bildirgec.org

crstalite

11 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Kızgın Adam Bildirgeç Okur(ları)

crstalite | 25 November 2009 23:23

Kızgın bildirgec kullanıcısı kendine zarar verir.
Kızgın bildirgec kullanıcısı kendine zarar verir.

Bilmiyorum diğer bildirgeç okurlarının, yazarlarının dikkatini çekmiş midir ama nedense son zamanlarda son bildirilerde bir çok konuda okurlar anında parlayıverip bildirinin konusunun çok uzaklarında tartışma platformları oluşturuyor. Bu beni rahatsız etmeye başladı çünkü ben bildirgeç’e üye olduğumda yayınlanan bildirilerin altındaki yorumlardan ayrı bir bildiri bile çıkardı. şimdi bakıyorum da giderek soğuyorum bildirgeç’ten. sebebi bu yorumlar, ne kadar sinirli, sabırsız, tahamülsüz bir millet olduk çıktık. Burada yorum yazan herkesi potansiyel bildiri yazarı kabul ettiğmi söylemek isterim, nihayetinde hepimiz okunan baba bildirilerde bir kere şunu kendimize söylemnişizdir; “Aslında bende böyle bir bildiri göndersem, baksana yorumlar filan da süper”

Londra ve Gece

crstalite | 01 September 2008 15:20

Londra M25 otobanı
Londra M25 otobanı

2008 Beijing olimpiyatlarındansonra gözler 2012 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak Londraya çevrildi. Burada bulunan sitede dediğine göre 2012 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak Londra için tanıtım telaşına düşülmüş bile. Londralı hava fotoğrafçısı Jason HAWKES ‘in gece çekimlerinin bulunduğu fotoğraflar gerçekten etkileyici.

Emirates Stadyumu (Arsenal)

Emirates Stadyumu (Arsenal)”

Fotoğrafçı röportajında çekimlerini helikopter üzerinden gerçekleştirdiğini ve çekimlerde zorluklar yaşadığıdan ve bu gece çekimleri için son teknoloji kamerakar kullandığından bahsetmiş.
Jason HAWKES‘in kişisel web sayfası da görülmeye değer.
Diğer fotoğraflar burada..

Birbirinden Güzel 45 “Motion-Blur” Fotoğraf

crstalite | 30 August 2008 18:01

motion-blur
motion-blur

Buradaki sitede özetle fotoğraf makinesi ile çekilen bir karenin zamanın sadece o anını yansıtmak gibi bir görev üstlenmediğini, ayrıca kamera çekim hızına göre bazı nesnelerde zamanın o anını bir periyod olarak gösterebildiğini belirtmiş. Bu tarz çekimlere “Motion Blur” (kelime anlamı ile hareket-izi) dendiğinden ve bazı grafik işleme programları ile aynı efektin fotoğrafa kazandırılabileceğini eklemiş.

Profesör iPod (!)

crstalite | 27 August 2008 12:26

Profesör iPod
Profesör iPod

Buradaki bir haberde hala dünyada ki bir çok okulda iPod yasaklanmaya çalışılırken, Güney Carolina eyaletindeki bir ortaokulda planlanan yeni bir program gereği, tüm okul öğretmenlerine ve öğrencilerine birer iPod Touch verilmesi düşünülüyormuş.
Okul yönetimi programın amacını ise öğrencilerin ilgi ve isteklerini teknolojik gelişmeler doğrultusunda ele almak ve son teknoloji ürünlerini varolan müfredatlarını geliştirmek ve eğitsel birer amaç/araç olarak kullanmak olduklarını söylemişler.
Yazıya göre bu kış sezonundan önce 230.000 $’lık bir gelir ile bütün öğrenci ve öğretmenler birer iPod Touch sahibi olabileceklermiş ve öğretmenlerin sınıfta iPod kullanmaya başlamaları konusunda hevesli oldukları da görülmüş.

Yazının devamı için buraya bakabilirsiniz.