bildirgec.org

toz66

11 yıl önce üye olmuş, 144 yazı yazmış. 126 yorum yazmış.

Gişe filmi

toz66 | 19 November 2010 13:06

Türkiye’de çekilen filmler için iki temel ana kategori daha film vizyona girmeden hazırlanmıştır aslında.. Gişe filmi ya da sanat filmi…

İki tür arasındaki temel farkları bilmek gerek aslında ve sonrasında filmleri zihnimizde kategori edebilmeliyiz. Burada sorun hangi filmin hangi amaçla çekildiğini bilemeyişimiz ve filmleri kategorize ederken edindiğimiz kriterler olsa gerek..

Biz genellikle çok izleyiciye ulaşmış filmleri hemen sanatsallıktan uzak olan ve klişe bir gişe filmi olarak hazırlanmış yapımlar olarak görürüz. Tabi filmi izlemesek bile bu yargı direk zihnimizde belirecektir.

En İlginç USB Bellekler – 1

toz66 | 31 May 2010 17:53

veri transferi konusunda cd kullanımının çok geride kaldığı ve dvd lerin artık yeterli gelmediği günümüz dünyasında sanırım ihtiyacımıza usb bellekler yetişiyor.

usb tasarımı
usb tasarımı

tabi aslında yetişiyordu demek daha doğru olacaktır, ilk çıktığı döneme göre ihtiyaçları karşılamak konusunda usb bellekler de artık yetersiz hale gelmeye başladı.

fakat belirtmem gerekiyor ki usb kullanımı oldukça sık olduğu ülkemizde artık usb bellek fiyatları belirli bir aralıkta iken farklı usb tasarımları yatarıyor…

Wi-Phone ve WiRo

toz66 | 24 August 2008 04:22

http://www.computerworld.com.tr/turk-telekom-dan-ev-icinde-dahili-numara-detay_1077-sayfa_1.html