bildirgec.org

tuncelik81

11 yıl önce üye olmuş, 25 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

İstanbul depreme ne kadar hazır?

tuncelik81 | 06 September 2010 15:36

deprem
deprem

Yaratıcımızın biz insanlara vermiş olduğu en iyi nimetlerden birisi de yaşanan acıları ve üzüntüleri bir müddet sonra unuturup hayatın normal akışına dönmesidir. Eğerki yaşanan acılar ilk günki gibi tazeliğini korusaydı ve unutma özelliğine sahip olmasaydık hayat gerçekten çok sıkıntılı geçerdi biz insanlar için. Fakat şu da bir gerçek ki biz unuturken sadece acıları değil, almamız gereken tedbirleri ve bilmemiz gereken bilgileri de unutuyoruz.

Dikkat İphone’un oyununa gelmeyin, Ölebilirsiniz!

tuncelik81 | 16 November 2009 13:55

Rus Ruleti
Rus Ruleti

İnternette video izleme sitelerinde ilginç videolar ketegorisinde yer almayı başarmış bu video’da İphonun yeni çıkan oyunu Rus Ruleti’ tinin birkaç genç tarafından oynandığını görüyoruz.

Rus Ruleti
Rus Ruleti

Videonun başında oyunculardan birinin iphonu eline alıp Rus ruleti hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra oyuna başladığını görüyoruz. Şans eseri kendisine mermi denk gelmiyor ve sıradaki arkaşıda işlemi tekrarlıyor, bu şekilde oyun devam ederken sonuncu arkdaşa sıra geldiğinde onun diğer arkdaşları kadar şanslı olmadığını görüyoruz. Ruleti çevirdiğinde kendisine mermi olan yuva denk geliyor ve mermi patlıyor. Ama burda ilginç olan şey ise bu arkadaşın sadece oyunu kaybetmesi gerekirken kafasını ve hayatını da kaybediyor.

Rus Ruleti
Rus Ruleti

Tabiki her ne kadar bu videonun montajdan ibaret olduğu anlaşılsada ortaya çok ilginç bir görüntü çıkmış. İzlemenizi tavsiye ederim. Yalnız kan görmeye dayanamayanlar izlemese iyi olur çünkü adamın beyni patlarken kan kameraya da sıçrıyor. Bu görüntüyü buraya tıklayarak izleyebilirken, Amerika’nın en önemli kanser araştırma kurumlarından Pittsburg Kanser Enstitütüsü Direktörü Ronald Herberman’ın ‘Beyninizle Rus ruleti oynamayın’ uyarısı ile ilgili haberini buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederim.

Pegasus Bedava Uçak Bileti Dağıtıyor!

tuncelik81 | 12 February 2009 14:51

Pegasus
Pegasus

Pegasus’un 22 Ocak’ta başlatmış olduğu ve 22 Şubat’ a kadar sürecek kampanyasıyla, tam 300 uçak bileti bedava dağıtılacak. sadece Kıbrıs’taki üniversitelerde öğrenci veya öğretim üyelerini kapsıyan bu kampanyaya katılmak için sadece, buradan girilen siteye en uçuk hayalinizi yazmak yeterli oluyor. Kazanılan biletler ise Kıbrıs çıkışlı olmak üzere İstanbul, Adana, Ankara, Hatay, Antalya, İzmir hatlarında gidiş dönüş olacaktır. 3 – 10 – 17 – 24 Şubat tarihlerinde çekiliş yapılacak ve kazananlar çekilişi takip eden gün buradan ve buradan duyurulacaktır.

Mac ve Pc Savaşı devam ediyor!

tuncelik81 | 13 January 2009 19:24

Ne yazıkki bazı savaşlar hiç bitmiyor. Bu hiç bitmeyen savaşlardan birisi de Mac ve Pc arasındaki yıllardan beri süre gelen savaş. Evet belki kılıçla, topla, tüfekle savaş yapmıyorlar ama teknolojilerini konuştururarak savaş yapıyorlar. Hatırlarsanız daha önce buradan sizlere Mac ve Pc’nin kanlı hesaplaşmasını gösteren, lattopla kafa patlatan, bağırsak deşen, gırtlak kesen bilgisayardan cd’leri mermi gibi fırlatan Mac ve Pc’yi temsil eden iki grubun kıyasıya mücadelesini gösteren bir video klip izletmiştik. Klibin sonunda birbiri ile yaptıkları bu anlamsız savaşın ne kadar gereksiz olduğunu anlayarak, birbirleri ile barışma kararı almışlar ve bunu ilginç figürler ile dans ederek kutlamışlardı. Artık Mac ve Pc nin barıştığını düşünüyorduk.

