bildirgec.org

radyasyon hakkında tüm yazılar

Cep telefonu ve çocuklarda zeka geriliği

endop | 17 May 2011 09:15

Telefon üreticilerinin kendilerince yaptıkları araştırmada radyasyonun insan bedeninde kötü etkilere sahip olmaması için Sar değerinin 2.40 w/kg’ dan az olması gerekir ve bu araştırma doğrultusunda üretilen bir çok telefon ve diğer elektronik ürünler 1.40 w/kg sar değerinin üstüne çıkmaz . Lakin bunlar sadece insan bedeni ; gövde bölgesi için denenmiştir . Yani kulaklık kullanmıyorsanız radyasyon tamamen korunmasız kafatasınızdan geçip beyninize ulaşmakta ve ağrıya neden olmaktadır . Yirmi dakikadan fazla konuştuğunuzda kulağınızda beliren ağrının nedeni bu bölgedeki hücrelerinizin ölmesidir . Telefonla konuştuğunuz her dakika beyin hücrelerinizi kaybediyorsunuz !

kaynak

Günlük Radyasyonunuzu Aldınız mı?

M7478A | 16 May 2011 09:13

GÜNLÜK RADYASYONUNUZU ALDINIZ MI?
Kanser vakaları çoğaldı. Biliyor musunuz, her yıl ülkemizde 155.000 kişi kansere yakalanıyor. Sadece ülkemizde mi? Hayır… Teknolojinin geliştiği her yerde tablo aynı. Çevremiz radyasyon yayan cihazlarla dolu. Yaşadığımız hava, çalıştığımız ortam, teknoloji sebebiyle eskiye nazaran daha çok radyasyon içeriyor.

Günlük çay içer gibi düzenli olarak radyasyon alıyoruz. Mesela bugün günlük radyasyonunuzu aldınız mı? Aldığımız kesin de ne kadar aldığımızı bilemem.

Bebekleri radyasyondan koruyun: Care

shakaci | 28 April 2011 11:33

Radyasyonun özellikle hamile kadınlar üzerindeki olumsuz etkileri ve rahimdeki cenin sağlığı için zararı hepimizin farkında olduğu bir durumdur. Fakat bu tehlikeyi sezebilmemiz mümkün değildir. Gang Wang, Bin Xiao & Yanyan Cheng of The Fun Team tasarımı olan Care, bileğinize takılıyken yakın çevrenizde radyasyon seviyesi arttığında bilezik tarafından uyarılıyorsunuz.

Care
Care

3G FIRINI

admin | 03 January 2011 10:23

günümüz cep telefonlarında artık birçok özellik bir arada bulunuyor. cep telefonlarından yayılan ve direkt beyne etki eden elektro manyetik dalgaları bilmeyen yoktur.

2012 FOTON KUŞAĞI VE SÜPER BİLİNÇ

admin | 28 December 2010 14:23

21 aralık 2012 gün dönümü ve maya takvimin sonu. mayalara göre 5.zamanın başlaması ışıltılı insanların dönemi.
peki bu nasıl olacak ?

Bebeğinizi Korumaya Anne Karnında Başlayın!

Beacool | 26 September 2010 16:19

BEBEĞİNİZİ KORUMAYA ANNE KARNINDA BAŞLAYIN!

Bir bebeğin sağlığı dünyaya gelmedende bozulabilir...
Bir bebeğin sağlığı dünyaya gelmedende bozulabilir…

Teknolojinin hızla gelişmesi bu sitenin müdavimi olan yüzlerce teknoloji severi memnun ediyor. Hemen hemen her gün burada tanıtılan ürünlerin birilerinin ilgisini ve kalbini çeldiğine eminim. Peki bu hız insan gelişimini nasıl etkiliyor?

Aç Aşçı / Mutsuz Avukat Paradoksu

Kuduz maymun | 15 September 2010 10:44

Mantığı, muhakematı, bilinenden oldukça ayrılan bir dostumla yaptığım bir konuşmadan alınmıştır. Fazlası vardır, eksiği yoktur.

