bildirgec.org

msn messenger hakkında tüm yazılar

windows live messenger beta

ADRKN | 16 July 2010 11:01

10. yılını dolduran windows live messenger, birbirinden farklı özellikleri ile geliyor. özellikleriyle göz dolduran yeni messenger hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz için aşağıdaki ekran görüntüsünü sizlerle paylaşıyorum,

yeni wlm beta
yeni wlm beta

yeni messenger’ da en çok göze çarpan özelliklerden birtanesi, şüphesiz ki facebook entegrasyonu oldu. messenger kurulumunda isterseniz facebook hesabınızı da tanımlayabilir, bu sayede messenger kontak listenizle beraber facebook güncelleştirmelerini de takip edebilirsiniz. kişisel ileti bölümü yenilenerek, kişisel iletilerimizin eşzamanlı olarak arkadaşlarınızın kontak listesinde ve sizin facebook profilinizde durum güncellemesi olarak yayınlanması sağlanmış.
yeni messenger ile messenger kontaklarınızın yanısıra facebooktaki arkadaşlarınız, gruplarınız ve hayranlık duyduğunuz sayfalar dahil neredeyse tüm içeriğe ulaşabiliyorsunuz. ben henüz bildirim ve mesaj iletilerine rastlamasam da oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir. ayrıca facebook üzerinden messengerinize düşen içerikler, videolar ve fotoğraf albümleri de ayrı bir slayt gösterisi olarak sunuluyor veyahut direkt olarak messenger üzerinden erişilebiliyor. bu da güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor
şu an için eksik kalan yanlarından söz etmek gerekirse de, bu yeni sürüm henüz beta aşamasında ve beta sürümünün de henüz türkçe dil desteği bulunmamakta. ancak türkçe beta sürümünün en kısa zamanda indirmeye sunulacağı da söylenenler arasında.
gün geçtikçe önemini daha fazla hissettiren sosyal medya potansiyelini microsoft da yakalamak istiyor gibi görünüyor. umarım ileriki zamanlarda diğer sosyal medya servislerine de destek verilebilir.
daha fazla bilgi için buradan
beta yükleme paketi için buradan

29 WordPress klon Teması

Flashcentury | 08 July 2010 20:34

Bildiginiz gibi Wordpress için bir çok tema yayınlandı bir de internette nam salmış belli başlı sitelerin klonu wordpress temalarına göz atalım.

Apple

Apple.com vs iBlog
Apple.com vs iBlog

CNN

CNN - WNN
CNN – WNN

Web Tabanlı Messengerlar

Java99e | 22 June 2010 14:58

Evde, işte, okulda nerede olursanız olun, web tabanlı messengerlar sayesinde her an her yerden çevrimiçi sohbet edebilirsiniz.

1. KoolIM

Kullanımı oldukça kolay, IM, ICQ, MSN, Yahoo, IRC, Jabber gibi kurumsal sohbet ağları da dahil, birçok ağa bağlanabiliyor. Hemen hemen Windows Live Messenger’a özgü tüm özellikleri bünyesinde bulunduruyor.

2. Meebo

Tek bir sayfadan tüm sohbet ağlarına erişebiliyorsunuz. Tıpkı, KoolIM’de olduğu gibi Meebo’nun da bağlanabildiği sohbet ağı listesi oldukça geniş. Kısaca sıralayacak olursak: MSN, Yahoo!, GTalk, ICQ, Aim, Myspace, Jabber gibi ağlar bulunuyor.

Görüntülü Sohbet Yazılımları

Java99e | 07 June 2010 12:36

Görüntülü sohbet etmek için Windows Live Messenger’a mahkum değilsiniz. Birçok alternatifin arasından öne çıkanları inceliyoruz.

1. CamFrog

Görüntülü, sesli ve aynı zamanda metin tabalı görüşmeler yapabiliyorsunuz. İsterseniz kendinize özel sohbet odaları da oluşturmanız mümkün.

2. CamColada

Özel ya da genel bir sohbet odası oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kendinize özel profil sayfası oluştururarak insanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyabiliyorsunuz.

yamaha psg-01s

schizophrenia13 | 22 September 2009 12:46

yamaha psg-01s
yamaha psg-01s

yamaha’nın skype sertifikalı yeni hoparlör ve mikrofon çözümü psg-01s usb arayüzüyle bilgisayarınıza bağlanarak yüksek kalitede ses ise iletişim sağlamayı amaçlıyor.

bazı özellikleri:

  • 4 mikrofon
  • 2 hoparlör
  • usb 2.0
  • 49 x 121 x 38 mm
  • 210 gr

MSN Web Messenger Tarih Oldu

Redingot | 06 July 2009 15:47

Bir MSN Messenger ürünü olan ve program gerektirmeden web üzerinden kullanılan 2004 yılından beri kullanımda olan MSN Web Messenger kapatıldı.

Bu uygulamanın yerini “Windows Live Hotmail” aldı. Google GTalk’a benzerliklerin olan sistemde mail alıp atarken karşı tarafın çevrim içi olup olmadığını görebiliyorsunuz.

İlgili haber için buraya,
Windows Live Hotmail özellikleri için buraya bakabilirsiniz.

msn messenger hiç açılmıyor

iSuat | 31 October 2008 17:01

vista kullandığım bilgisayarda msn messenger hiç açılmıyor multi msn yüklü simgeye tıkladıkça görev yöneticisi işlemlerde yeni msnmessenger işlemleri açılıyor ama msn ekranı çıkmıyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

avatarların altındaki kutucuk

ekinoksah | 14 June 2008 11:09

arkadaşlar live messengerda bazı kişilerin avatarlarının altında bir kutucuk belirmiş, bu konu hakkında bir e-mail vs. almadım ne işe yarıyor olabilir, bilen var mı?

msn messenger’a mirc havası

SCAR TISSUE | 23 May 2008 16:33

bilgisayar ve bilişim dünyası haberleri ile web aleminde iyi bir çizgi yakalayan shiftdelete.net ‘in haberine göre, msn messenger programında birkaç arkadaşınızla birlikte veya başka bir konu hakkında eskiden mirc gibi sohbet programlarında konuştuğumuz sağdan soldan kişilerle konuşmayı sağlacak bir sistemin haberini yayınlamış.