bildirgec.org

sponsor hakkında tüm yazılar

Bank Asya 1. Lig Fikstürü Maçları takımları

NLPMaster | 23 July 2010 18:29

Bankasya 1. Lig maçları için lig fisktürü çekildi. Türkiye Futbol federasyonu TFF tarafından açıklanan Türkiye 1. Ligi Bank Asya 1. lig fikstürü burada
1. Lig maçları, bu hafta kimi maçı var? kim kiminle daha doğrusu hangi takım hangi takım ile oynuyor gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şükran Sana Turkish Airlines…

uykusuz kutup ayisi | 20 January 2010 13:05

Geçen gün bir ilk gerçekleşti ve ayrılıkçı pek Katalan Barça‘nın sponsorluğunu Turkish Airlines resmen aldı. İmzalar atıldı ve hep birlikte dünya evine girildi. (en nefret ettiğim deyim)

Bundan haftalar önce değerli Barselona futbolcularını taşıyan pek Airlines – “Turkish” onların şerefine ayrılıkçı anonslar yaparak ispanyol halkının gözünde zaten eğriti bir imaj bırakmıştı. (1)

Fair-Play Elvan …

macro | 20 January 2010 11:38

Elvan Abeylegesse
Elvan Abeylegesse

Uzun zamandır futbolumuzla arttıramadığımız fair-play puanlarımızı atletizm gururumuz Elvan yükseltti. Almanya‘nın Berlin şehrinde yapılan son Dünya Atletizm Şampiyonası‘nda ilginç bir olay yaşanmıştı. 15 Ağustos 2009 tarihinde koşulan bayanlar 10 bin metre yarışı olmuştu.

Elvan gibi yarışın favorilerinden olan Etiyopyalı atlet Meselech Melkamuayakkabılarını otelde unutuyor. Bunun üzerine Elvan Abeylegesse yedek ayakkabılarını Melkamu’ya veriyor yarışması için. İşin enteresan tarafı ayakkabı sponsorları farklı ve birbirlerine rakipler.

THY, Barcelonayı uçuruyor

il010472 | 24 December 2009 22:40

türk hava yolları (thy) sizde gündemi takip eden birileri olarak barcelona futbol takımının sponsoru olduğunu biliyorsunuz. buna ulaşmı sponsoru diyorlar. özellikle sponsorluk konuları son yıllarda dünyada yükselen trend olma yolunda ilerliyor.
ve artık milyon dolar ve eurolar havada uçuşuyor bu uçuşma sırasında bize düşmüyor ama olsun. spor müsabakalarıyla ilgili olarak sponsorluk çalışmaları 1920 yılının ekonomik buhranına kadar gider. o yıllardan bu yıla kadar çok gelişme gösterdi. bir şirket ya da kurumun kendi yaptığı işi ücretsiz olarak diğer kurum yada kurumlara kullanması şeklinde olan uygulma. özellikle futbol dünyasında konuşulan ve verilen paralar bakımından çığır aşmaktadır.

Reklam Veren yabancı siteler

admin | 18 November 2009 11:43

Webmasterların en büyük hayellerinden birde iyi ücret veren sitelerdir.
işte size araştıma yaparak denenmiş ödeme garantili siteler
clicksor ödeme garantili çeşitli reklamları var
ad2gemes bu site oyun reklamı almak siteyen webmasterlar için güzel paypal ve banka havalesi bildiğim kadarıyla sadece oyun sitelerine reklam veriyorlar
ad4game Canada ‘ da bulunuyor güvenilir bir site reklam çeşidi çok oyun şeklinde reklamlarıda varmış sitesinden okuduğum kadarıyla
Exoclick reklam veren sitelerden bir başkası çeşit olarak iyi farklı reklam katogorileri seçme şansı tanıyor ödeme konusunda birşey diyemiycem
Cxdiğital reklem veren sitelerden birtanesi daha
üye olunca 750$ üye bonusu veriyor ayda 2 kere ödeme (bonusu niye verdiğini anlayamadım ama)
ödül programı gibi bazı secenekleri var öncelikli şartları 10.000 gösterim ve birinci dil ingilizce olcak.

