bildirgec.org

navigation menu hakkında tüm yazılar

İlgi Çekici css3 ve html5 Uygulamaları

angelsdemos | 24 September 2010 14:46

CSS3 ve HTML5 ile artık web sitelerimiz daha renkli ve daha interaktif bir şekle giriyor. Yeni özellikler sayesinde hem görsel açıdan tatmin edici çalışmalar yapılırken hem de herhangi bir eklentiye gereksinim kalmıyor. Aşağıdaki benzersiz HTML5 ve CSS3 uygulamalarının nasıl yapıldığını detaylı olarak öğrenebilir ve benzer çalışmalarda bulunabilirsiniz. İlgi Çekici css3 ve html5 Uygulamaları;

Animated 404 Page
(Animasyonlu 404 Sayfası)

jQuery de kullanılarak yapılan bu animasyon uygulaması ile 404 sayfalarını renklendirebilir ve hareketli animasyonları sayfalarınıza taşıyabilirsiniz. Roketten farklı olarak farklı grafikleri kullanarak animasyonlar yaratmanız mümkün.

Building a custom HTML5 video player with CSS3 and jQuery
(CSS3 ve jQuery kullanarak Özel HTML5 Video Oynatıcısı)

Html5‘in getirdiği yeniliklerden biri olan video oynatıcısını tam olarak anlatan bu ders sayesinde HTML video oynatıcıları hakkında büyük bir bilgi sahibi olacaksınız. Yeni getirilen html5 video formatının tüm özelliklerini anlatan bu muhteşem uygulama ile siz de kendi HTML5 Video Oynatıcınızı yaratabilirsiniz.

CSS3 Tile Flip Animation Tutorial
(CSS3 Tile Flip Animasyon Eğitimi)

Navigasyon tasarımında ikon kullanımı için 20 örnek

alkalin | 19 July 2010 16:50

Bir çok insan ziyaret ettikleri web sitesinde belirli bir bilgiye ulaşmak için ya navigasyon menüsünü ya da arama çubuğunu kullanırlar. Bu nedenle navigasyon tasarımı basitçe gözardı edebileceğimiz birşey değildir.

Web sitemizin navigasyon menüsünü basit görsel ipuçları kullanarak ziyaretçilerimiz için daha çekici hale getirebiliriz.

Şimdi navigasyon menülerinde ikon kullanan bazı sitelere göz atalım.

Micro Gallery ile Yerden Tasarruf Edin

angelsdemos | 17 June 2010 14:47

Web sitenizde içeriğe göre galeri kullanabilir ve farklı görselleri kullanıcılara sunabilirsiniz. Görsel galerinizi başkalarına sunarken yer sıkıntısı çekiyorsanız Micro Image Gallery tam size göre bir jQuery uygulaması. Hem kullanıcılarınızın beğeneceği hem de istediğiniz boyutlarda ve oldukça az yer kaplayan bu eklenti oldukça kullanışlı.

En önemli özelliği oldukça büyük bir yer tasarrufu sağlamak olan bu uygulama ile istediğiniz kadar imaj yayınlayabilirsiniz. Belirli ölçülerdeki boyutunu her zaman koruyan bu eklentide resimlerinizin tümünü sayfalayarak gösterebilir veya tek bir görünüm elde edebilirsiniz.

jSlickmenu ile sıradışı menüler

angelsdemos | 27 April 2010 18:19

Web sitenizde klasik menülerin aksine interaktif menüler kullanabilirsiz.Flash‘a gerek kalmadan yapılan bu jQuery uygulaması sayesinde sıradışı bir jQuery menü yaratabilirsiniz.Sıradışı bir menü olan jSlickmenu ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilirisiniz.

jQuery ve CSS3 ile hazırlanan jSlickmenu, yatay fotoğraflar ile hazırlanmış sıradışı bir uygulamadır.Ayrıca isterseniz fotoğraflara notlar ekleyebilirsiniz.Bu metinler mouse ile fotoğrafların üstüne gidildiğinde ortaya çıkar.

50 Gerçekten Yüksek Kaliteli Photoshop Navigasyon Menü Dersi

LeBron | 11 August 2009 15:36

Photoshop, web tasarımı yaparken büyük kolaylıklar sağlıyor. Navigasyon, menü ve buton tasarımı için çok kaliteli derslere aşağıdan ulaşabileceksiniz.

Navigasyon bir site için çok önemlidir. Özellikle sitedeki bölümler arası geçişi sağladığından sık kullanılmaktadır ve görsel olarak iyi olması gerekmektedir.

Şimdi Parlak, temiz, şık, düzgün ya da 3d navigasyon tasarlamayı öğrenmeye başlayalım.

1.Content Box With Orange Banner Heading (Turuncu banner başlığı ile içerik kutusu)

Bu derste içerik kutusu benzeri benzeri menü tasarlamayı öğrenebileceksiniz.

2. Vista Styled Button Photoshop Tutorial (vista tarzı buton photoshop dersi)

Çoklu layer stili, araçları ve teknikleri kullanarak vista tarzı buton tasarlamayı öğrenin.

Mükemmel jQuery Navigasyonuna Sahip 8 Site

pinkfloyd | 14 January 2009 09:47

jQuery‘nin geliştiricilere sağladığı avantajlar saymakla bitmez… Flash‘ın aksine web sitenizin içeriğini arama motorları tarafından erişilebilir kılarken güzel görünümlü animasyonları sitenize entegre edebilmenizin yanısıra, sitenizin kullanılırlığını da arttırması sebebiyle jQuery, modern web geliştiricilerinin bir numaralı tercihi olma yolunda hızla ilerliyor.

Bu yazıda jQuery kullanarak navigasyonu temiz, keskin ve etkin bir biçimde yansıtan 8 siteyi listelemeye çalıştım. Bu siteler, jQuery kütüphanesini sadece bazı temel efektleri eklemekten çok daha fazlasını yapmak için kullanmışlar ve bunu da başarmışlar.

Eğer siz de jQuery’nin büyülü dünyasındaki yerinizi almak istiyorsanız, daha önce yayımladığım size sıfırdan jquery öğretecek 15 kayna adlı makale size yardımcı olacaktır.

Carrot Creative
Carrot Creative

50 Jquery Örneği -1

Hakan Nural | 28 September 2008 23:04

Web sitelerini daha canlandırmaya ve ilgi çekici şeyler yapabilmenize olanak sağlayan Jquery
her geçen gün giderek daha da popüler oluyor ve daha çok kişi tarafından kullanılıyor. Şu sitede Jquery ile ilgilili en çok tercih edilen 50 örnek Jquery uygulaması ve yapılışları anlatılıyor. Kaynak kodları da mevcut.

LavaLamp

Navigation Menu