bildirgec.org

sedo hakkında tüm yazılar

Tek Harf veya Tek Rakam .biz Domainler

Redingot | 28 September 2009 23:48

Ünlü domain park ve açık artırmalı satış sitesi sedo.com bugünlerde tek harf veya tek rakam .biz domainlerinin açık artırmasını yürütüyor.

Tek karakter domain iyi bir proje için veya geleceğe yatırım için düşünülebilir. Açık artırmayı takip etmek isteyenleri veya katılmak isteyenleri buradan alalım.

Açık artırma tarihi:
23 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında.

Googlechrome.com alan adı bir türk’te mi?

AntiHumanIST | 04 September 2008 15:35

Google Chrome haberleri aldı başını gidiyor. peki google chrome‘un resmi web sayfası ne olacak? google in bir browser çıkaracağını düşünen biri 2004 senesinde gmail.com misali gbrowser.comalan adını tescill etmişti. peki googlechrome.com alan adı nerede?

bu alan adının ise temmuz ayının 30’unda tescillendiğini biliniyor. alan adı Godaddy üzerinden alınmış.

Yaratıcı domain isimleri ve domain piyasası

wanadooo | 20 July 2008 19:59

şurada bir kaç yaratıcı domain listelenmiş yazıyı görünce aklıma del.icio.us ve grou.ps geldi.

Slogan Alan adları
01. impossibleisnothing.com (Adidas)
02. wheredoyouwanttogotoday.com (Microsoft)
03. oceanicflight815.com (Lost)
04. maxyourlife.co.uk (Pepsi Max UK)
05. spreadfirefox.com (FireFox)
06. justdoit.com (Nike)
07. wemakeitgood.com (Shilo Motion Graphics)
08. haveityourway.com (Burger King)
09. powerofdreams.co.uk (Honda UK)
10. obeyyourthirst.co.uk (Sprite UK)

america mı israel mi pahalıya gider?

pasacocugu | 03 June 2008 13:53

geçen mayıs ayında america.com alan adının açık artırmaya çıkarılacağını burada bildirmiştim. america.com alan adı satışa çıktı, çıktı ama beklenen rezerv fiyatına (3,7 milyon dolar) bile ulaşılamadı, en yüksek teklif 1.7 milyon dolarda kaldı.
açık artırmayı yapan sedo yetkilileri america.com’un sahibinin beklentilerinin çok fazla olduğu ve bu yüzden satışın yapılamadığı belirtseler de israel.com’un 1 hafta önce 5.88 milyon dolara alıcı bulmuş olması aklımı karıştırdı. neden america.com israel.com’un fiyatının yarısı bile etmedi?
kaynak

En pahalı alan adları

abacus | 20 April 2008 09:00

Geçtiğimiz günlerde domain name (alan adı) brokerlığı yapan Sedo üzerinden 2.6 milyona satılan pizza.com ödenen rakamla bazılarımızı şaşırtsa da aslında şimdiye kadar en yüksek rakamla satılmış alan adları listesinin ilk onuna bile giremedi. yahoo tech yazarı Christopher Null’un verdiği bilgiye göre şimdiye kadar en yüksek fiyata satılan alan adları listesinin ilk onu şöyle:

1. Sex.com, 12.5 milyon dolar
2. Porn.com, 9.5 milyon dolar
3. Diamond.com, 7.5 milyon dolar
4. Business.com, 7.5 milyon dolar
5. Casino.com, 5.5 milyon dolar
6. Asseenontv.com, 5 milyon dolar
7. Korea.com, 5 milyon dolar
8. Wine.com, 3.3 milyon dolar
9. Creditcheck.com, 3 milyon dolar
10. Vodka.com, 3 milyon dolar

parking yerine marking

| 26 June 2007 09:00

google ile aradığımızı buluyoruz.
Şüphesiz en iyi arama motoru. fakat onun da kusuru yok değil. Çoğu reklam amaçlı siteler ve ilgisiz sonuçlar da çıkarabiliyor.

adsense
, web tasarımcının gelir kaynağı.
“Benim içeriğim sürekli güncelleniyor.” diyebiliyorsanız sorun yok. Ya içerik sıkıntısı çekiyorsanız?…

domain park, tembel tasarımcının para kazanma kapısı.
Elimizdeki alan adlarını (domain) sedo gibi bir servise yönlendiriyoruz.
Onlar da kullanıcıya sadece reklamlardan oluşan sayfalar gösteriyorlar. Kazandıkları gelirin bir bölümünü bize veriyorlar.

internetten para kazanmak

ploop | 29 May 2005 12:19

internetten çok para kazanabilmek için, yabancı siteniz olması gerektiğini hatırlattıktan sonra, benim bizzat deneyip yararını gördüğüm sistemlere bir göz atalım istedim. siz de kullandığınız/duyduklarınızı yazarsanız güzel bir bilgi hazinesi olur.
adsense: adsense, google’ın bundan bir süre önce kullanıma sunduğu bir reklam programı. sitenizin içeriğine göre reklam çıkartıyor. eğer içeriğe göre reklam bulamazsa, genel hizmet reklamları dediğimiz para getirmeyen reklamlar gösteriyor. reklam çıkmadığı zaman genel hizmet reklamlarının yerinde kendi reklamınızın çıkmasını da sağlayabiliyorsunuz. burada da kazancınızı nasıl arttırabileceğiniz yazıyor. adsense’e başvurduktan tahminen 1 haftaya kadar olumlu/olumsuz cevap alırsınız. bu süre zarfında sitenizi sık sık güncellemeniz, kabul edilme ihtimalinizi yükseltir. bu adresten hangi konu ile ilgili kim reklam vermiş görebilirsiniz. adsense’i sitenizdeki aramalardan para kazanmak için de kullanabilirsiniz. size bir arama kutucuğu kodu veriyorlar, sizin üzerinizden arama yapılır da, reklamlara tıklanırsa para kazanıyorsunuz. ödemeler (çek) bir sonraki ayın 25’ine kadar onaylanıp, size posta yolu ile gönderiliyor. şu anda eft sistemi de deneme aşamasında bazı ülkelerde.