Yaşasın Mimari

ttksvnc | 14 September 2009 17:18

istanbul serbest mimarlar derneği (ismd)’nin hazırladığı, avrupa birliği ve çeşitli sponsorlar tarafından finanse edilen ‘yaşasin mimari’ adlı 13 bölümlük mimarlık belgeseli ntv’de yayınlanmaya başladı.

Madrid Mirador/Sosyal Konut Kompleksi
Madrid Mirador/Sosyal Konut Kompleksi

belgesel dizisinin ana amacı türk halkı’nın yaşadığı çevreye bakış açısını çağdaş seviyelere yükseltmek ve mimarlığın halkın yararına kullanılabilmesi için halkı bu yönde bilgilendirmek denilebilir. bunu yaparken belgeselde hem yurtdışından hem de ülkemizden örneklerle anlatımlar yapılıyor, bu sayede hem çağdaş örneklerin takip edilip karşılaştırma olanağının bulunabilmesini, hem de ülkemizde gerçekleşen olumlu örnekleri ortaya çıkarıp gözümüzün önündekini de farkedebilmemizi ve ona değer verme alışkanlığını kazanabilmemizi sağlamaya çalışıyorlar. her programda türkiye’nin öne çıkmış, bir şekilde türkiye’deki mimarlık seviyesinin belirlenmesinde önemli rol oynayan mimarlarla söyleşiler yapılıyor. bölümler her cumartesi sabah 10:30’da ntv’de yayınlanıyor. bölümler ve bu proje ile ilgili detaylı bilgiyi www.folia.org.tr (fragments of living in architecture) sitesinde bulabilirsiniz.

TÜRKİYE’DE SPOR

yazartaha | 31 October 2008 17:01

Spor deniince ilk akla gelen futbol oluyor günümüzde. Halbuki spor futbol değil, daha da fazlasıdır…

Spor konusunda ilk olarak Türkiye’ye değinmek istiyorum. Türkiye sizce sporda ne kadar ilerlemiş? Bence Türkiye’nin bir ilerlemesi yok,aksine olduğu yerde sayıyor. Bunun nedeni ise spora yeteri kadar önem verilmemesi. Soruyorum! Türkiye’de kaç tane yüzme havuzu var? Daha doğrusu nerelerde yüzme havuzu var? Bir de bu soruyu Avustralya’ya soralım. Kaç tane var? Avustralya’nın her kasabasında birden çok yüzme havuzu var. Bu sadece Avustralya’da değil, bütün Asya ve Avrupa ülkelerinde böyle. Almanya’sından Hollanda’sına, Çin’inden Japonya’sına kadar. Neden mi? Asya ve Avrupa’da spora önem veriliyor. Bu yüzdendir ki hep dünya birincileri Asya ve Avrupa ülkelerinden çıkıyor. Bu bir tek yüzmede de değil, bütün spor dallarında böyle.Olimpiyat konusuna da değinmek istiyorum. Pekin 2008’de Türkiye’nin durumu ortada. Ev sahibi Çin 100 madalya alırken, biz ancak 8 madalyayla yetinmek zorunda kaldık. Çinliler niye bu kadar başarılı? Nasıl bu kadar madalya aldılar? Cevap basit… Spora önem veriyorlar. O altyapıyı oluşturmuşlar. Bizde ise bir altın madalyaya büyük başarı deniliyor. Acaba biz bu zamana kadar hangi olimpiyatta birinci olmuşuz? Cevap: Hiçbir olimpiyatta! Neden? Spor altyapısı yok. Daha doğrusu gereken ilgi yok.
Bu konuyu özetlemek gerekise; Türkiye’de spora gereken önem verilmiyor. Bu böyle devam etmemeli! Hiç değilse bir kademe kaydedilmeli. Dilerim ki bizde ilerleyen zamanlarda olimpiyat birincileri çıkarır ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcular yetiştirebiliriz…