bildirgec.org

sihirbaz hakkında tüm yazılar

Sihirbazlar İçin Uzaktan Kumanda: The Wand

hjusthanging | 05 November 2009 15:28

İşte size Harry Potter’ı kıskandıracak bir uzaktan kumanda.
The Wand firmasının üretiği aynı isimli uzaktan kumanda bildiğimiz uzaktan kumandalardan biraz farklı.
Wand,sihirbaz asası şeklinde tasarlanmış ve harekete duyarlı çalışıyor.

Kumandaya istediğiniz 13 adet komutu yükleyebiliyorsunuz. Siz istediğiniz hareketlerle Wand‘ı havada salladığınızda o kanalları değiştiriyor , televizyonu açıyor/kapıyor. Sizin yaptığınız her harekette ufak titreşimlerle geribeslemesi dahi var. Nerdeyse bütün uzaktan kumandalı cihazları yönetebilen Wand‘ın tamamı el yapımı.

TouchWiz Sihirbazı: Samsung S7330

geceyazankedi | 23 July 2009 17:34

Şüphesiz hem iPhone için hem Nokia için en dişli rakip Samsung oldu. Ürettiği telefonlar ve sunduğu yeni teknolojiler kısa sürede pazarda büyük bir yer almasına sebep oldu.

Üst piyasalarda en çok da ToucWiz serisi ile ilgi toplayan Samsung’un yeni bir üyesi daha var. Samsung s7330dokunmatik ve geniş ekran, yine dokunmatik navigasyon tuşları, 3g desteği ve 3 megapixellik kamerasının yanında zarif bir çelik tasarımla beklenenin üstünü sunuyor.

Sihirbaz olun….

| 29 June 2009 20:56

Sihirbazlık yapmayı yada seyretmeyi sevmeyen yokdur sanırım. Bu site her ne kadar top100 yazsada 300 üstünde siteye link vermiş, Hepsi en iyi sihirbazlık siteleri, bir çoğunda video gösterileri ve ücretsiz eğitimler var. incelemek isteyenler için site burda.

Amerikaya gidiş rehberi, gotousa

il010472 | 25 July 2008 17:08

mezun.com’dan bir hizmet daha 1 Ocak 2009′ kadar Amerikaya gidecekler için bir web 2.0 uygulaması yapmışlar…Artık sıkça adını duyduğumuz etkileşimli web 2.0 uygulamalarının güzel bir örneği de mezun.com tarafından gerçekleştirilmiştir…Bu uygulamaya gotousaadlı adresten giriyorsunuz sizi bir video karşılıyor hizmetin ne işe yaradığını yararlarını anlatan bir video…
Aslında işin özüne baktığımızda amerikaya gidinceye ve amerikaya gittikten sonra sizin hayatınızı planlamanıza yardımcı olan bir sihirbaz…
İsterseniz siz de bir göz atın.
Gotusa

Sihirbaz mı Hokkabaz mı?

toz66 | 20 May 2008 17:49

Bir sihirbazın hikayesi… İşlerinde ve hayatında başarılı olmaya çalışan ama her defasında sonucunu hüsranla bitiren bir sihirbaz. Babasının deyimiyle “HOKKABAZ…” Filmin ana karakteri İskender (Cem Yılmaz) çocukluk arkadaşı olan Maradona (Tuna ORHAN) ile birlikte gözlükten kurtulmak için gözlerine lazer yaptırmaya karar verirler. Yanlız lazer yaptırmaları için bir tek engel vardır. O da herkesin derdi olan PARADIR… Bu derdi aşmak için öncelikle Beyoğlu’ndaki bir barda çalışan İskender ve Maradona, buradaki yaşadıkları talihsizliklerden sonra bardan atılmışlar ve çözümü eski arabalarıyla birlikte turne yapmakta bulmuşlardır. Turne için gerekli olan karavan ise babasının yaşadığı karavanın takendisidir. Eski bir subay olan babası Sait Tünaydın’ın (Mazhar Alanson) karavanı vermek için tek bir şartı vardır. O da turneye Çanakkale’den başlamaktır. Babasının dediği olur, İskender ve Maradona turnelerine Çanakkal’den başlar. Turnelerdeki ilginç gelişmelerin anlatıldığı Hokkabaz filmi yayınlandığı dönemde büyük bir sükse ile başlamış ama beklenen başarıyı gösterememişti.
Normalde ses sanatçısı olmasına rağmen Mazhar Alanson’un muhteşem oyunculuğuyla, Cem Yılmaz’ın rolün içine kendini vererek Gora’daki müstehcenliğini bir tarafa bırakmasıyla ve Özlem Tekin’in abartılı oyunculuğuyla (rock’cılığından olsa gerek) Hokkabaz, güzel bir Türk komedisi…

İllüzyon Sanatı ve İllüzyonistlik Nedir?

illuzyonistcom | 23 April 2008 15:20

İllüzyon
İllüzyon

İllüzyonistlik tüm dünyada en ilgi çekici mesleklerden biridir. Türkiye’de çok fazla bilinmemesine rağmen aslında illüzyon sanatı ile ilgili bir çok kişi bulunuyor. Tabii ki aynı zamanda illüzyon sanatı ile ilgili birçok gösteri, yarışma ve aktiviteler düzenleniyor. Belli zamanlarda medyanında ilgisini çeken olayların gerçekleşmesi illüzyon dünyasının hareketlenmesini sağlıyor.