bildirgec.org

murat bardakçı hakkında tüm yazılar

inci sözlük fenomeni

beypazarli pinokyo | 31 August 2010 23:55

ekşi sözlükle başlayan sözlük fenomeni uludagsozlukgibi sözlük klonlarıyla devam etti ama ekşinin yeri her zaman farklı oldu.

şimdilerde bir de inci sözlük fenomeni var. twitter, facebook gibi sitelere “komik” saldırılargerçekleştiren, canlı yayında email okuyan programları kekleyen, okan bayülgen, murat bardakçı gibi ünlüleri mağdurları arasına katan, anket patlatan site sözlük mantığına farklı bir anlam kazandırdı.

HABERTÜRK’TE NELER OLUYOR ?

antiemperyal | 14 October 2009 14:05

C.Eren ÇELİK

Arkadaş bir tartışma nasıl bu kadar sulandırılır, gerçekten ciddi bir tartışma konusu nasıl raiting kaygısı ile lime lime edilir Pazartesi günü HABERTÜRK ekranlarında “canlı canlı” izledik.

HABERTÜRK’ün elinden gelse kameralar karşısında yatıp kalkacak olan Genel Yayın Yönetmeni, “Analiz hastası”, “tez-antitez-sentez ustası ” sayın Yiğit Bulut, Ermenistan ile Türkiye arasında imzalanan protokollerin tartışılacağı programın adeta bir panayır yerine çevrilmesine, raiting uğruna tuttuğu çanakla bence son dönemde medyadaki en büyük kepazeliklerden birisine imza atmıştır. Kendisi ile ne kadar övünse azdır. (EE, Yiğit’i öldür hakkını ver)

SERDAR AKİNAN AZ BİLE SÖYLEDİ

antiemperyal | 06 October 2009 11:58

C.Eren ÇELİK

Serdar Akinan köşesinde bir yazı kaleme aldı, ortalık karıştı. Ne demişti Akinan özetle “Bugün basında köşe sahibi olan pek çok kadın yazar, genel yayın yönetmenlerinin yatağından geçmiştir”

Evet, Serdar Akinan medyada fısıltı halinde her zaman konuşulan bu konuyu köşesine taşıyınca kıyamet koptu, ortalık karıştı. Gerekli gereksiz herkes yazıyı üzerine aşınarak yorum yaptı, Akinan sanki hiç olmayan bir şeyi söylemiş gibi linç edilmeye kalkışıldı.

Aslında Serdar Akinan’ın yaptığı sadece malumun ilanından başka bir şey değildi ki. Ama O’nun suçu “sessiz sözleşmeyi bozmak” oldu. Çünkü bu bilinen gerçeklikte alanda razıydı,veren de. Ne gerek vardı şimdi tekere çomak sokup, arı kovanını kurcalamaya.

Yorumsuz

Galanthus | 15 May 2009 12:58

http://www.haberturk.com/HTYazi.aspx?ID=1294