a-Bir kadın varmış, o söylemiş.
k-Hangi kadın?
a-Ünlü bir kadın.
k- Adı ne?
a-Bilmiyorum, unuttum adını. Ama çok ünlü.
k-Çok mu ünlü? Neye benziyor bu kadın?
a- Ünlü işte…
k-Ünlü, anladım. Peki nesiyle ünlü bu kadın?
a-Basbayağı ünlü…
k- Allahım yarabbim, basbayağı nasıl ünlü olabiliyor? Birşeyiyle ünlüdür bu kadın?!
a-Bildiğin ünlü işte.
k-Bilmiyorum ben ünlü münlü. Malatya kayısısı ile ünlüdür. Bu kadın nesiyle ünlü?
a-Bilmiyorum nesiyle ünlü olduğunu.
k-Yahu, sanatçı mı bu kadın, siyasetçi mi, ne bileyim… Yazar mıdır, manken midir…
a-Hatırlamıyorum ama çok ünlü. O kadın söylemiş işte.
k-Hasbinallah… Ne demiş peki?
a-Kaktüsler radyasyonu emer, demiş.
k-Allah Allah…
a-Evet, emer demiş.
k-Emsin bakalım. Demek ünlü kadın söylemiş…
a-Asıl bu kadının bir oğlu var.
k-Oğlu mu var?
a-Avukat oğlu.
k-Avukat…
a-İşte bu çok ünlü kadının avukat oğlu, mutsuz bir avukat olmaktansa, mutlu bir aç aşçı olmaya karar vermiş.
k-Aç aşçı mı?! Niye aç ki lan?
a-Aşçı dedim.
k-Evet aşçı dedin, aç aşçı.
a-Aç demedim.
k-Aç dedin.
a-Demedim.
k-Peki demedin aç. Niye aşçı?
a-E, mutsuz bir avukatmış?
k-Avukat olduğu için mi mutsuzmuş?
a-Hayır, anlamadın. Adam mutsuz bir avukatken, mutlu bir aşçı olmaya karar vermiş.
k-Ben onu anladım da, neden mutsuz olduğunu anlayamadım.
a-Söyledim ya?
k-Yani adam avukat olduğu için mi mutsuzmuş, yoksa aşçı olamadığı için mi mutsuzmuş?
a-Aşçı oldu ya? Yahu adam mutlu bir aşçı olmaya karar vermiş diyorum sana.
k-Ben onu anlıyorum da… Niye mutsuz olduğunu anlayamıyorum. Adam eğer mutlu bir aşçı olmaya karar verebilmeyi başarabiliyorsa, mutlu bir avukat olmaya da karar verebilirmiş?
a-Hayır anlamadın sen… Adam mutsuz bir avukat…
k-Tamam, adam mutsuz bir avukat. Mutsuzluğunun nedeni, çok istemiş olduğu halde aşçı olamamış olması mıymış? O halde avukat olması birşeyi değiştirmiyor. Hangi mesleği yapsa, aşçı olamadığı için mutsuz olacakmış.
a-Hayır adam mutlu bir aşçı olmaya…
k-Yahu aaa! Adam mutlu bir aşçı olmaya karar vermiş. Yoksa onu mutsuz eden avukat olmuş olması mıymış? O halde avukatlık haricinde hangi mesleği yaparsa yapsın mutlu olabilirmiş. Neden aşçılık?
a-Anlamadın sen…
k- Anladım ben…
a-Anlamadın…

USB iLE GELEN SAĞLIK!!!

Beacool | 22 April 2010 14:23

T-POWER - USB iLE GELEN SAĞLIK
T-POWER – USB iLE GELEN SAĞLIK

Kabul edelim annelerimiz ve babalarımız haklıydılar. Gençlik yıllarımda bilgisayarın başında uzun vakitler geçirirken bizimkiler bana kızar ve sağlığımı yok ettiğime dair nutuklar çekerlerdi. Evet o dönemin tüplü monitörleri ve radyasyon yaydığından bihaber olduğumuz bilgisayar parçalarının yarattığı zararlarını şu an çok yerde okumaktayız. Neyse ki şu an eskiye nazaran çok daha sağlıkla uyumlu ürünler üretilmekte…

İki aylık test sonuçları çok olumlu...
İki aylık test sonuçları çok olumlu…

Ama yine de tam uyumlu demek kendimize söylediğimiz bir yalandan başka bir şey olamaz. En basitinden monitörlerin yarattığı göz yorgunluğu bile sağlığa kötü bir etkiyken bilgisayarlar aslında bize çokta “dost” değiller. T-Power isimli ürünümüzün üreticileri de vaktinde ailelerinden nutuklarını iyi almış olacaklar ki sağlıklı bilgisayar kullanımı üzerine bir ürün sunmuşlar…

T-Power göz yorgunluğu, kan dolaşımına olumlu etkisi ve özel yapısıyla insan biyoritmine olumlu etkileri olduğu iddia edilen bir ürün. Hem de sadece usb’ye bağlanarak bu yararları sağlamakta. Kulağa inanılmaz geliyor değil mi?

KAKTÜS OLABİLMEK

il mare | 22 April 2010 09:27

yalnız ama dimdik
yalnız ama dimdik

Bir gün daha bitmişti işte.
Aynaya baktı, kendinden önce, arkadaki masasının üzerinde duran kaktüsü gördü. Sonra bir daha kendine baktı. Galiba bir kaktüse benziyordu ve belki o kaktüsten bile daha kaktüstü.Çoğu zaman bir kaktüsten çok daha fazla kaktüs olabiliyordu. Çok daha fazla dikenli,çok daha fazla can acıtan,çok daha dayanıklı,daha çirkin ve daha…

Evet, dünyaya birdaha gelse,kesinlikle bir kaktüs olarak gelirdi.
Bir daha gözlerini dikti bilgisayarının yanına kondurulmuş minik sevimsiz bu bitkiye.Tesadüfi değildi konuşlandığı yer,şu, radyasyonu kendine çektiğine dair popüler bilgiye kulak asıp satın almıştı onu ve bu minik ve çirkin şeyin üzerine,aynı zamanda altından kalkamayacak kadar fazla sorumluluk da yüklediğini düşünerek,ve sürüye uyarak, tam da bilgisayarının yanına koymuştu onu.

KADINLAR CAMİDE NEDEN NÖBET TUTUYOR?

keremx | 17 February 2010 18:16

Cami mi, baz istasyonu mu?
Cami mi, baz istasyonu mu?

KADINLAR CAMİDE NEDEN NÖBET TUTUYOR?

AYLIK 1000 DOLAR GELİR / Bir GSM şirketi kapınızı çalsa… Evinizin çatısına baz istasyonu kurmak istiyoruz dese… Aylık 1000 dolar teklif etse… Ne yaparsınız? Cazip teklif değil mi? Ancak Mahalleli rahatsız olacak… Tepki gösterecek… Hatta baz istasyonunun kurulmaması için kapınızın önünde eylem yapacak. Basına açıklama yapılacak. Kanser olmak istemiyoruz, diye slogan atılacak… Karar vermek zor değil mi? Bu durum İnegöl’de az yaşanmadı. Türkiye’nin bir çok kentinde de yaşananlar aynen böyle..