bildirgec.org

software hakkında tüm yazılar

iOS 4.2 Yayınlandı

angelsdemos | 28 November 2010 16:18

Apple kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü yayınlandı. iPhone ve iPad kullanıcıları için geliştirilen iOS‘u artık ikinci sürüm iPod touch’larda da kullanabileceksiniz.

Yeni Sürümde Neler Var?
iPad’larda artık çoklu klasör sistemi kullanabileceksiniz. Yani her kullanıcı kendine özel klasör oluşturabilecek. Ayrıca eş zamanlı program çalıştırırken pil ömrünün daha fazla dayanması için de değişiklikler yapıldı. Notlar içerisinde yazı tipi artık değiştirilebiliyor. 30 uluslararası klavye ve sözlük, 50’den fazla dil iPad’a eklendi. Artık iPad’ı herkes rahatça kullanabilecek. iPhone’da olan fakat iPad’da olmayan birleştirilmiş e-posta kutusu özelliği iPad’a eklendi. Artık kullanıcılar birden fazla e-posta hesabını iPad’dan yönetebilecek.

beyaz iphone 4 yıl sonuna kaldı

lazaronnie | 26 July 2010 14:49

apple, basın toplantısında, beyaz modelli iphone 4‘leri bu yıl sonuna dek göremeyeceğimizi bildirdi. şirket “şimdilik orijinal beyaz iphone üretmemiz zor” dedi. siyah cihazların varsayılan model olduğu belirtildi. bu nedenle önceliğin siyah ürünlere verildiğine dikkat çekildi. beyaz ürün üretimine geçildiğinde, siyah iphone üretiminin bu durumdan etkilenmeyeceği de kaydedildi.

firma, neden beyaz kasalı ürünlerin üretiminde bu kadar yavaş kalındığına gerekçe olarak, beyaz ürünlerin siyaha göre üretilmesinin daha zor olduğunu ileri sürüyor.

bu arada apple, iphone 4’ler için online iade servisini devreye soktu. görünüşe göre apple, anten sorunu nedeniyle ürünlerini geri iade etmek isteyen insanların sesine kulak vermiş olmalı.

aşağıdaki resimde görülen, kullanıcılara iletilmiş orijinal e-posta’da cihazların online olarak geri iade sürecinin başlatılabileceği ifade ediliyor.

iphone 4 sinyal çubuğu problemi

lazaronnie | 20 July 2010 14:38

bilindiği gibi daha yeni satışına başlanan iphone 4 büyük bir sinyal problemi yaşatmıştı ve firma sorunun kaynağını bulana kadar ecel terleri döktü. ardından sorunun ekrandaki sinyal çubuğunun yazılımı olduğu tespit edildi. zaten eski iphone sürümlerinde de sinyal çubuğu ölçümleme algoritmasından memnun olunmadığı ifade edildi.

sonunda apple şirketi yeni yazılım güncellemesini yayınladı. bu geliştirme sonucunda artık iphone 4’ün daha iyi durumda olduğu söylenebilir. güncelleme, daha 3 hafta önce duyurulan ios 4.0.1 sürümlü işletim sisteminde etkili olacak. bu işletim sistemi sadece iphone 3g, 3gs ve iphone 4 ile uyumlu.

Corel Draw x5 indir free download corel demo

NLPMaster | 02 June 2010 12:00

Corel draw x5 versiyonu çıkalı biraz zaman oldu. Ancak Bildirgeçte sanırım corel x5 konusu ele alnımadı.
Corel draw x5 indir corel draw downloadsayfası burada.
Corel.com a ait bu sayfada corel fiyatı ile satın alma ve corel upgrade seçeneklerini de bulabiliyorsunuz.

Sanırım Corel x5 indir, corel x5 download, coreldrawx5 keygen corel serila keygen crackgibi konular olsa belki daha çok ilgi görürdü ancak biz corel draw x5 serial keygen kırmak yerine yasal olan corel draw demo linki verebiliyoruz.

sQL Formatter Online

self respect | 26 April 2010 17:01

SQL Formatter ile karışık SQL kodlarınız daha düzenli ve kullanışlı hale getirebiliyorsunuz. SQL kodlarınızı daha sonra isteniğiniz yere ekleyin.
İşte ilk SQL formatter

buradan
Diğer bir SQL formatter ise deneme sürmü online 100(100 line limit) karaktere kadar SQL kodunu düzeltebiliyorsunuz. Buradansiteye ulaşabilirsiniz umarım işinize yarar.

Eğer kod yazmayı seviyorsanız SQL dili ile işiniz oluyorsa tam size göre çok büyük SQL kodunu yapmasada “100”(100 line limit) harflik kodu size sorunsuzca ve çok düzenli şekilde sunuyor.

toy story- lasseter

massay | 17 December 2009 16:57

Yıl 1996.
Film teknolojisinde ilk adım atılır,
gösterime giren “Toy Story” filmi ile…
Tamamen bilgisayar teknolojisi ile ortaya konan filmde kamera yok, film yıldızı yok, film yok…
Herkes şaşkın.
Dijital sahnelerin arkasına dikkatlice bakılır, her şeyin nasıl bu hale getirildiği bulunmaya çalışılır.

Beş Hollywood yıldızı, Oakland California’da buz gibi bir odanın içinde tebrikleri kabul etmek için 24 saat beklerler. Oda sıcaklığının bu kadar düşük tutulması, serinlemeleri için değildir; bu yıldızları yöneten 300 yüksek güçlü Sun bilgisayarının, San Francisco Körfezi üzerinde parlayan güneşin saçtığı sıcaktan etkilenmemesi için…

Kimsenin oyuncuların rahatıyla ilgilendiği yoktur aslında.
Görevlilerin derdi bilgisayarları korumaktır.
Çünkü anabellekte, “Toy Story” adıyla gösterime giren ve gişe hasılat rekorları kıran filmin “master” ı saklıdır.

“Toy Story”, Pixar adlı şirketin şahaseri olarak değerlendirilir. Çünkü o, tamamen bilgisayar destekli canlandırma tekniğiyle yapılmış olan ilk uzun metrajlı filmdir.

Windows Kurulumundan Sonra En Temel Ücretsiz Yazılımlar

LeBron | 01 November 2009 15:10

Her windows yüklemesinden sonra bilgisayara bazı temel programların kurulması gerekir. Gerekli programları kurduğunuz zaman windows çok daha dayanıklı hale gelecek ve güçlü olacaktır. Bu yazıda yeni windows işletim sistemi kurulmuş bir bilgisayara yüklenmesi gereken 25 ücretsiz yazılım yer almaktadır.

Bu programlar bilgisayarınızı daha güvenli ve daha sağlam hale getirecektir. Aşağıda alfabetik sıra ile programlara ulaşabilirsiniz.

1. Avira AntiVir Personal Edition

Bilgisayarınız için ücretsiz en iyi güvenlik çözümlerinden birisidir. Hem sabit diski hem de harici diskleri tarar. Taramayı özelleştirebilirsiniz.

indir | anasayfa

2. CCleaner

CCleaner ücretsiz sistem optimizasyonu, gizlilik ve temizlik aracıdır. Sisteminizden kullanılmayan dosyaları siler. Ayrıca internet geçmişini temizler. Ek olarak, tam özellikli kayıt defteri temizleyicisi içerir.

indir | anasayfa