bildirgec.org

star hakkında tüm yazılar

10 günlük arşivi ile yerli kanallar

revolte | 22 November 2010 14:44

İnternette birçok televizyon yayını yapan kanal bulabilirsiniz. Yerli kanallar konusunda biraz sıkıntı yaşasanızda bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz. Ancak kaçırdığınız bir yayına erişmek, üstelikte yerli kanallardan birindeyse neredeyse imkansız hale gelmekte. Online yayıncılığın hızla geliştiği günümüzde bu konudaki eksiği kapatacak bir site yayına giriyor: yildiz.tv

Siteye girdiğinizde kanal listesi ve o anda yayınlanan programların olduğu bir sayfa sizi karşılıyor. Belli başlı ulusal kanalların çoğunun bulunduğu bu listeden seçim yaparak o anki programı izleyebilirsiniz. Sitenin ayrıcalığı ise ikinci adımda geliyor.

Türk televizyonlarının yarattığı son yıldız

kahramancayirli | 18 September 2010 16:08

80lerde Müjde Ar için deniyordu. 80lerin ikinci yarısından itibarense Hülya Avşar için. “Türk Sineması’nın son yıldızı.” Sonra özel televizyonların ortalığa saçıldığı 90lar geldi geçti. Peşinden kitle iletişiminin bambaşka boyutlara taşındığı 2000lerin ilk on yılı. Ve nihayet nur topu gibi bir yıldızımız oldu: Deşilmeye müsait, bol malzemeli bir geçmiş; kendine güvenmekten bir basamak daha yukarısı; ışıltılı bir duruş, medyanın her türlüsüyle Hülya Avşarvari bir ilişki, genelde sanatçıların çoğundan alışkın olduğumuz saygılı, “arkadaşlar da işini yapmaya çalışıyor”dan fazlası, yerine göre ters, bazen azarlayıcı, kimi zaman evin küçük, sempatik kızı modunda, oynadığı iki film, kaliteli sinema çizgisinin altında da olsa, artık yıldız o. Onun reklamında oynadığı patates cipsinin, deodorantın satışı önemli ölçüde artıyor. Günbegün, gitgide marka olma yolunda. Türk televizyonlarının yarattığı son yıldız. Beren Saat. Uzak, mesafeli, az röportaj, az görüntü ama bir vesileyle hep haber. Dizi çekimi için Çeşme’de kaldığı otelini değiştirmesi de haber, saçındaki beyaz tel de, … Birçok televizyon figürünün, sunucu, oyuncu, yapımcı,… “yenilerden kimi takip ediyorsunuz, beğeniyorsunuz” sorusunun direkt yanıtı.Yeni dizisi Fatmagül’ün Suçu Ne’nin tanıtım filminde Saat’in gölgede bir görüntüsü var. Bir an gerçekten dizide Hülya Avşar’ın oynadığını sandım. O kadar benziyor yani. Kim bilir, belki kaderleri de benzer, ne dersiniz? Çok tutan, kaliteli diziler, büyüyen hayran kitlesiyle birlikte herkesten daha da uzaklaşan bir oyuncu?

Google Aramaları Artık Yıldızlı

angelsdemos | 08 March 2010 17:23

Google, uzun süredir yaptığı değişiklikler ve yeni arama motoru teknolojisinden (*) sonra kişiselleştirilmiş arama sonuçlarına yeni bir eklenti getiriyor. Uzun süredir kişiselleştirilmiş arama sonuçları üzerinde çalışan Google mühendisleri sonunda yeni araçlarını açıkladılar.

Google, arama sonuçlarına kişilere özgü kişiselleştirmek isterken aynı zamanda arama sonuçlarının evrenselliğini bozmamak istiyordu. Kişiler için yapılan değişikliklerin sadece onlara özel olmasını ve sıralamanın her yerde aynı kalmasından yanaydılar. Bu yüzden arama teknolojilerine yıldız sistemini getirdiler.

Google‘ın resmi blogunda duyurduğu bu sistem ile kullanıcılar işareledikleri aramaları gelecekte tekrar dönüp bakabilecek veya arama sonuçlarına yıldızlı aramalarda yansayacak. Bu sistem Gmail‘deki kişiselleştirilmiş sistem (*) gibi çalışıyor.

Kullanıcılar daha sonra bakmak isteyeceklerini düşündükleri arama sonuçlarını yıldız ile işaretleyerek daha sonra da bakabilecekler. Ayrıca sadece Google aramalarında değil Google Maps‘ta da bunlara ulaşılabilecek.

Gazetelerin fotoğraf manşetleri bir sayfada

biradamiste | 22 December 2009 17:00

Her sabah çoğumuz önce gazetelerin anasayfalarını açıyoruz haberleri öğrenmek için. Bu Alexa ‘nın türkiye için top 100 listesinden de anlaşılabilir. Alexa verilerine göre Hürriyet 6. sırada, Milliyet 7. sırada, Habertürk18. sırada, Sabah19. sırada, Haber728. sırada, İnternetHaber29. sırada, Ntvmsnbc30. sırada… ve listeböyle uzayıp gidiyor. Google trends for websites ta da ilk sıradaki gazetelerin ziyaret oranlarını görebiliriz.

