bildirgec.org

şirket hakkında tüm yazılar

The Firm (1993)

queennothing | 03 July 2011 23:25

1934 senesinde Amerika’da dünyaya gelen yönetmen Sydney Pollack, kariyeri boyunca 30’dan fazla yapıma imza attı, iki Oscar ödülü kazandı ve 2008 senesinde aramızdan ayrıldı. Yönetmenin 1993 senesinde çektiği “The Firm” (Şirket) adlı eserinde üç defa Oscar adayı olan Amerikan aktör Tom Cruise, Amerikan aktris Jeanne Tripplehorn, iki Oscar Ödüllü aktör Gene Hackman, dört defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktör Ed Harris, Amerikan aktris Holly Hunter, Hal Holbrook, Wilford Brimley, Terry Kinney, Barbara Garrick, Tobin Bell, Jerry Weintraub, David Strathairn ve Gary Busey gibi isimler rol alıyor. 42 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen yapım, dünya çapında 260 Milyon Dolarlık bir hasılat elde etti. En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Müzik dallarında Oscar adayı olan film, John Grisham’ın kitabından uyarlandı.

O gece (2)…

zarifce | 07 April 2011 15:30

Yazlık evine giden Halim bey Güler’i yanına çağırarak,
-Teşekkür ederim. İstediğim gibi evin bakımını ve temizliğini yapmışsın elinize sağlık. Şimdi kendine bir çeki düzen ver, hatta şoförle birlikte gidin ve üzerine gece için kıyafetler al. Misafirlerle sen ilgileneceksin.

Güler, “tamam efendim” diyerek Halim beyin yanından ayrıldı. Yazlık ev boğaza nazır tepede, dubleks, villa tipi ev idi. Mimarisi ile gözleri dolduran evin temizliği de kolay değildi. Buna rağmen her türlü fedakarlıkla temizliği yapan ve yaptıran Güler, yorgun bir vaziyette alışverişten dönmüştü. Evde sürekli kalınmadığından hizmeti görecek belirli insanlar yoktu bu yüzden organizasyon şirketinden yardım almışlar, geceyi misafirlerine unutulmaz saatler yaşatmak için hazırlıyorlardı.Bülent bey misafirlerle geldi. Onları kapıda karşılayan Halim beyin yüzündeki gülümseme Bülent beyi daha da motive etmiş ve rahatlatmıştı çünkü kendilerine tercümanlık yapacak arkadaşın gecikeceğini patronuna söylemeye çekiniyordu ancak söylemek zorundaydı. Halim bey konuyu öğrenince biraz gerildi ve “heyetin haberi var mı?” diye sordu, Bülent bey “evet efendim bilgileri var” dedi. Beş kişilik heyet kendi aralarında konuşurken yanlarına gelen Güler onları oturma odasına davet etti bu arada telefon görüşmesini bitiren Halim bey de odaya geldi ve genç bayana,

O gece…

zarifce | 06 April 2011 16:27

Çaycının ne günahı vardı? Adamcağız yeni demlenmiş çaydan bir bardak getirmiş, teşekkür edeceğine iş önlüğü takmamış diye fırçalamıştı.Temizlikçi odayı temizlemiş ve azar işitmemek için birkaç kez de gözden geçirmiş, kapıda çağrılmayı bekliyordu.
-Kaç kere söyleyeceğim size avizenin taşlarını iyice temizleyin diye, çağırın şu Güler’i,
Temizlikçi kız titreyerek içeri girer,
-Buyrun efendim.
-Kızım sen anlamıyor musun? Sana taşları yıkamanı söylemedim mi?
-Söylediniz efendim.
-Eee, neden yıkamadın? Silme, silince bezin lekesi kalıyor, yıka, kurut tekrar yerine tak demedim mi?
-Efendim..
-Tamam tamam sus bir daha olmasın, bu son uyarım.Nihayet’i gönder.
-Anlaşıldı efendim.

TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM

admin | 25 March 2011 23:24

TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM

Bu hafta okuduğum kitaplardan biri: M.Rauf ATEŞ’e ait. Kitap: “Teşekkürü Bir Borç Bilirim” ismini taşıyor. Kitabın yazarı aynı zamanda aylık ekonomi ve iş dergisi Capital’in Yayın Direktörü. İşinin adamı olmak isteyen herkese kitabı ve dergiyi tavsiye ediyorum.