Neden her gün Monitörüm 17:00 de titriyor? ( soru )

tuncelik81 | 20 December 2008 10:57

Yaklaşık 2 haftadır benim ve alt katta oturan abimin crt ekranlı monütörü saat tam 17:00 de otomatikman titremeye başlıyor ve sabahleyin tekrar düzeliyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Yani hergün tamı tamına aynı saatte titremeye başlamasaydı belki bilgisayarın yakınında bulunan manyetik bir alandan şüphelenirdim ama monitörün yanında manyetik alan oluşturcak hiç bir şey yok ve monitörün ekran yenileme sıklığı ayararınında hepsini denedim. Ne yaptıysam işe yaramadı ve kafamda koskocaman bir soru işareti duruyor, neden her gün saat 17:00 de monütörlerimiz titremeye başlıyor ?

Facebook’ta Bayrağımıza Yapılan Hakaret

tuncelik81 | 04 December 2008 00:18

Bayrağımıza Yapılan Hakaret
Bayrağımıza Yapılan Hakaret

Son zamanlarda nerdeyse adını duymayan kalmayan bir sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta açılan FUCK TURKEY adı altındaki bir grup Türk bayrağımıza ve milletimize ağır hakaretler içeriyor. Bu grubun acilen kapatılması için bir seferberlik başlatıldı ve bayrağımıza milletimize bağlı herkezi buradan ulaşılan bu grubu ortadan kaldırmak için gruba girince alt bölümde yer alan Bu Grup’u şikayet et kısmına girip şikayet etmeleri davet edildi. Lütfen herkez bu konuda ne kadar hassas bir millet olduğumuzu göstermek için elinden geleni yapsın ve bu grubu açanlara haddini bildirsin. Heleki dün gece Türk Milleti’nin bağımsızlığının sembolü ay ve yıldızın bir aya geldiği bu haberden sonra daha bir milli duygularımızın kabarmış olcağını düşünüyorum.

Kingston’un 64 GB’lik USB Belleği: DT150

tuncelik81 | 02 December 2008 17:38

Kingston 64GB DT150
Kingston 64GB DT150

Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston’ tan yine dudak uçuklatan bir gelişme geldi ve yüksek kapasiteli 64GB DataTraveler® 150 (DT150) USB Flash sürücüsünü piyasaya sunduğunu duyurdu. Yeni bir gelişme olana dek DT150, Kingston’un DataTraveler USB sürücü ailesi içindeki en yüksek kapasiteyi sunuyor.

Kingston 64GB DT150
Kingston 64GB DT150

Bilgisayar kullanıcılarına büyük kolaylıklar getirecek olan Kingston 64GB DT150 USB Bellek hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz. Piyasa da tam olarak ne kadar fiyatla satılır bilmiyorum ama burada 300 ytl ye satılmaya başlanmış bile.

4GB Tosiba USB kazandıran yarışma

tuncelik81 | 30 November 2008 17:17

4GB Toshiba USB Bellek
4GB Toshiba USB Bellek

Blog dünyasında bi çılgınlağına dönüşecek gibi olan yarışmalara bir yenisi daha eklendi. 1 OCAK 2009’a kadar geçerli olan yarışmada birinci olan talihliye 4GB Toshiba USB bellek verilecektir. Yarışma şekli de şu şekilde; Buradan ulaşabilceğiniz sitedeki haber başlığının altına sadece yorum yazarak yarışmaya katılabilirsiniz.

Motorola’dan projektörlü cep telefonu

tuncelik81 | 30 November 2008 14:29

Motorola
Motorola

Pahalı olmasına rağmen son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılan projektör sistemleri kesinlikle günümüzün en faydalı icatlarından birisi olmuştur. Bunlar okullarda, iş yerlerinde vb. birçok yerde kullanılıyor. Fakat mini projektörler konusunda uzman bir firma olan Microvision ile Motorola‘nın işbirliği içinde geliştirilen bu telefon ile projektör sistemlerinin kullanım alanını biraz daha genişleyeceğe benziyor.

3G İhalesi Sonuçlandı, Kazanan : Türkcell

tuncelik81 | 29 November 2008 22:44

Ne zamandır beklediğimiz (üçüncü nesil) 3G lisans ihalesinin sonucu sonunda belli oldu. 3G lisans ihalesinde; A lisansını 358 Euroluk teklif ile Türkcell kazanırken, Avea ve Vodafone arasında kura çekimi yapıldı. Kurayı ilk çeken Vodafone, 250 milyon yazılı teklifle B Lisansını kazanmış oldu. ihalede tek kalan Avea KDV hariç 214 milyon euro yazılı teklif verdi. Teklifini yükseltmeyen Avea C lisansını 214 milyon euroya kazanmış oldu. D tipi lisans için ise teklif veren firma olmadığı için D lisansı ihalesi iptal edildi.

Haber ile geniş açıklamayı burdan ulaşabilirsiniz.