bildirgec.org

sudoku hakkında tüm yazılar

Sudoku Yükle

Java99e | 11 February 2010 16:15

Bulmaca çözmekten hoşlanan biriyseniz, kenar çubuğunuza yükleyeceğinizufak bir eklenti sayesinde, Sudoku oynamanın keyfini bilgisayarınızda yaşayabilirsiniz.

Her yeni oyunda bambaşka bir bulmaca ile karşılaşıyorsunuz, buda ayarladiğiniz zorluk seviyesine göre oyunu daha zevkli hale getiriyor.

Hayat Su Sudoku Yarışması

mecburkalanlar | 09 August 2009 17:34

Hayat su firması Hayat Sudoku yarışması ile her ay 1000. başarılı sudoku’ya sahip üyeye Hp Laptop, 1500. başarılı sudoku’ya sahip üyeye philips mp3 çalar hediye ediyor.

http://www.hayatsu.com.tr/Sudoku'un ekran görüntüsü
http://www.hayatsu.com.tr/Sudoku’un ekran görüntüsü

Bu güzel siteyi yapan hayat su firması için tasarlayan firma magiclick firması.

sudoku bulmaca çözücü

beyrek | 21 April 2009 15:00

çoğumuzun zevkle çözdüğü bir bulmaca türüdür sudoku. sudoku meraklılarına çözemedikleri bulmacalar için yardımcı olabilecek bir uygulama var burada. bulmacada verilen rakamlar, ait oldukları kutucukta üzerine tıklandığında kayboluyor. aynı zamanda kutucuğun bulunduğu 3×3’lük karedeki, satır ve sütunlardaki aynı rakamı otomatikman silerek sizi sonuca ulaştırıyor.
dilerseniz bu uygulamayı sudoku bulmaca hazırlamak için de kullanabilirsiniz.

Sudoku Tuvalet Kağıdı

peachmania | 27 February 2009 16:02

Bir insanın hayatında 4200 saatini tuvalette geçirmesi göz önünde bulundurularak yaratılmış, ve sudokuseverler tarafından takdir ve teşekkür ile karşılanmıştır.

Sudoku
Sudoku

Amman diyim mürekkepli kalem kullanmayın, Allah muhafaza 🙂 Bu tuvalet kağıdı için buradakiveya buradakilinklere tıklayalım.

Wii kullanıcıları için ‘internet channel’ ile uyumlu 14 web sayfası

iSuat | 11 July 2008 17:35

Nintendo Wii
Nintendo Wii

Bildiğiniz gibi Nintendo Wii çılgınlığı büyümeye devam ediyor. Eğlenceli oyun matığı, kontrolünün farklı olması ve wireless ile internete bağlanabilmesi insanları halen cezbediyor. Wii konsolunuza internet channel uygulamasını yüklediyseniz sizi baya ilgilendiren bir yazıya bakıyorsunuz. ‘Internet Channel’, Opera şirketi tarafından geliştirilmiş internet taramasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Flash(ne yazık ki halen 7. versiyon) ve java uygulamalarını destekler. Altta sıralanan siteler bu özelliklerle tam uyumlu çalışan sitelerdir.

Banyoda sudoku

herbalist | 27 May 2008 11:41

Bu fotorafı geçen gün bir internet sitesinde gördüm sudoku’lu tuvalet kağıdı, 240 yapraktı sanırım. Beni bir düşüncedir aldı, acaba bu fikir kimin diye, araştırdım ama fikrin kime ait olduğunu bulamadım, sudoku seven ve tuvalette uzun zaman harcayan biri olduğu kesin. Bulmaca dergileri yeterli gelmeyince çözümü 240 yapraklı tuvalet kağında buldu sanırım. Fikrin ana kaynağı şu olabilir mi acaba; derler ya “insan aklı ya kaçarken ya da wc’de daha iyi çalışır”
Fikir sahibinin ne düşündüğünü bilmemekle beraber benim tahminlerim bu yönde.
sudoku sevenler artık banyoda sıkılmayacaklar, çözerlerse ne ala, çözemezlerse de üzülmesinler “ben böyle sudokunun” deyip rezervuara bassınlar.Bu arada fiyatını da söyliyeyim 5 €

sodokular

mentor | 11 December 2007 16:19

sudokular.com
sudokular.com

sudokular.com adından da anlaşılacağı gibi bir sudoku sitesi. siteye her gün yeni bir bulmaca ekleniyor. günlük oyunlara katılmak isteyenlerin üye olmaları gerekse de üyelik gerektirmeyen hızlı oyun bölümü de mevcut. sudoku severlerin beğeneceği bir diğer bölüm ise sudoku çözücü bölümü. bu bölümde gazetelerde ya da başka herhangi bir yerde karşılaştığınız ve çözemediğiniz sudokuları yazarak tek tuşla çözümü alabiliyorsunuz.

Web Sudoku

| 11 May 2007 14:42

http://www.websudoku.com/

rubik küp ve sudoku

eminkeles | 18 March 2007 10:07

Rubic's Cube
Rubic’s Cube

Macar heykeltraş Ernő Rubik tarafından içat edilen ve 80 jenerasyonundan herkesin hiç değilse bir defa yapmaya çalıştığı bu küp, bu defa yeni formatıyla sudoku tutkunları için.

80lerin başında yayılmaya başlayan 90 lara doğru efsaneleşen 27 adet 6 küp faklı renkten oluşan küp bu defa da popüler oyun sudoku ile karşımızda.
en çok bilinen hali 3x3x3 olsada bu kübün 4x4x4 ve 5x5x5 gibi versiyonları da bulunuyor.