bildirgec.org

Pretium

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Google Analytics’in En Güçlü Rakipleri!

Pretium | 02 March 2011 13:45

Google Analytics en çok bilinen istatistik servislerinden birisi. Google Analytics tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ölçüde olsada ona alternatif olabilecek bir çok servis bulunmakta. İşte bu servislerden en çok kullanılanları.

Mint

Mint
Mint

İstatistik servislerinden kullanan insanların büyük bir çoğunluğu Google Analytics yerine Mint’i tercih ediyor. Bunun nedeni Mint Google Analytics’in tam tersine servis sağlayıcı firmanın değil, sizin kendi hostunuzda barındırılıyor. Bu sayede Google Analytics’e göre üzerinde daha çok kontrol sahibisiniz. Mint’in arayüzü oldukça sade ve kullanımı kolay, yani kullanmaya değer bir uygulama.

Ücret: 30$ (site başına)
WordPress Eklentisi: Var
Mobile Uygulama: 3. Parti iPhone Uygulaması
Anlık Güncelleme: Var
Gereksinimler: Hosting Alanı (PHP, MySQL)
Geliştirici: Shaun Inman

AS3 İle Uçak Oyunu

Pretium | 02 March 2011 10:09

1
2
var enemies:Array = new Array();
var bullets:Array = new Array();

İlk önce düşman uçaklarının ve ateşlediğimiz roketlerin instancelarını barındıracağımız 2 adet array oluşturuyoruz.

1
2
3
4
5
var plane:Sprite = new Sprite;
plane.graphics.beginFill(0x0000FF);
plane.graphics.drawRect(-10.5,0,20,35);
plane.graphics.endFill();
addChild(plane);

Uçağımız için basit bir kare çiziyoruz. Siz isterseniz daha önceden hazırlamış olduğunuz MovieClip’i kullanabilirsiniz.

En Yaratıcı Alışveriş Siteleri

Pretium | 29 January 2011 15:39

Tasarımcılar göz alıcı tasarımlar yaparken aynı zamanda sitenin işlevsel olması için çok çaba harcıyorlar. Bu yazımda mükemmel tasarımlar ve yenilikçi tasarım tekniklerinin akıllıca kullanıldığı bir kaç tasarımdan bahsedeceğim. Eminim bu tasarımlarda ilham alabileceğiniz birkaç özellik bulacaksınız.

Heartbreaker Fashion

50’ler ve 60’ların kıyafetlerinden esinlenilerek yapılmış, pastel renkler ve retro çizimler kullanılan tasarımı ile Heartbreaker’ın tasarımı şirket vizyonunu çok iyi yansıtıyor. Noktalı ve çizgili kenarlıklar farklı nesneleri birbirinden nazik bir biçimde ayırıyor.

samsung’dan ilk ddr4 ram

Pretium | 26 January 2011 17:03

Koreli üretici Samsung RAM üretiminde dünyada bir ilki başararak ilk DDR4 ramleri üretti. 30nm üretim sürecini kullanarak üretilen bu ramler, 1600 – 3200mhz arasında çalışabiliyor ve çalışırken 1.2V enerjiye tüketimiyle aynı zamanda çevre dostu bir kullanım sunuyor. Samsung’a göre POD adlı teknoloji sayesinde DDR4 ramler DDR3 ramlere göre yarı yarıya daha az enerji tüketiyor.

Samsung ilk ddr4 ramleri üretti

samsung’dan ilk ddr4 ram

Pretium | 26 January 2011 10:45

Koreli üretici Samsung RAM üretiminde dünyada bir ilki başararak ilk DDR4 ramleri üretti. 30nm üretim sürecini kullanarak üretilen bu ramler, 1600 – 3200mhz arasında çalışabiliyor ve çalışırken 1.2V enerji tüketimiyle aynı zamanda çevre dostu bir kullanım sunuyor. Samsung’a göre POD adlı teknoloji sayesinde DDR4 ramler DDR3 ramlere göre yarı yarıya daha az enerji tüketiyor.

Ücretsiz HTML4.01/HTML5 WordPress Teması: Spectacular

Pretium | 25 January 2011 19:17

Tema HTML4.01 ve HTML5 desteğiyle birlikte geliyor. İndireceğiniz arşivin içerisinde ingilizce ve almanca dil versiyonları var. Tema cross-browser olarak tasarlanmış durumda. FF, Chrome, Safari, Opera, IE7+ desteği mevcut fakat IE6 desteği bulunmamaktadır. Tema Smashing Magazine ve Maleika Esther Attawel2 tarafından ortak bir şekilde tasarlandı.

Temayı Ücretsiz İndirin


Demo Sayfası

Yeni HTML5 Logosu Yayınlandı.

Pretium | 24 January 2011 16:17

Geçtiğimiz günlerde W3C yazılım geliştiriciler ve tasarıncıların sitelerinde HTML5 kullanıldığını gösterebilmeleri için yeni bir HTML5 logosu yayınladı. Logo “Ocupop design agency” tarafından tasarlandı ve üzerinde değişiklik yapılmasına olanak sağlayan “Creative Commons Attribution 3.0” lisansına sahip.