Birçoğumuzun e-ticaret girişimleri olmuştur. Belki son kullanıcı olarak belki bir web master olarak. Bir web master ve yazılım geliştirici olarak bugüne kadar açık kaynak kodlu ve PHP üzerinde geliştirilmiş OpenCart, PrestaShop gibi e-ticaret yazılımlarını denedim. Fakat bugüne kadar birkaç proje gerçekleştirsem de gerek yabancı dil olması gerekse de yabancı isimlerin bu yazılımları geliştirmesi problemlere neden oluyordu.Yaklaşık 3-4 ay önce bir e-posta iletisiyle irkildim! Çünkü e-posta içeriğinde tamamı Türkçe ve geliştirilmesi bir Türk tarafından yapılan e-ticaret yazılımından bahsediliyordu. Hemen incelemeye koyuldum ve özelikle yönetim paneline tabiri caizse hayran kaldım. Bu yazılım ise proticaret.org üzerinden şu an 1.06 versiyonu ile indirilebilir durumda. Eğer siz de bir web master iseniz ve elinizde e-ticaret projesi var ise düşünmeden kullanabileceğiniz bir sistem. Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursam;1-Sınırsız kategori ve ürün desteğiIstediğiniz sayıda ürün ekleyip bu ürünleri de istediğiniz kategoriye çoklu olarak eklemeniz mümkün. Unutmadan kategori sayısında da bir sınırlama yok (:

Sınırsız kategori
Sınırsız kategori & ürün

2- XML Entegrasyonu
XML verilerimizi sitemize çekmek için sunulmuş bir imkan.

Xml Entegrasyon
Xml Entegrasyon

3-Sanal Pos EntegrasyonuE-Ticaret sisteminizi kurduktan sonra e tabi bir de ödemeleri online almak isteyeceksinizdir. Bu yüzden de bankanızdan bir sanal pos almanız ve sisteme entegre etmeniz gerekiyor. Bu işlem de gayet kolay ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Sanal Pos
Sanal Pos

4-Facebook EntegrasyonuE-ticaret sitemizi kurduk ama sosyal medyada da kullanılmasını istiyor, satışlarımızı da sosyal medya ortamında yaptırmak istiyoruz. Facebook eklentisi de tam da bu işe yarıyor. Böylelikle artık satışımızı facebook ortamında da yapabiliriz. Türkiye’de ilk kez üretilen bir eklenti olduğunu da belirtmek isterim.

Facebook Eklenti
Facebook Eklenti

Ayrıca facebook ve twitter üzerinden de takip edebilir, kendilerine ulaşabilirsiniz.