bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

chinar

8 yıl önce üye olmuş, 13 yazı yazmış. yorum yazmış.

İcat Çıkar Yarışmasında Ödüller Yükseldi

chinar | 17 December 2010 12:50

Akıl Fikir Yarışması
Akıl Fikir Yarışması

Finans sektörüne ilgi duyanların yenilikçi ve yaratıcı yönlerini ortaya koyabilecekleri geleneksel “TEB Akıl Fikir Yarışması” isimli inovasyon yarışmasının 4.’sü başladı. Fikrinize ödüllendiren bu yarışmada ödüller ise oldukça iddialı.
Biriniciye 15.000 TL ödül.
İkinciye 7.500 TL ödül.
Üçüncüye 5.000 TL ödül

Ayrıca, yeni Öğrenci ve mezun kategori birincisine Bahçeşehir Üniversitesinden MBA bursu.
Son katılım 31 Aralık 2010.
Yarışma konusu?
Kişilerin bankacılık ve finans sektörüne yönelik yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirme fırsatı bulabilecekleri bir inovasyon yarışmasıdır.
Yarışmaya kimler katılabilir?
Üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, en fazla 5 yıl deneyimli profesyoneller ve TEB müşlerileri yarışmaya katılabilir. Eğer fikriniz varsa belki ödülü siz kazanabilirsiniz? Yarışmaya icat çıkar web sitesi üzerinden katılabilirsiniz.
Yarışma Jurileri
Yavuz Canevi – TEB Yönetim Kurulu Başkanı
Varol Civil – TEB Genel Müdürü
Baybars Altuntaş Deulcom International – CEO
Berna Ülman Visa Türkiye Genel Müdürü
Gamze Cizreli BigChefs – Yönetim Kurulu Başkanı
Günseli Özen Ocakoğlu – Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni
Hüseyin Erkan – İMKB Başkanı
Nevzat Aydın – Yemeksepeti Genel Müdürü
Oğuz Karamuk – Sabah – Ekonomi Yazarı

tuvaletlerde teknoloji

chinar | 27 July 2007 18:43

Teknoloji her yerde gelişiyor. Tabi wc’ler bunun gerisinde kalamaz. Çünkü ömrümüzün büyük bir bölümü wc’lerde geçiyor. Bunun için teknoloji firmaları artık wc’lerde daha fazla hijyen, rahatlık ve konfor şartları sunuyor. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve özürlülerin kullanım kolaylıkları düşünülmüş. Burada türkçe detaylı açıklamalar yapılarak bazı derlemeler yapılmış. Burada 3 boyutlu wc görünüşü we teknolojik özellikleri sıralanmış. Farklı tipte teknoloji klozet modelleri ise burada.
Tanıdığınız özürlü ve yaşlı insanların daha rahat ve üst yaşam standartlarını yakalamalarını sağlayabilirsiniz.

Hürriyet bumerang servisini kapattımı?

chinar | 03 July 2007 12:30

Blog sitenizin alıcıları ile boş yere oynamayın, çünkü hürriyet bumerang servisi kapalı. Diğer blog sitemizde daha fazla ziyatçi çekmek amacıyla bumeranga üye olmuştuk. (250 tekil almasına rağmen bumerang en fazla 2 ziyaretçi yolluyordu) Bugün ise word press alt yapısına sahip olan blog sitemin adimin arayüzünde çalışmayan kodlar olduğu ve hatta tema değişikliği modülünün hiç çalışmadığını fark ettim. Biraz araştırmadan sonra bumerang linklerinin çalışmadığını fark ettim.
Türkiyenin en fazla ziyaret edilen web sitesi olan www.hurriyet.com.tr gibi bir medya devinin böyle hatalar server – veya kodlama hatası yapmayacağını düşünmekteyim. Hurriyet ana sayfasına baktım bumerang’tan haber yok. Sanırım bumerang servisini sessiz sedasız kapattılar. Öyle 3000 reklam sözleride boşa gitt. Zaten bizimde blog sitesinin bir çok kodları o yüzden çalışmamakta.
Blog sitenizin kodları ile oynamayın bumerang reklam kodlarını silin yeter. Bu sayede binlerce web sitesi bumerang servisi sayesinde hatalı kodlar üretmekte.

Online BMW kullan

chinar | 09 June 2007 23:55

bmw yarışı
bmw yarışı

BMW’nin kendi orjinal sitesi olan ve yılın web sitesi seçilen http://www.bmw-pace.com sitesi gerçekten emek harcanarak yapılmış bir site. Sitede en ilginç ve güzel tarafı internet üzerinden araç sürme oyunu. Eğer internet üzerinden de olsa bir BMW kullanmak istiyorsanız buyurun siteye. Atyrıca oyunun multiplayer özelliği var. Yani yarış yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük TV’si

chinar | 06 June 2007 09:45

Panasonic dünyanın en büyük TV’sini üretti. Çift kişilik bir yataktan daha büyük olan TV’nin fiyatı ise şaşırtıcı.
Panasonic markasının sahibi olan Matsushita, 103 inç yani yaklaşık 262 cm’lik ekran boyutuna sahip televizyonların dağıtımına ise Eylül ayında geçebileceklerini duyurdu.

Laptop değil walltop !…

chinar | 05 June 2007 23:03

Bilgisayar kullanıcıları yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Sizde eskimiş laptoplarınızı Walltop yapabilirsiniz. Bir grup bunu önce deneme için yapmış ama daha sonra tutmaya başlayınca elemanlar işi ilerletmiş. Olay aslında çok mantıklı. Düşünsenize laptop’unuz çerçeve içinde ve istediğiniz resmi yayınlayabilir, slayt gösterisi yapabilir,, internete bağlanabilir, ve hatta video bile seyredebilirsiniz. Belki gerekli belki gereksiz tartışılabilir ama eskimiş işe yaramayan laptoplar için güzel bir geri kazanım.

Çantamı, bagajmı, bisikletmi, şarj aletimi?

chinar | 01 June 2007 14:30

Frag Woodall, Sydney’de bir üniversite öğrenci. Kendisi fonksiyonel bir çanta tasarlamış. Çantanın özellikleri ise gerçekten şaşırtıcı. Çanta normal bir çanta gibi sırtta taşınabilir, bagaj çantası gibi sürüklenerek götürülebilir, yorulursanız veya eğlenmek isterseniz bisiklet haline getirebilir, bunları yaparkende sürtünmesiz manyetik dinamodan faydalanarak cep telefonu veya i pod’unuzu şarj edebilirsiniz.
Çanta byu kadar işlevselliğin yanında ayrıca çok şık. Kullanılan karbon lifleri ve alüminyum malzemeler çantayı zarif ve dayanıklı yapmış.
Geniş bilgi burada.

Google Elektirik Üretecek

chinar | 30 May 2007 16:10

Sera gazlarının dünyamızda giderek artması nedeniyle bu gazların üretiminin kısıtlanması veya hafifletilmesi, enerji verimliliği, ve destekleyen temiz enerji kaynaklarını geliştirmek ve enerjide tasarruf yapmak için google çalışmalara başlamış.
Google, güneş enerjisinden 1.6 bir MW elektrik enerjisini üreterek sisteme güç sağlayacağı projeye imza atmış. Sistem, 1000 California evine güç sağlaması için yeterli elektriği üretebilme imkanına sahip olmakla birlikte, Google’nin güç ihtiyaçlarının sadece %30’unu karşılayacakmış.

Bu sistemin kurulması ile Google tasarruftan elde edeceği miktar yıllık 393,000 dolar civarında olacakmış. Sistemin ilk yatırım maliyeti $ 3 milyon dolarmış.