bildirgec.org

beypazarli pinokyo

11 yıl önce üye olmuş, 12 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

inci sözlük fenomeni

beypazarli pinokyo | 31 August 2010 23:55

ekşi sözlükle başlayan sözlük fenomeni uludagsozlukgibi sözlük klonlarıyla devam etti ama ekşinin yeri her zaman farklı oldu.

şimdilerde bir de inci sözlük fenomeni var. twitter, facebook gibi sitelere “komik” saldırılargerçekleştiren, canlı yayında email okuyan programları kekleyen, okan bayülgen, murat bardakçı gibi ünlüleri mağdurları arasına katan, anket patlatan site sözlük mantığına farklı bir anlam kazandırdı.

twitter gazetesi

beypazarli pinokyo | 21 August 2010 17:40

twitter hesabınızı günlük gazete gibi okuyabileceğiniz bir hizmet paper.li

twitter hesabınızda takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini bir gazete formatına dönüştüren adres sayesinde twitter tabanlı gazete patronu olabilirsiniz 🙂

fulya’nın intikamı reklammış

beypazarli pinokyo | 11 August 2010 15:55

paramarka tarafından, gittigidiyor un kayıtlı kullanıcı sayısını artırmak, siteye yeni ziyaretçi kazandırmak, markanın bilinirliğini artırmak için hazırladığı bir viral reklam çalışması çıktı.

oyuncu seçiminde titiz davranan ajans, fulya rolü için bir profesyonel değil, daha gerçekçi olsun diye üniversiteli bir kızla anlaşıyor, çekimin doğal bir ev ortamını anımsatması için çaba sarfediliyor.

fireworks ile banner ve butonlar tasarlamak

beypazarli pinokyo | 11 August 2010 10:54

adobegunluguher hafta çarşamba günleri yarım saatlik canlı yayınla online tasarım eğitimleri veriyor. bu canlı yayınlara katılım ücretsiz, belirtilen saatte canlı yayına katılabiliyorsunuz. kaçıranlar için de eğitim sitede banttan yayınlanıyor 🙂

canlı yayının avantajı, eğitim esnasında soru sorup, sorularınıza eğitmenden hemen cevap alabiliyorsunuz.

ilham verici 3 tasarım fikri ve orjinal blog

beypazarli pinokyo | 09 August 2010 19:37

wordpress, joomla, bloggergibi sistemler sayesinde, sıradan vatandaş artık kodlarla fazla uğraşmadan, hazır kurulu bir sistem üzerine temalar giydirerek profesyonel siteler oluşturuyor. fakat bu durum da birbirinin kopyası siteler çöplüğü oluşturmaya başladı. artık fark yaratmak için daha çok çaba sarfetmek gerekiyor.

fark yaratmak için ya iyi bir fikriniz olacak ya da tasarımda farklılaşacaksınız. tabi bunun ikisi birden olursa, harika olur.

talep üzerine dergi basılır

beypazarli pinokyo | 06 August 2010 17:37

MagCloud
MagCloud

HPnin bir projesi olan MagCloud projesi müthiş bir fırsat sunuyor.

ücretsiz üye olup, tasarımını yaptığınız derginizi siteye ekleyebiliyorsunuz. derginin fiyatını belirliyorsunuz ve talep edilirse derginiz dijital baskı teknikleriyle istediğiniz kadar (1 veya 50 veya 1000 fark etmez) basılıp size kargo ile gönderiliyor. matbaa mantığında minimum miktar baskı derdi yok, en büyük avantajlardan birisi bu.

İndirin Dosyaları, Tartışma Var!..

beypazarli pinokyo | 25 April 2007 11:53

Tartışmalarımız sonlandırılıp bir sonuca bağlanamadığı için, yıllar önce tartışılmış, söylenmiş şeyleri yıllar sonra yeniden “aynı kelimeler” ve aynı argümanlarla tekrar tekrar tartışıp duruyor, vakit ve enerji kaybediyoruz. Toplumsal hafızamız zaten “Allahlık” durumda olduğu için, bu durum birkaç kişi dışında kimsenin dikkatini çekmiyor, o birkaç kişi de ya önemsenmiyor ya da boşa kürek çektiklerini hissettikleri için bir süre sonra kendilerini suyun akışına bırakıyorlar.

İşin kötüsü, tartışma, yine bir nihayete erdirilmeden, bir süre sonra aynı argümanlarla ve aynı kelimelerle, vakti geldiğinde tartışılmak üzere rafa kaldırılıyor.

gündem yeni “andıç”…

beypazarli pinokyo | 10 March 2007 14:49

basının gündemi yeni bir andıç. genel kurmay’ın gazeteciler hakkındaki değerlendirmelerin basına sızması, yeni bir andıç tartışması başlattı. yeni andıç, kritik bir döneme girdiğimiz günlerde gündeme gelmesi, basın tarafından çok çeşitli biçimde yorumlandı.

şimdi saflar netleşiyor. genel kurmay’ın, “lehte yazar”, “aleyhte yazar” kategorileştirmesi, basında anıçlara karşı “dik duran”, “suyun akışına dümen kıran” gazeteciler olarak safların belli olmasını sağlıyor. bir kısım sessiz kalıyor, bir kısım destekliyor, bir kısım ise şiddetle karşı çıkıyor.

tartışma giderek büyüyor!..