Kitap okurken dikkatimi çeken yerlerin altını çizmeyi severim. Ben bir kitabı okuyorsam o kitapta iz bırakmalıyım. O kitabın sayfalarından bu faninin geçtiği anlaşılmalı. Ve o kitap ben de iz bırakmalı. Kitaptan dikkatimi çeken yerlerin bir kısmını yorumlayarak sizlerle paylaşmak istedim:

facebook favori tasarım sayfaları

ANDER | 02 March 2011 10:25

facebook, artık arkası alınamaz inanılmaz bir sosyal güç haline geldi. i̇çeriğinde bulunan interaktif özelliklere sahip fonksiyonlarıyla her yaştan her kurumdan herkezin yararlanabileceği bir oluşum olmuş durumda. bu denli etkin bir sosyal oluşumda etkin tasarım sayfaları gün geçtikçe artıyor. şüphesiz bu sayfaların başında büyük firmaların sayfaları geliyor. tasarım sayfalarında durum ise biraz farklı. büyük tasarım grupları maalesef bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda. i̇şte içerisinde tasarım adına her türlü bilgiyi bulabileceğiniz kalabalık facebook tasarım sayfaları.

e-posta yazım kuralları

MollaFettah | 25 January 2011 18:17

e-posta ya da İngilizcesi ile e-mail, Türkçe’de elektronik ileti anlamına gelir. TDK da e-mail’e karşılık “elmek” sözcüğünü önermiştir, fakat pek rağbet görmemiştir. İnternet vasıtasıyla gönderilen e-postalara yazı, resim ve çoklu ortam ekleyip hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırabiliyoruz. E-posta hizmetini ücretsiz ve kaliteli veren birçok yer mevcut.

gmail
gmail

en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinin 3 tanesi internet sektöründen

iso1000 | 22 November 2010 18:24

Deloitte tarafından 2006 yılından itibaren yapılan Türkiye’de en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği “teknoloji fast 50” programının 2010 yılı şirketleri belli oldu.

2010 yılı en hızlı büyüyen (son beş yılda gelir artışına göre) teknoloji şirketleri şu şekilde sıralandı;

1. Promer – %4967 gelir artışı

2. digital planet – %4515

3. sahibinden.com – %2394

Renklerin Çekiciliği

gokaytitrek | 18 September 2010 20:03

Kolay hatırlanabilirlik hızla değişen dünyamız da unutulmamak için olmazsa olmazlardan. Bunu başarmak için güzel ve kolay isimler kullanarak, farklı uygulamalar geliştirerek ya da güzel renkler kullanarak yapmak mümkün. Bu söylediklerim genel şeyler olsa da bu yazımda websiteleri için renklerin önemini ele alacağım.

Büyük şirketler logo, reklam, website tasarımlarını hazırlarken kitlere daha rahat ulaşabilmek için renklere önem veriyorlar. Bunun için kullanıcı ve market istatistiklerinden faydalanırlarken profesyonel olarak yardım alıyorlar. Tabi ki herkes bu şekilde yapmıyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook’un rengini, renk körü olduğu ve sadece mavi rengi görebildiği için seçtiğiniz söylüyor.

ILGI CEKICI BROSUR TASARIMLARI

cellat erdem | 18 September 2010 15:17

Brosurler profesyonel ellerde,uygun yontemlerle kullanildiginda sirketler icin mukemmel bir pazarlama araci gorevi gorebilir.Bu yazida 45 adet brosur tasarimina ulasabilir.Calismalarinizda ilham alip,basarili calismalara imza atabilirsiniz.

kaynak

teamlab ile ücretsiz ve düzenli ekip çalışması yapılır

bteoman | 23 July 2010 10:58

Bir ekibiniz var ve çalışma akışını hızlandırmak yada daha düzenli mi ilerlemek istiyorsunuz? O halde TeamLab sizin için.

teamlab cloud
teamlab cloud

TeamLab, açık kaynak olarak geliştirilen business collaboration(birlikte çalışma) ve project management(proje yönetim) aracı. Uygulamayı kendi sunucunuzda çalıştırabileceğiniz gibi Amazon Cloud sunucularında sunular ücretsiz halinden yararlanadabilirsiniz(tavsiyem her zaman bu yöndedir).

Özellikleri:

 • Yeni projeler oluşturup proje içi tartışmalar oluşturabilirsiniz.
  proje yönetimi
  proje yönetimi
 • Yeni görevler oluşturup bunları çalışanlara yada ekip arkadaşlarınıza atayabilirsiniz.
  görev yönetimi
  görev yönetimi
 • Bölümlere göre ekipleri düzenleyebilirsiniz.
  ekip yönetimi
  ekip yönetimi
 • Anında mesajlaşma imkanı sunabilirsiniz.
  anında mesajlaşma
  anında mesajlaşma
 • Bloglar ve forumlar aracılığı ile fikir alışverişini sürdürebilirsiniz.
  forumlar
  forumlar
 • Son haberler ve duyurularla ekibiniz gündeme bağlı kalır.
  haberler
  haberler
 • Resim ve Yer imi paylaşımı sunabilirsiniz.
  resimler ve yerimi
  resimler ve yerimi
 • Bilgi merkezi oluşturmak için wiki hizmeti sunabilirsiniz.
  wiki
  wiki

hemen ekip çalışmasına başlamak yada kaliteyi artırmak için…