bildirgec.org

sigorta hakkında tüm yazılar

DASK Facebook’ta

absnth | 23 May 2011 15:43

Ne zaman karşılaşacagımız belli olmayan doğal afetlere karşı hazırlıklı olmamıza yardımcı olan DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) Facebook sayfası ile merak edilen soruları cevaplıyor. DASK ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu)
DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu)

Vergi ve Sgk Prim borçlularına müjde

alpayus | 30 January 2011 14:39

Vergi ve ssk prim ve borcu bulunan işverenlerin dört gözle beklediği torba tasarı görüşmeleri mecliste başladı. Mecliste görüşmeleri devam eden torba yasa tasarısının 9 Şubat gününe kadar mecliste görüşmelerinin ardından yasalaşması bekleniyor.

Yasa ile 31 Aralık 2010 tarihine kadar ödenmesi gereken vergi, harçlar, sigorta , bağkur prim borçları ve belediyelere olan borçlar yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor. borçların fazileri silinerek borçlar tefe ve tüfe göre yeniden hesaplanarak 36 aya kadar 2 şer aylık dönemler halinde ödenecek. ödemeler kredi kartı ile de yapılabilecek.

Hayatta olmaz deme

BENTOL | 09 January 2011 14:32

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Aegon sigortanın sponsorluğunda Türk Telekom Arena’nın açılış maçı olan Galatasaray-Ajax maçına dolduracağınız bilgi formları ile bilet kazanma şansı, bunun için özel olarak hazırlanan sitede.

ENGELLİLER İÇİN YÜRÜMEK ARTIK HAYAL DEĞİL!!!

Beacool | 27 December 2010 11:21

Birçok şeyin aslında olduğundan çok daha zor olduğu, zorlaştırıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Ekonomik açıdan daha iyi ülkelerdeki yaşam zorlukları ne yazık ki buradaki kadar zor geçmiyor. Bu zorlukları en ciddi biçimde yaşayanlar listesinin en tepesinde de ne yazık ki engelli vatandaşlarımız yer alıyor.

Tibion Bionic Leg Yürümek... Yeniden!
Yürümek… Yeniden!

Bir dönem geçirdiğim bir kazadan dolayı o zorlukları birebir de yaşamış biri olarak diyebilirim ki ülkemiz ne yazık ki bir engelli için gerçekten de çok zor (bkz yazı sonu notu). Böyle anlarda yaşamış olduğum; yerinden kalkıp (ama başaramayıp) hareket etme isteği ve dürtüsü artık modern teknoloji ile mümkün oluyor. Sunnyvale Tibion firmasının icadı olan ve Tibion Bionic Leg ismiyle anılan ürünü belden aşağısı hareket etmeyen hastalar için resmen bir şifa niteliğinde. Daha önceleri duyurmuş olduğum protez haberini de göz önüne alırsak sanırım yakın gelecekte engelli yaşam çok daha kolay olabilir.

İcat Çıkar Yarışmasında Ödüller Yükseldi

chinar | 17 December 2010 12:50

Akıl Fikir Yarışması
Akıl Fikir Yarışması

Finans sektörüne ilgi duyanların yenilikçi ve yaratıcı yönlerini ortaya koyabilecekleri geleneksel “TEB Akıl Fikir Yarışması” isimli inovasyon yarışmasının 4.’sü başladı. Fikrinize ödüllendiren bu yarışmada ödüller ise oldukça iddialı.
Biriniciye 15.000 TL ödül.
İkinciye 7.500 TL ödül.
Üçüncüye 5.000 TL ödül

Ayrıca, yeni Öğrenci ve mezun kategori birincisine Bahçeşehir Üniversitesinden MBA bursu.
Son katılım 31 Aralık 2010.
Yarışma konusu?
Kişilerin bankacılık ve finans sektörüne yönelik yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirme fırsatı bulabilecekleri bir inovasyon yarışmasıdır.
Yarışmaya kimler katılabilir?
Üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, en fazla 5 yıl deneyimli profesyoneller ve TEB müşlerileri yarışmaya katılabilir. Eğer fikriniz varsa belki ödülü siz kazanabilirsiniz? Yarışmaya icat çıkar web sitesi üzerinden katılabilirsiniz.
Yarışma Jurileri
Yavuz Canevi – TEB Yönetim Kurulu Başkanı
Varol Civil – TEB Genel Müdürü
Baybars Altuntaş Deulcom International – CEO
Berna Ülman Visa Türkiye Genel Müdürü
Gamze Cizreli BigChefs – Yönetim Kurulu Başkanı
Günseli Özen Ocakoğlu – Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni
Hüseyin Erkan – İMKB Başkanı
Nevzat Aydın – Yemeksepeti Genel Müdürü
Oğuz Karamuk – Sabah – Ekonomi Yazarı

SGK hak sahipliği kontrolü

dbergerac | 15 January 2010 12:12

15 ocak 2010’dan itibaren devlet memurları SGK’ya devredildi. memurların bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleri konusunda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. eksiklik bulunuyorsa memurlar, gerekli düzeltmeyi kurumlarına bilgi vererek yapabilirler.

Bankaların Son Kredi Oranları

Bildirgecer | 15 October 2009 22:23

Kredioranlarında son dönemdeki düşüş sürüyor. Son olarak Garanti Bankası, İndirimli Konut Kredisi oranlarını 0,67’ye, konut kredisi oranlarını 0,99’a düşürdü. Türkiye Finans’ın kar oranı 1,0 ’ten 0,99’a kadar indi. TEB’in oranları ise 0,83 seviyesinde, ve banka masraflarda önemli indirimler sunuyor.

İhtiyaç kredisinde de bankalar düşen faizlerle çok uygun koşullar öneriyor. Garanti Bankası’nın 0 masraflı veya 0 faizli seçenekleri, Citibank’ın meslek gruplarına özel seçenekleri ile ihtiyaç kredisi kullanımında da sizi rahatlatacak avantajlar bulabilirsiniz!

Garanti Kasko Sigortası Hesaplama

Bildirgecer | 14 October 2009 14:20

Kasko sigortlarını araştırırken, Garanti Kasko’nun sigortaları dikkatimi çekti. Arabam Garantide Kasko Sigortası, Türkiye sınırları içinde hususi ve hafif ticari araçları (otomobil, minibus, kamyonet), kaskosigortaları genel şartları dahilinde, gerek seyir gerekse park halindeyken karşılaşabileceği risklere karşı teminat altına alan geniş kapsamlı araç sigortasıymış. 7/24 asistan ve tibbi destek, %2 bonus gibi avantajları var. Ayrıca kısmi hasarlarda eksiksiz hasar ödemesi sağlıyor.

Kaskonomik Muafiyetli Kasko Sigortası ise 500 TL’nin altında kalan tutarları ödemek isteyenler için sigorta priminde indirim sunan bir model. O da tercih edilebilir.

Online Kasko Hesaplama

Bildirgecer | 12 October 2009 14:19

Kasko sigortası seçiminde önem verilmesi gereken konulardan belki de ilk kaskonun değeridir. Kasko sigortası, firmadan firmaya değişen özelliklerde olduğu için fiyat konusunu iyice araştırmak önemlidir. Kaskonun güvenliği, kaskonun başlama tarihi gibi konulara dikkat etmelisiniz.

O nedenle doğru tercih yapmak için kasko sigortası hesaplamanızı online ortamda yapmanızı tavsiye ederim.