bildirgec.org

gokaytitrek

11 yıl önce üye olmuş, 5 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Facebook Çöktü

gokaytitrek | 25 September 2010 17:24

Çarşamba günü erişilemeyen Facebook bugün (editörün notu: perşembe) tekrar çöktü.

Çarşamba günü yapılan açıklamada 3. parti servis sağlayıcılar yüzünden kaynaklanan bir problem olduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini yetkililer bildirdi. http://www.facebook.com/ adresine erişilememesinin yanında,

Renklerin Çekiciliği

gokaytitrek | 18 September 2010 20:03

Kolay hatırlanabilirlik hızla değişen dünyamız da unutulmamak için olmazsa olmazlardan. Bunu başarmak için güzel ve kolay isimler kullanarak, farklı uygulamalar geliştirerek ya da güzel renkler kullanarak yapmak mümkün. Bu söylediklerim genel şeyler olsa da bu yazımda websiteleri için renklerin önemini ele alacağım.

Büyük şirketler logo, reklam, website tasarımlarını hazırlarken kitlere daha rahat ulaşabilmek için renklere önem veriyorlar. Bunun için kullanıcı ve market istatistiklerinden faydalanırlarken profesyonel olarak yardım alıyorlar. Tabi ki herkes bu şekilde yapmıyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Facebook’un rengini, renk körü olduğu ve sadece mavi rengi görebildiği için seçtiğiniz söylüyor.

Müziğin Tadını Çıkarın

gokaytitrek | 17 September 2010 11:12

müzik dinlemek gibi bir zevkiniz varsa bilgisayarınızda ki arşivinizden sevdiğiniz müzikleri bulmak bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
son zamanlarda müzik severleri fizy, grooveshark, vattoz gibi birçok online müzik sitesini kullanmaya başladı. Bunun en büyük sebepleri büyük arşivleri olmasının dışında aradığınız müziği rahat bir şekilde bulabilmemiz olsa gerek.

Kaliteden ödün vermek istemeyenler içinde online olarak dinlenen müzikler zevk veremiyebilir. ozaman track01 gibi isimlerle dolu olan arşivlerimizi düzenlememiz gerekiyor.

tuneupisimli arşiv programı müzik severlere düzgün arşivler oluşturmanın dışında birçok özellikle birlikte geliyor.

#yanlış,eksik ya da hiç yazılmamış şarkı bilgilerini düzelterek aradığınızı kolayca bulmanızı sağlıyor.
#şuan da sadece mac ve windows ortamında çalışan program itunes ve media player ile entegre şekilde çalışıyor.
#aynı şarkıları bulup temizleme seçeneği sunuyor.

Google Katil’in Peşinde

gokaytitrek | 15 September 2010 19:37

bugün google ingitere’nin doodle’ı herkesi merak için de bıraktı. Bügüne kadar yayınlanmış olan en güzel doodle’lardan birisi olsada pacman ve 12. yaşını kutladığında ki doodle kadar iyi hazırlanmamış.

Agatha Christie’nin 120. yaş gününü kutlamak için hazırlanmış olan doodle, Agatha Christie’nin unutulmaz romanlarını bize hatırlatıyor.

Polisiye türünde yazmış olduğu eserleriyle İngiliz edebiyatına büyük katkılar sağlamış olan yazar, Mary Westmacott takma ismiyle aşk romanları da yazmıştır.

Google Quiksee’yi Satın Aldı

gokaytitrek | 15 September 2010 13:00

Dün İsrail gazetesi olan haaretztarafından açıklanan haberde quiksee startup projesi google tarafından satın alındı. google ve quikseeyetkilileri tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olsada, quiksee’in 10 milyon dolar karşılığı satıldığı söyleniyor.

2002 yılında İsrailli 4 kişi tarafından kurulan şirketin destekçisi olan Hi-Tech ve Docor International bulunuyordu.

Quiksee’nin özelliği çektiğiniz videoları