bildirgec.org

ploop

10 yıl önce üye olmuş, 40 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

bürokrasisiz devlet arıyorum

ploop | 07 September 2006 15:00

polisin, askerin, hukukun olmadığı ülke var mı? varsa eğer 5 sene sonra oraya taşınmaya karar verdim. bir yere taşınırken şuraya taşındım diye bilgi vermek istemiyorum kimseye.

internetten para kazanmak 2

ploop | 03 September 2006 08:44

Daha önce internetten para kazanmak başlıklı yazım vardı burada. 1 senede çok şey değişti, çağa ayak uydurmak lazım. 1 senede stratejilerde ne değişti peki?
1) adsense‘e olan ilgi azaldı. büyük reklamcıların yahoo’ya kayması ve ucuz adwords kredilerinin 2006 senesine damga vurmasıyla google adsense kazançlarında düşüşler meydana geldi. Ayrıca google adsense’in kontrol mekanizmaları gelişti(mi), banlanmayan webmaster(!) kalmadı gibi. Herkes gibi bende portföyümde adsense’in ağırlığını azalttım. fakat son zamanlarda babamı da web işine sokmamla birlikte adsense’in ağırlığı artacaktır 🙂
2) sedo tam gaz gidiyor. eğer hile yapmazsanız paranızı mutlaka ödüyor. gerekli açıklama zaten önceki yazımda var.
3) adbrite yerini adengage‘e bıraktı. adbrite’ın kazançları çek ile göndermesinden ötürü antipatikleşmesini fırsat bilen adengage, piyasaya paypal ödeme yapıyorum diyerek damga vurdu.
4) parked (sedo gibi bir domain parking programı) son bir kaç aydır türk webmasterını ihya etti. fakat son 2 gündür tabir yerindeyse toplu kıyım yaparak türkleri sistemden temizledi (%90’lık kısım gitti sanırım bu operasyonda)
5) goldkey (sedo gibi bir domain parking programı) popülerliğini koruyor. yeni hesap açılışlarını sınırlı izin vermesi/vermemesinden ötürü hesaplar forumlarda 200$’a kadar alıcı bulabiliyor. banlanma sesinin en az duyulduğu sponsorlardan bir tanesi. artık yerini activeaudience‘ye bırakıyor.
6) play65 son bahis yasa tasarısından çok yara aldı bana göre. kullanan siteler azaldı, fakat kullananlar da iyi para alıyor.
7) 2006’ya damgasını vuran sponsorlardan bir tanesi ringofon 🙂 çoğu zaman insanları aldatıyor diye eleştirilse de, ringofon kullananlara iyi para kazandırdı.