bildirgec.org

ekinoksah

9 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

50 + Yüksek çözünürlüklü ücretsiz kağıt dokusu

ekinoksah | 30 November 2009 16:42

Web tasarımı ile ilgilenenler uzun bir süre web üzerinde gezinerek doku ve arkaplan aramakla meşgul olurlar.Sadece üzerine yazı yazmak için değil bazı web tasarım veya grafik projeleri yaparken bir doku olarak da yararlı olabilen bu sayfalar tasarımcıların işlerini kolaylaştırdığı gibi, göz zevki açısından da oldukça işe yarayabiliyor.İşte o dokulardan bazıları;
Not defteri


Eski Kağıt


Çizgili kağıt

Ekşi Sözlük favicon değiştirdi

ekinoksah | 26 October 2009 14:47

Ek$i sözlük önceden kalite oranı daha düşük olan koyu renkli damlacığı değiştirip, daha açık renkli ve kaliteli bir favicon tasarlatmış, yeni faviconu burda görebilisiniz.

Yepyeni wordpress teması: EksiBlog

ekinoksah | 05 October 2009 17:31

İnternette efsane haline gelmiş olan ekşi sözlük sitesini hepimiz biliyoruz, ekşi sözlük çaylaklık sistemi ile yazar alıyor, peki hiç kendi blogunuz üzerinden tanım girmeyi düşündünüz mü?İşte bu yeni wordpress teması blogunuza “ekşi sözlük” görünümü veriyor, blogunuzu kullanıcıların da yazı girebildiği bir bloga dönüştürdüğünüz takdirde, sitenizin ekşi sözlükten bir eksiği kalmayacaktır.

ekran görüntüsü
ekran görüntüsü

Ekşi blog isimli bu tema sayesinde bütün bunları yapabilirsiniz.
Temanın demosuna buradan ulaşabilir, eğer beğendiyseniz burdan indirebilirsiniz.

EkinoksTeklif Domain Satışı

ekinoksah | 14 September 2009 23:03

Değerli domainlerini satmak isteyen insanların bıraktığı notları genelde biliriz, herhangi bir arkaplan rengine bile gerek duymadan e-mail adreslerini yazıp, ulaşılmayı beklerler.
EkinoksTeklif scriptini bu görüntü kirliğini önlemek için yazdığım basit bir php scripttir.Script insanların domaininize teklif vermesine ve verdiği teklifin sizin e-mail adresinize yollanmasına yarıyor.Size de en yüksek teklifi yapan kişiye geri dönüp anlaşmayı yapmak kalıyor.
Demo: http://www.ekinoksah.com/domain
İndir: http://www.ekinoksah.com/indirme/EkinoksTeklif.rar

Domain Sorunu

ekinoksah | 03 August 2009 12:37

2 gün önce isimtescil.net’ten ekinoksah.com adresini tescil ettim.Domain yönlendirme servisi ile sitemi http://card.ly/ekinoksah adresine yönlendirdim, fakat sadece www koyunca yönlendirme işe yarıyor, www yazmadan site hata veriyor, aynı şey hosting için de geçerli, bu sorunu nasıl çözebilirim?

İzleyen Kazanıyor (mu)?

ekinoksah | 18 January 2009 08:34

Ortalıklarda yüzlercesi bulunan yerli yabancı internetten para kazanma sitelerinden biri de izleyen kazanıyor Bu siteyi diğerlerinden ayıran bir özellik olduğunu düşünüyorum, tasarımı, kodlaması, içeriği, özelliklede aldığı reklamlar…Aranızda bu siteyle ilgili deneyimleri olan var mı? Ben günlükten deneyimlerimi haftalık notlarla aktarmayı düşünüyorum.Bu tarz sitelerden bahsederken referans verenlere biraz garip bakılır, ama üye olmak için şu linke giderseniz benim bu deneyimde istediğim sonuca varmamı hızlandırırsınız.
İzleyen Kazanıyor

Google’dan Küçük Bir Yenilik

ekinoksah | 13 January 2009 17:24

Google zannedersem gün itibari ile faviconunu değiştirmiş.Faviconun hangi renklerden oluştuğunu söylememe gerek yok.Bu yeniliği de şu blogda duyurmuş.Ufacık bir faviconun, bulunduğu blogda 105 yorum alması da google’ın sırrı olsa gerek.

rss dosyalarını indirmek

ekinoksah | 19 June 2008 09:27

Bugün deneme amaçlı bir wordpress kurdum, Bloggerımdaki yazı ve yorumları aktarmak istedim izin vermedi, bende rss den aktarıyım dedim fakat .rss uzantılı dosyayı nasıl indireceğimi bilmiyorum. Yeninesilnet.blogspot.com daki yazı ve yorumların rss download linkini nasıl tespit edebilirim? yada şu blog da olabilir lazimlik.wordpress.com

avatarların altındaki kutucuk

ekinoksah | 14 June 2008 11:09

arkadaşlar live messengerda bazı kişilerin avatarlarının altında bir kutucuk belirmiş, bu konu hakkında bir e-mail vs. almadım ne işe yarıyor olabilir, bilen var mı?

windows ses sorunsalı

ekinoksah | 06 February 2008 06:30

Bir hafta önce falan bir k-lite codec pack kurmuştum şimdi farkettim windows başlangıç sesi youtube videolarındaki ses ve bilgisayarımdaki dosyaların sesi bozulmuş.Şöyle ki ses 2-3 saniyelik kesintilere uğruyor biraz çalıyor biraz çalmıyor codec’i kaldırdım ama düzelmedi ne yapıcağımı bilmiyorum lütfen yardım ve bilgi…