diğer içerik yönetim sistemlerine göre her zaman ki gibi lider durumda.ücretsiz temalar ve eklentiler yönünden fazlasıyla zengin.ücretsiz temalar her geçen gün daha kaliteli işlerle karşımıza çıkıyor.
aşağıda son beş ay içinde piyasaya sürülen ücretsiz ve yüksek kaliteli temalar var.

imbalance önizleme
imbalance, minimalist ve grid tabanlı tema.jquery kullanılmış ve blog, dergi veya portföy sitesi için çok uygundur.

blogum önizleme
blogum, grid tabanlı düzeniyle oldukça sade,minimalist bir tema.jquery görüntü önyükleyicisi,dahili sosyal imleme desteği ve sade tipografi içermektedir.

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

Ücretsiz HTML4.01/HTML5 WordPress Teması: Spectacular

Pretium | 25 January 2011 19:17

Tema HTML4.01 ve HTML5 desteğiyle birlikte geliyor. İndireceğiniz arşivin içerisinde ingilizce ve almanca dil versiyonları var. Tema cross-browser olarak tasarlanmış durumda. FF, Chrome, Safari, Opera, IE7+ desteği mevcut fakat IE6 desteği bulunmamaktadır. Tema Smashing Magazine ve Maleika Esther Attawel2 tarafından ortak bir şekilde tasarlandı.

Temayı Ücretsiz İndirin


Demo Sayfası