bildirgec.org

Bildirgecer

7 yıl önce üye olmuş, 18 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Zorunlu Trafik Sigortası

Bildirgecer | 23 December 2009 10:38

Deprem sigortası gibi zorunlu olan sigortalardan biri de taşıtlar için yapılanıdır. Zorunlu Trafik Sigortası araç sahiplerinin yaptıması gereken küçük miktarlardaki trafik sigortasıdır.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçların trafiğe çıkmaları da problem arzeder. Karayolları Moturlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliğinde yapılan değişiklikle zorunlu trafik sigortası 4 taksitte ödenebilmektedir.

Hangi tarifedeyim diyenler

Bildirgecer | 17 December 2009 12:38

İnternette merak edilen sorulardan biri de mobil operatörlerin(gsm) hangi tarifesinde olunduğu. cep telefonu kullananların bir kısmı hangi tarifede olduğunu bilmeden konusma yaparak ceplerine yüklü faturalar alabiliyorlar. bu nedenle sahip olunan tarife kontrol edildikten sonra gsm tarifelerini karşılaştırmak en akıllıca olanıdır.

Turkcell tarifeleri değişikliği hakkında şuradan bilgi alabilirsiniz.

Mortagage – Konut Kredisi Hesaplamak

Bildirgecer | 16 December 2009 17:27

Ev kredisi alırken ihtiyacınız olan bedeli nakit bulmak herzaman mümkün değildir ve krediolanakları mortgage altında oldukça etkili bir yardım sunabilir. Peki mortgage/konut kredisi nasıl alınır?

Mortgage almanın avantajlarını iyi görebilmek ve doğru krediyi hesaplamak bu konuda hayat kurtarabilir.

Kredi danışmanları, gayrimenkul ofislerinden ya da bankalardan teklif almak iyi birer fikir olabilir ancak temelde bunların hepsini aynı kefede tartmanız gerekir. Bu nedenle online mortgage karşılaştırma hizmetlerinden faydalanmak en doğru seçim olur.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bildirgecer | 08 December 2009 22:03

Ucuz uçak bileti almak konusunda en önemli hareket uçuş tarihini mümkün olduğu kadar önceden belirlemek yani uçuş tarihine mümkün ölçülerde erkenden karar vermektir. Uçuk biletleri ucuz fiyatlı koltuklarından satışından başladığı için erken davrananlar en ucuz biletleri almaktadır.

Bundan sonra yapmanız gereken en ucuz uçak bileti sunan firmaları araştırmak. En ucuz uçak biletini bulmak için gerekli incelemeleri yapmak da ucuz bileti bulmak açısından önemlidir. Uçuş tarihiniz kesin ise uçak biletinizi en ucuz olan satış kanalından alabilirsiniz. Ancak uçuş tarihiniz kesin değilse Thy gibi rezervasyon yapan firmalardan uçak biletinizi uçmayı düşündüğünüz tarihe ayırabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplama

Bildirgecer | 08 December 2009 21:21

Konut kredileri(mortgage) bankaların önem verdiği krediler arasında ilk sırada gelir. Özellikle Amerika ve Avrupa’da konut edinmenin ilk tercih yollarından olan mortgage, 10larca yıl vadeli krediler alınmasına ve uygun taksitlerle ödemeye yardımcı olur.

Ülkemizde de işleme alındığı tarihten bu yana yoğun talep gören Mortgage kredileri hakkında çok sayıda teklifin olması kafaları karıştırmaktadır. Bu nedenle Konut Kredisi Hesaplamak ilk yapılması gerekendir. Farklı bankaların değişik tekliflerinde kafanızın karışmaması için masraflarla beraber ödeme koşullarınıza göre konut kredisi hesaplayabilirsiniz.

Bayram Kredisi Alırken Dikkat!

Bildirgecer | 27 November 2009 16:18

Bayram kredilerine dikkat çektiğim yazıda değinmem gereken bazı noktalar var ki bayramın tadını kaçırabilir.

Malum bankalararası yarış kızışınca bazı taktikler de uygulanıyor. Bazı bankalar faizsiz deyip dosya masrafı alıyor, bazıları da masrafsız kredi sunarken faizini diğerlerinden biraz daha yüksek tutuyor. Bunun için bayram kredinizi sorgulamadan almayın. Ödeme koşulları ve faiz oranlarına göre kendinize göre en iyisini bulup bankadan sizinle iletişime geçmelerini de isteyebilirsiniz.

Bayram Kredisi Hesaplamak

Bildirgecer | 25 November 2009 11:00

Kurban Bayramının gelmesiyle bankalar için de yeni bir kredi dönemi açılmış oldu: Bayram kredileri.

şu sıralar ihtiyaç kredisi arayanlar bayram kredilerine yönelmiş durumdalar ve bankaların bu konuda yeni fırsatları var.

eğer siz de küçük ve orta ölçekli ihtiyaçlarınız için bayram kredisi arıyorsanız bi göz atabilirsiniz.