bildirgec.org

sun hakkında tüm yazılar

Sun Microsystems Java Day 2009 video söyleşileri

NLPMaster | 01 July 2009 12:02

JAVA DAY 2009 ile ilgili olarak Potkal, tarafından yapılan röportajlar yayına konuldu.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan programlama dili olduğu belirtilen Java’nın gelişimi ve yeniliklerini öğrenmek isteyenler için herkesin katılımına açık olarak Sun Microsystems tarafından düzenlenen Java Day 2009 etkinliği sırasında çekilen söyleşilerin video görüntülerini izleyebilirsiniz.

Bu Kutunun İçinde Güneş Var

xerre | 02 June 2009 14:16

İnsanoğlunun ateşi keşfetmesi, eti pişirme gereksiniminin mi yoksa soğuktan korunma ihtiyacının mı bir getirisiydi bilmiyorum. Ama diyebilirim ki Kyoto Box adlı sadece güneşle çalışan bu ocak, ateşin icadından sonra yemek pişirme ile alakalı buluşlardan en başarılı, en çevreci olanı.

Fen bilgisi kitaplarında bulunan deneyler gibi kolay erişilebilir malzemeler kullanılması ve maliyetinin çok az olması ($6) sebebi ile bu solar ocaktan isteyen herkes kendi evinde bir tane yapabilir sanırım.

Java’nın yeni sahibi Oracle oldu

| 22 April 2009 23:00

Oracle, Sun'ı yuttu
Oracle, Sun’ı yuttu

küresel mali kriz bilgisayar dünyasının efsane şirketlerinden birinin daha başını yedi.

büyük bir alışveriş oldu ve oracle, hisse başına 9.50 usd ödeyerek 7.4 milyar dolar bedelle Sun Microsystems’i satın aldı.

wikipedia daki oracle yazısını okumadan önce açıkçası sun’ın oracle dan daha büyük olduğunu düşünüyordum. Adobe’nin macromedia’yı almasından çok daha büyük bir satın alma gerçekleşti ve java‘nın yeni sahibi oracle oldu

kaynak: ntvmsnbc.com

ve Oracle Sun’ı alır…

eytisim | 22 April 2009 13:10

Heralde Sun’ın IBM’e satılmasıyla ilgili haberleri hepimiz okumuşuzdur. Herkes acaba ne olacak diye dusunurken hiç kimsenin aklına gelmeyen bir şey oldu ve Oracle Sun’ı satın aldı.
Şu an için herkesin kafasında birçok soru var; Peki ya Sun’ın ürünleri ne olacak. Bekleyip görelim.

kaynak: sun

Oracle Sun Microsystems’i satın aldı

| 21 April 2009 22:01

burada belirtilen habere göre oracle sun‘ı satın almış.

Yaklaşık olarak 7.4 milyar dolara satışı gerçekleşmiş. Bilindiği gibi java ve sunucuları ile meşhur olan sun IBM tarafından da satın alınmak istenmişti. Benim en çok merak ettiğim bilişim dünyasını bundan sonra neler beklediği. Oracle, IBM ve Microsoft arasındaki durum ne olacak? IBM Eclipse projesine ne kadar destek verecek? Oracle Java’nın geleceğini nasıl çizecek? bakalım neler olacak….

mySQL’de Recordcount (Toplam Kayıt) Kullanımı

lazaronnie | 30 March 2009 12:39

Microsoft firmasının access ismini verdiği veritabanı uygulaması ile projeler geliştiren arkadaşların bildiği gibi ado bileşeninin recordset sınıfı bize uygulamalarımızda bir çok kolaylık sağlamaktadır. Bunlardan birisi de bir sql sorgusu çalıştırdığımızda recordset nesnesine ulaşarak etkilenmiş kayıt sayısını alabiliyoruz.

Ancak bahsettiğimiz recordset sınıfı mySQL ile çalışırken bir takım problemler çıkarmaktadır. Mesela recordcount metodu çalışmamaktadır. Hal böyle olunca mySQL ile toplam kayıt sayısına erişemeyeceğimiz kanısına kapılmamız normaldir. Ancak durum öyle değil. Kayıt sayısına erişmek için mySQL’in de 1’den fazla yöntemimiz bulunuyor. Şimdi sırasıyla bu yöntemlere bakalım.

Bedava Sanal Bilgisayarlarımız

keepgoow | 14 December 2008 16:32

İsrail-filistin ortak yapımı g.ho.st 1 numara sayılıyor
İsrail-filistin ortak yapımı g.ho.st 1 numara sayılıyor

Internet Uzerinden bir işletim sistemi sizinde hoşunuza gitmez miydi? Ofis dosyalarınızı düzenlemek,muzik dinlemek,msn,yahoo,gtalk gibi anında mesajlaşma sistemlerini kullanmak hoş olmaz mıydı.?
Buyrun size bu imkanı tanıyan web siteleri.;

G.ho.st
Alanında en iyi sayılabilecek bir sistem,israil-filistin ortak yapımı 5 gb alan veren bir firma,ayrıca çağırdığınız ve sisteme üye olan her arkadaşınız başına alanınıza 1 gb daha kota ekliyor…

sun micro system sitesi yenileniyor

siraykut | 09 November 2008 12:45

sun microsystems
sun microsystems

efsanevi javaprogramlama dilinin en büyük destekçişi olan sun microsystems in internet sitesi yenilendi. ilk bakışta diğer sayfaların yenilenmediğini fark ettim. sanıyorum yakın bir zamanda diğer sayfalarda çok geçmeden yenilenecek. şahsen yakından takip ettiğim sun ,her zaman yeniliklerin öncüsü olmuş bir kurum. bu bakış açısıyla merakla bekliyorum.

Kobra Görünümlü Güneş Şemsiyesi

tuncelik81 | 29 October 2008 00:55

VEIL Güneş Şemsiyesi
VEIL Güneş Şemsiyesi

VEIL ve Buro North, Avusturya’nın ilköğretim okulları için güneş enerjisi depolayan Solar Shade adında, görünümü kobra yılanını andıran bir güneş şemsiyesi geliştirdi. Bu enerji sistemi ile okulların elektrik ihtiyacı temin edilirken bir yandan da tasarımı sayesinde oluşturduğu gölgeden faydalanan çocuklar güneşten gelen zararlı ışınlardan korunmuş oluyorlar. Bu haber ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya veya buraya tıklayınız.