bildirgec.org

sansür hakkında tüm yazılar

Sorun yok

ilterisk | 07 June 2011 12:48

Devletimiz herşeyi bizim iyiliğimiz için yapıyor.

Bize yapmayın dediler, etmeyin dediler, laf dinledik mi?

Hayır…

Limit koydular, sansür koydular, içki yaşını yükselttiler, laf dinledik mi?

Hayır…

Kıskanmamak elde değil !

endop | 23 May 2011 09:34

Kıskanıyorum..

Seni benden daha genç olduğun için , onu benden daha yakışıklı olduğun için kıskanıyorum . Arkadaşımı kış olimpiyatlarında çektiği fotoğraflardan dolayı , diğer bir arkadaşımı da benden daha anlamlı cümleler kurduğu için kıskanıyorum . Bir başkasını kurduğu dostluklardan dolayı , bir diğerini ağırbaşılığından dolayı kıskanıyorum…

Evet söyledim ve mutluyum … buyum işte ben .

Türk sinemasında yabancı güzeller ve bilinmeyenler

nazokiraze | 04 October 2010 14:05

Madam Kalitea ülkemizin ilk vamp kadın oyuncusudur, aynı zamanda filmlerde ilk öpüşen kişi de kendisidir. O dönem yerli oyuncularla sinema yapmak hele hele bu tür rollerde oynamalarını sağlamak hemen hemen imkansız olduğundan gayrimüslüm kadın oyuncular (Eliza Binemeciyan, Madam Blanche, Rana Dilberyan, Roza Felekyan, Helena Artinova) bu işte öncülük etmekteydiler. Madam Kalitea’nin oynadığı Mürebbiye (Hüseyin Rahmi Gürpınar romanından uyarlama) adlı film 1919 yılında sansürlenen ilk yapımdır.

gisella dali
gisella dali

Daha sonraki yıllarda da yabancı asıllı kadınlar çeşitli ilklere imza attılar. Örneğin Giselle Dali Türk Sineması’nsa ilk sevişen kadın oyuncudur.(İstanbul’da Aşk Başkadırfilminde Fikret Hakan ile deniz kıyısında sevişme sahnesi çevirmiştir.)

sonunda vimeo’da kapatıldı

umutavci | 01 October 2010 13:33

30 Eylül öğleden sonrası itibari ile kapatılan siteler kervanına vimeo da katılmış oldu. Karar, yasayla verilen yetki ve görev gereğince Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından uygulanırken, siteye girenler, şu ibareyle karşılaşıyor:

“ANKARA CBS’nin, 28/09/2010 tarih ve 2010/93921 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (vimeo.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca uygulanmaktadır.”

Vimeo kapatılma kararının, CHP Millet Vekili Akif Hamzaçebi’nin hakkında sitede yer alan bir videoyu şikayet ederek başvurması sonucu alındığı ve videonun siteden kaldırılmasından sonra yasağın kalkacağı bildirildi.

3 adımda linux dns ayarları

kaankisisi | 27 September 2010 13:33

daha önceleri, ubuntu, pardus gibi linux dağıtımlarının dns ayarları öntanımlı şekliyle yasaklı sitelere girebiliyordu. ancak son güncellemelerde, linux kullanıcıları da sansür sorunu yaşamaya başladı.

günümüzde en çok kullanılan linux dağıtımlarından biri olan ubuntu ile dns ayarları yapmayı adım adım görelim. diğer linux dağıtımlarını kullananlar da benzer şekilde ayar yapabilir, temel mantık aynıdır.

1. bağlantı simgenize sağ tıklayarak, “bağlantıları düzenle” seçeneğine tıklayın.

YENİ VERSİYONLARI DAHA VAHİM

kalasi | 29 July 2010 12:43

Televizyon dünyası hergün daha vahim bir görsel (ŞÖLEN!) sunmaya devam etmekte. Eskiden BBG evlerimiz vardı. Şimdi ise evcilik ve evlilik programları, yemeklere puan verme ! programları ile televizyon dünyası yeni bir boyut kazanmış ve eskiden olduğu gibi birçok insanımızı ekran başına kitlemektedir. Peki bu programlardan neleri öğreniyoruz. Evlilik, Evcilik programlarından acaba bu hafta kimin kavga edeceğini, yemek yapma programlarında mutlaka bir hata bulmayı ve mutlaka bir gerginlik ortamının yaratılacağının ve nasıl kavga edileceğinin bilinde olarak ekranın başına geçeceğimizi biliyoruz. Gözlemlediğim kadarıyla onlarda programlara çıkarken sanki kavga etmeye hazır ve kendilerini bu ortama hazırlayarak çıkıyorlarmış gibime geliyor. Fazla seyretmememe rağmen bir TV kanalında kayıpları bulan bir program yılbaşından beri 176 kayıp insanı bulmuş ve bu konuyla ilgili meclise ve üniversitelere ders olarak anlatılması için bir rapor hazırlıyorlarmış. Kaç kişi biliyordur bilmiyorum ancak kavga gürültü programları kadar bilindiğini sanmıyorum. Tabi bunlar gibi onlarcası. Artık doğru programların pirim alması gerektiğini düşünüyorum.

google yasağına itirazlar

SakarPilot | 09 June 2010 10:19

bilindiği üzere google‘a ait bazı ip adreslerinin telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından engellenmesi sonucu, kullanıcılar google’ın bir çok servisine erişimde sorunlar yaşamaya başladı.

engelleme kararına gerekçe olarak: ankara 1. sulh ceza mahkemesinin 05.05.2008 tarihinde verdiği kararla, www.youtube.com sitesine erişimi engellemesi,youtube.com sitesinin google inc. şirketine ait olması ve bu nedenle aynı ip adreslerini kullanabilecek olmaları gösteriliyor.

Google Türkiyede Engellendi

Barkyy | 07 June 2010 23:47

Birkaç gündür Google’ın bazı servislerine erişilememesinin nedeni Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından açıklandı: Google’a ip bazlı engelleme yapılmış.

Google, uygulamalarına Türkiye’den girilemediğinin haberini aldıklarını, bu engelin sürmekte olan YouTube erişim yasağıyla bağlantılı olduğunu saptadıklarını söylüyor. Hizmetlerini tekrar işler hale getirmek için çalışmaları sürüyormuş.

Google’ın Pages, Video, Sites, Docs, Translate(Burada “yuh” dediğinizi duyabiliyorum), Chrome, Labs, Toolbar, Earth ve bunlarla birlikte toplam 28 servisine giriş engellenmiş.