bildirgec.org

samimi hakkında tüm yazılar

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

Mısır a değil, fasıla..

pillibebekkuyuda | 26 November 2008 09:57

Verilen geç karar neticesinde, Mısır a bilet bulamayıp fasıl a gitmiştik..

Kış bayramlarını, yazlık yerlerde geçirmekten hoşlanmayan ben, samimi bir arkadaşımın teşvik etmesiyle termal tesislerinde almıştık soluğu..

Dört gün boyunca gündüzleri, bornoz ve havlu terliklerle, asansör de dahil, 5 yıldızlı bir otelde gezinmek, gerçekten hoş bir duyguydu, bana verilen battal boy bornozu, saymaz isek..

Çamur banyosuna koş, masaja koş, hamama koş, hayatımın en güzel tatillerinden biriydi..

Kahkaha ölçer yardımı

makaleci | 25 February 2008 16:32

Japonya’ daki Kansai Üniversitesi bilim adamlarından Kimura; insanların gülerlerken içten mi yoksa yapmacık mı güldüğünü tespit edebilmek amacıyla bir ‘kahkaha ölçer’ geliştirdi.

Diyafram ve kasların hareketini, kahkaha anında vücudun verdiği elektrik sinyallerini ölçmek suretiyle oluşturduğu bu düzenek yardımıyla anlamaya çalışan bilim adamı; Gülmenin insanda “bilgisayarın yeniden başlatılması gibi” bir etki yarattığını belirtti ve en içten çocukların güldüğünü ve saniyede on kahkaha atabildiklerini belirtti. Detaylar burada ve şurada

DOĞU PERİNÇEK

necronamber | 22 May 2007 18:23

Doğu Perinçekİşçi Partisigenel başkanı olan bu şahıs, pkk ile olan samimi görüntülerini görmeyen yoktur sanırım.
Manavgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği tarafından işçi partisi genel başkanı Doğu Perinçeğe ‘onur belgesi’ verilmesi şehit yakınlarını ve gazileri kızdırdı.(kaynak) Bu manavgat şehit aileleri ve gazilerine ne söylenir bilmem ama bu belgenin Doğu Perinçeğe verilmesini terbiyesizlik olarak nitelendiriyorum.