bildirgec.org

flash hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

ActionScript 3 ( AS3 ) ile Facebook ta Paylaş Düğmesi

etabek | 30 June 2011 14:57

Merhabalar,

Hepimizin de bildiği gibi günümüzde her site facebook ile rakip olmak yerine facebook a eşlik ediyor. Yazdığımız yazıların yada yaptığımız işlerin daha hızlı duyulması için internet aleminde olmazsa olmaz şeylerden biri facebook da paylaş seçeneği!

İşte bu yazımızda Flash üzeride ActionScript 3 kullanarak içeriklerinizi nasıl paylaşacağınızı anlatacağız.

Facebook paylaşım seçeneği için sharer.php sayfasını kullanıyor. Bu adresin sistematiğine örnek verecek olursak;

1
http://www.facebook.com/sharer.php?u=<paylaşım adresi>&t=<başlık>

Yani sharer.php den sonra vereceğiniz argümanlarda u paylaşım adresinizin linkini ve t ise paylaşımınızın başlığını tanımlıyor. Bizim flash içinde yapacağımız ise sharer.php adresine bu iki değişkeni göndermek! Hepsi bu!

Haydi başlayalım 🙂

Logomuzu havai fişekle tanıtalım! (Flash AS3 + Flint)

kerimsarigul | 16 May 2011 10:43

BİLDIRGEC Havai Fişek Örneği
BİLDIRGEC Havai Fişek Örneği

Bugün Flash AS3 + Flint kütüphanesini kullanarak havai fişek efekti ile logomuzu gökyüzüne yansıtacağız. Biz burada yazı (BILDIRGEC) kullandık. Ancak siz .png formatında transparan özelliğe sahip herhangi bir resmi kullanabilirsiniz. Anlatımlarda Adobe Flash CS5 kullandım, programı İngilizce kullananlar vardır diye menü yollarını hem Türkçe hem İngilizce açıklamaya çalıştım. Ayrıca bazı ayarları resimlerle de göstererek işlemlerinizi kolaylaştırmaya çalıştım. İnşallah sonuç başarılı olacak…
Derse başlamadan önce sonucu görmek için Bildirgec Havai Fişek Gösterisitıklayınız…

Siteleriniz için flash eklentileri

ugurkn | 11 April 2011 10:26

Joomla, wordpress başta olmak üzere sitelerinizde ve facebook sayfanızda kullanabileceğimiz birçok slideshow, featured content tarzı eklenti mevcut ancak bunlar genelde isteğimizi karşılayamıyor. Bazılarının sunumu güzel olup kullanışlı olmuyor ya da istediğiniz görselliği sağlayamıyor.
Bir site buldum ki çeşit çeşit flash eklentilerini içinde barındırıyor. En güzel yanı ise seçtiğiniz eklentiyi kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz.
Farklı seçeneklere göre genişlik ve yükseklik ayarını, arkaplan rengini, bekleme süresini ve görsel efektini, yazı geçişlerini, yazı/resim konumlarını ve daha birçok detayını kodlarla uğraşmadan site üzerinden düzenleyebiliyorsunuz.

Lafı daha fazla uzatmadan birkaç örnek ve ardından arşivin tamamını görelim:

flash 3d banner
flash 3d banner

Önizleme ve düzenleme

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

Adobe ve Apple kardeşliği

thomasguven | 20 March 2011 11:31

Adobe ve Apple kardeşliği
(edobi diye okunuyor.)

Adobe’nin wallaby’i(küçük kanguru) çok yükseklere zıplayamıyor maalesef.

wallaby
wallaby

Geçenlerde Adobe Labaratuvarları Flash runtimes’ları desteklemeyen cihazlar üzerinde okunabilir olsun diye bazı basit animasyonları ve flash oyunları HTML formatına çeviren Wallaby diye nitelendirdiği bir yazılımı piyasaya sürdü.