bildirgec.org

movie hakkında tüm yazılar

Pulse (2006)

kritikhaber | 05 October 2010 09:38

Pulse filmi afişi
Pulse filmi afişi

Sakın ola izlemeyin bu filmi blogdaşlar. Bu yapıt, Matrix yandan yemişliğinin yanında, bizatihi Scary Movie 15 olarak da adlandırılabilir. O kadar amatör bir gerilim ki, Dabbe ve hatta Scary Movie serisinin tüm filmleri daha korkunç kalıyor.

Filmde hayaletler ya da kendini hayalet denince; sadece arada sırada silinen görüntü ve vahşet anlayan sivri zekaların hazırladığı film karakterleri, evinizdeki bilgisayarın monitorüne, klavyesine, kasasına kadar girebiliyor; bunlar elektriğe bağlı olmasa da görüntü oluşturabiliyor. Filmi en azından birazcık enterasan ve heyecanlı bulmaya başlayabileceğiniz anda ise, maalesef senarist size izin vermiyor ve telefonun çekmediği bir alanda hayaletler de çekmiyor! Demek ki hayaletler Turkcell kullanmıyor. Böylelikle bu film de gittiğim ve neden gittiğimi bir türlü anlayamadığım filmler kervanına ekleniyor.

Yeni Siteler Keşfedelim – X

Atomic Bomb | 23 September 2010 17:26

Frintr: Facebook, twitter veya myspace profil fotoğrafınızı biraz eğlenceli kılmaya ne dersiniz? site, profil fotoğrafınızı arkadaşlarınızın profil fotoğraflarından mozaik şeklinde yeniden yaratıyor.

Mcaf.ee: Mcafee bildiğimiz gibi güvenlik çözümleri sunan bir anti-virus firması. Bu sefer bu site linklerinizi kısaltıyor. “bit.ly ve fb.me gibi örnekler varken niye bunu kullanayım?” diyorsunuz. Sitenin diğer sitelerden farkı; linklerinizin yönleneceği siteyi tarıyor ve güvenliğinize yardımcı oluyor olması. Denemeye değer.

Fatso (2008)

freeradical | 16 September 2010 15:11

Adamımız Rino, büyükannesinden kalan evde, kendi asosyal dünyasının tüm nimetlerinden faydalanarak yaşamaktadır.

Nimet dediysem, “madem şişkoyum ve sahip olduğum tek arkadaşım bile zaman zaman benimle acımasızca dalga geçebiliyor, o halde en iyisi ben evimde oturup biramı içeyim, porno seyredip, masturbasyonumu yapayım” dan ötesi değil.

Tabii yine de Rino’yu küçümsemek hiç doğru değil, çünkü kendisi almancadan norveççeye kullanma kılavuzları çevirerek geçimini sağlarken, evinde çalışma ve kendisinin efendisi olma konusunda çoğumuza fark atıyor aslında.

Hobi olsun diye çizdiği karikatürler hiç de fena değildir ve boş vakitlerinde wikipedia okur.

Günlerden bir gün Rino’nun babası, bu koca evin bir odasına kiracı almasını metazori yapar. Bu heyecan verici gelişme çok şeyi değiştirecektir, çünkü kiracımız isveç’ten sözüm ona durulmaya gelen 20 yaşlarında hoş bir kızdır. Rino bu ev arkadaşlığı konusunda epey bocalar çünkü Malin sözgelimi minicik külotlarını buzdolabında tutan zor bir insandır.

Iron Man temalı Xbox 360

sCoRPionTR | 23 August 2010 19:17

Şekilden şekle sokulan XBox 360 oyun konsolu bu sefer de Iron Man temasına bürünmüş halde karşımıza çıktı.

O’Horten (2008)

freeradical | 18 August 2010 14:01

Odd Horten, neredeyse hayatı boyunca süren hizmetinden sonra 67 yaşında tren makinistliğinden emekli olacaktır.

yaşamı boyunca dikkat çekmeden ve yalnız başına yaşamış bu sessiz mütevazi adam emekliliğinde ne yapacağını pek kestirememektedir.
satır aralarından öğreniriz ki, annesi ve kardeşleri kayakla atlama sporuyla ilgilenmiş ancak kendisi makinistliği tercih etmiş fakat cesaretsizliği her zaman aklını kurcalamıştır.

Contact High (Kafa 1500) 2009

freeradical | 17 August 2010 19:58

filmi 29.istanbul film festivalinde izlemiştim.
avusturya sinemasından renkli bir yapım.

sosisli sandviç satıp ot çeken iki arkadaş,esrarengiz bir çantanın teslimatı için tehlikeli olabilecek bir yolculuğa girişir.

bu iki şapşal işi berbat edebilecek kapasitede olduğundan, işi veren mafyatik ama komik iki adam daha bunların peşinden çantayı takibe alır.

peşlerinde ki albino katil de cabasıdır.

The Beautiful Country (Güzel Ülke)

freeradical | 11 August 2010 16:09

amerika vietnam savaşının üzerinden uzun yıllar geçmiştir. öyle ki savaş zamanı amerikan askerlerinden birinin, vietnamlı bir kadınla evlenip sahip oldukları çocukları on yedi yaşına gelmiştir.
o dönem babası amerikalı olan bu çocukların hepsine yapıldığı gibi, annesinden babasından bihaber, kırsalda yaşayan Binh de insanlar tarafından yalnızlığına terkedilmiştir.

film tam da önce annesinin sonra da babasının izini buma kararıyla başlar denilebilir.

Johnny Mad Dog (Kuduz Köpek Johnny)

freeradical | 11 August 2010 12:27

biraz sert bir film olduğunu hissettiğimden, izlemek için uygun bir an bekliyordum. Bilirsiniz bu anın tarifi zordur, kimi için pazar gündüz saatleri, kimi için gecenin bir vakti, kimi için sarhoşken eve dönmüşsen ama uykun yoksa vesaire vesaire.

Çoğumuz afrika kıtasındaki, iç savaşların ve diktatörlerin vahşetlerini üstünkörü biliriz. Ama bu filmde aktarılan gerçekler kanınızın çekilmesine neden olabilir.

Liberya’da asilerden oluşan bir ordu. Çoğu çocuk yaşta. Oyunculardan bazıları gerçek çocuk askerlerden oluşuyor. Zaten gerçekliği bu denli yansıtmalarından bunu hissetmeniz mümkün.

Bazı sahnelerde paralize olabilirsiniz.
Kendi küçük orduları içinde, küçümsenmeyecek bir hiyerarşi ve güç,
generalin küçük askerleri motive etmek için yaptığı ayinler, masum insanların tereddütsüz ölümleri, çocuk askerlerin karakterlerinin yansımaları… Kısaca bu cografyada yaşanan ürkütücü dram, komutanlardan biri olan “Mad Dog Johnny” nin üzerinden önümüze seriliyor.

Remember Me Trailer

JaAaa | 01 February 2010 18:00

Alacakaranlık ile büyük çıkış yakalayan Robert Pattinson‘un, Lost‘tan aşina olduğumuz Emilie de Ravin,Pierce Brosnan ve Lena Olin‘in paylaştığı Remember Me (Beni Hatırla) filminin fragmanı yayınlandı.Filmin kısaca konusunu özetlemek gerekirse iki ailesel sorunları olan gencin bir yerde yolunun kesişmesini anlatıyor.Filmden kareleri yazının devamında bulabilirsiniz..Ayrıntılı bilgiler için: IMDBTwitterSinemalar.comFriendFeedFacebook