Google trends for websites taki gazete karşılaştırması
Google trends for websites taki gazete karşılaştırması

Bu gazetelerin anasayfalarında ilk bakılan yer de muhtemelen manşet fotoğrafları oluyordur. Hatta bazen sadece gazete anasayfasına manşetleri bakmak için gireriz. İşte böyle bir durumda eğer birden çok gazeteyi takip eden birisi isek zorluk yaşayabiliriz. Tam da bu noktada imdadımıza bir araya toplanmış gazete manşetleri yetişiyor. Sitenin ana sayfasında bir çok gazetenin sadece fotoğraf manşetleri yer alıyor.

tumgazetemansetleri.com'un anasayfası
tumgazetemansetleri.com’un anasayfası

Manşetler 30 dakikada bir yenileniyor böylece sürekli sayfayı yenileme gereği de ortadan kalkıyor. Sitenin tasarımı oldukça basit, igoogle ‘un temalarından birinin aynısı alınmış. Umarım bu site internette daha az zamanda daha çok şey yapabilmemizi sağlar.

BOLLYWOOD

dkare | 13 October 2009 16:31

Hollywood ile Bombay’den esinlenerek oluşturulan Bollywood kurulduğu günden bu yana sinema sektörüne birbirinden güzel filmler vermiş. O unutamadığımız Avare filmi bu sektörden çıkmış. Kendilerine göre yüksek olan film bütçeleri Hollywood ile karşılaştırıldığında devede kulak kalıyor. Bollywood’un filmleri ortalama 4 saat sürüyor. Danslara büyük önem veriliyor. Şarkısız ve danssız film bir elinizin parmağını geçmeyecek kadar az Bollywood’da. Filmlerinde esas oğlan ile esas kızın öpüşmesine yer yok. Bazen filmler birbirlerine dokunmadan dahi bitebiliyor. Ahlaki açıdan böyle filmler çekmeyi uygun buluyor Bollywood. Filmlerinde yöresel kıyafetler tercih ediliyor. Filmin hiç beklenmedik bir yerinde birisi ortaya atlayıp şarkı söylemeye dans etmeye başlıyor ve büyük bir dans ekibi eşlik ediyor bu olaya. Genelde aşk,dram üzerine film çekiyorlar ve bu konuda oldukçada uzmanlaşmışlar. En ünlü oyuncuları Amitabh Bachchan,Abhishek Bachchan, Shah Rukh Khan, Aamir Khan sadece bir kaçı. En çok kazanan starları Aamir Khan ve Shah Rukh Khan ilk sırada yer alıyorlar.
En ünlü yönetmenleri Yash Chopra, Bollywood’un günümüzde de kullandığı birçok öğeyi filmlerinde kullanan ilk kişi olma ünvanınıda taşıyor.

Canlı TV İzleyin, Online Radyo Dinleyin !

hobilerimizz | 03 August 2009 13:31

Canlı TV İzleyin, Online Radyo Dinleyin !

Bu tarz siteler ve programlar çoğunlukta ancak çoğunda gereksiz ve çalışmayan bir sürü bağlantı var.

Bu site sade ve çalışan linkleriyle TV kartına ihtiyaç duymadan laptopunuzla TV izlemenize , radyo dinlemenize olanak tanıyor.

Canlı TV Online Radyo

Erol Taş

sinemasever | 02 August 2009 12:33

Yeşilçam sinemasının unutulmaz karakter oyuncusu EROL TAŞ’ı tanıtmak isterim bu seferki yazımda. Erol Taş’ı ınternet kanalı üzerinde bulduğum bir yazıyı buraya aktararak tanıtmak daha doğru olur.

Evet bu dev oyuncuların kıymetini ne yazık ki aramızdan ayrıldıkları zaman anlayabiliyoruz.
Unutulup bir kenara atılan aranıp sorulmayan bu ve bunun gibi oyuncularımız, yokluk ve sefalet içinde ömürlerini tamamlıyorlar ve aramızdan ayrılıyorlar. Ben işte bu noktada üzerime düşen görevi yapıyorum ve onları bu vesile ile anıyorum.
Saygılarımla

Yalçın Özgül

Samsung Star – S5233

elchancho | 25 June 2009 21:23

Son zamanlarda bilindiği üzere iPhone
çok moda ama fiyatı yüksek olduğu için kendime alternatifler ararken karşıma Samsung Star- s 5233 çıktı ve bu ürünü bildirmek istedim… Telefonun en büyük özelligi tam dokunmatik ekran ve TouchWiz Kullanıcı Arayüzü olması, samsung işletim sistemi yüklü, bar tasarımına sahip, Boyutlar (YxGxD):104 x 53 x 11.9mm, 3 inç ekrana ve 240*400 dahili çözünürlüge sahip,Kamera Çözünürlüğü 3.2 Megapiksel, 2x Dijital/Optik Zoom, Flaş yok, video kaydetme 320×240 15fps, içerisinde 8 adet yüklü oyun ve fm-radyosu, sms-mms-t9, 50mb dahili hafıza ve 8gb kadar microsd ile yükseltilebilme, otomatik rotasyon özelliği sayesinde internet, ekranı QWERTY klavyeye dönüşebilen Samsung S5233 Star’da ayrıca ‘Hareket Kilidi’ özelliği bulunmakta.

AKINSOFT Sinema Kulübü Sunar

nethalil | 12 May 2009 14:49

AKINSOFT Sinema Kulübü
AKINSOFT Sinema Kulübü

Türkiye’nin bilişim devi olan AKINSOFT, bu kez ise AKINSOFT Sinema Kulübü projesi ile Sinema Severlerin Cumartesi akşamı 22.30’da Star Tv’de Film Kuşağında yayınlanacak filmleri belirlemesini sağlayacak.Türkiye’de ilk kez halk oylaması ile gerçekleştirilecek olan bu uygulama teknolojinin ve internetin ne derece güçlü olduğunu gösterecek.
Bu siteye girerek ankete katılabilir, o haftanın filmini siz belirleyebilirsiniz…