bildirgec.org

school hakkında tüm yazılar

Profesör iPod (!)

crstalite | 27 August 2008 12:26

Profesör iPod
Profesör iPod

Buradaki bir haberde hala dünyada ki bir çok okulda iPod yasaklanmaya çalışılırken, Güney Carolina eyaletindeki bir ortaokulda planlanan yeni bir program gereği, tüm okul öğretmenlerine ve öğrencilerine birer iPod Touch verilmesi düşünülüyormuş.
Okul yönetimi programın amacını ise öğrencilerin ilgi ve isteklerini teknolojik gelişmeler doğrultusunda ele almak ve son teknoloji ürünlerini varolan müfredatlarını geliştirmek ve eğitsel birer amaç/araç olarak kullanmak olduklarını söylemişler.
Yazıya göre bu kış sezonundan önce 230.000 $’lık bir gelir ile bütün öğrenci ve öğretmenler birer iPod Touch sahibi olabileceklermiş ve öğretmenlerin sınıfta iPod kullanmaya başlamaları konusunda hevesli oldukları da görülmüş.

Yazının devamı için buraya bakabilirsiniz.

Ciğerimiz yanıyor…

kalamara | 04 August 2008 10:35

Antalya ve çevre ilçelerindeki yangın olayı hepimizi derinden üzdü. Neden mi?Çünkü Türkiye’nin ormanları her dakika azalıyor. Bu oksijenimizin de sürekli azalması anlamına geliyor şüphesiz.Yanan sadece ormanlardeğil , geleceğimizde yanıyor aslında.
Biraz daha fazla dikkat ve eğitimle ormanlarımızı daha etkin korumalıyız.Ancak sabotaj düzenleyerek ormanlarımızı yakan ( pkk vb..) örgüt veya kişilerin insanlıkla alakası olamayacağı için bunları önlemek maalesef çok zor. Kötü niyetli insanların elleri yansın bence ormanımızı yakarken…
En son yangın gerçekten yürek dağlayıcı türden…Hep beraber bunlara tepki olarak çok daha uyanık olmalıyız.Örneğin; hükümet yetkilileri daha çok orman bekçisi , daha çok yangın söndürme uçağı ve daha yaygın olarak yangın uyarı sistemleri kullanarak yangınla en etkin yollarla mücadele etmeli. Vatandaş olarak bizlerede çok büyük sorumluluk düşmektedir.Piknik alanlarından dönerken çok detaylı bir temizlik yaparak yangına neden olabilecek hiçbir unsur bırakılmamalı.Çocuklarımız okullarda eğitici skeç ve tiyatro oyunları ile orman bilincini iyice özümsemeli.
Kısaca ormanlarımıza sahip çıkalım yoksa çok yakın zamanda zehir solumaya başlarız..

0 çekmek

neoturk | 13 May 2007 10:54

0
0

Hepimizin bildiği bir sınav taktiği vardır. Eğer şıklardan sadece birini işaretlersen tüm sorular için hiç olmazsa 25% şansın vardır. Benson micheal bunu denemiş olacak iletişime giriş sınavında bu taktiği kullanmış ne yazık ki profesörü sadece doğru ve yanlıştan oluşan sorular sormuş , hatası a ve b den birini seçecekken c şıkkını işaretlemiş olması buda soru kağıdını hiç okumadığını gösteriyor.
protesto etmiş olabilir ancak pek de işe yarar bir yöntem değil profesörün altta gönderdiği e-postada

seneye tekrar görüşelim bu sefer b işaretlemeyi dene belki tutar manasına gelen gülüşleri yer alıyor

ayrıntılar

mySchoolog : Okul Hayatınızı Yönetin

ahmetalpbalkan | 18 March 2007 18:14

mySchoolog, Türk yapımı öğrencilerin okul yaşamını kolayca yönetebilecekleri bir Web 2.0 uygulamasıdır. mySchoolog ile;

  • okuldaki derslerinizi ekleyebilirsiniz
  • ders programınızı oluşturabilirsiniz
  • yapılacak işlerinizi yazabilir, e-posta ve sms (yakında) ile hatırlatmalar alabilirsiniz. pdf rtf txt html olarak kaydedebilir.
  • ders notlarınızı gelişmiş editör ile yazabilir, kaydedebilirsiniz. ayrıca not arayabilir ve notlarınızı paylaşabilirsiniz (yakında)
  • resim, döküman, çoklu ortam dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.
  • dosyaları, notları, yapılacakları derslere göre gruplandırabilirsiniz.
  • ajax ve js teknikleri ile hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • ingilizceve almancadil desteğini kullanabilir ve bulunduğunuz ülkeye göre zaman diliminizi seçebilirsiniz.

bu özellikleriyle mySchoolog, web2.0 kategorisinde Türk yapımı bir ilk olma özelliğine sahip ve ücretsiz bir uygulama.