bildirgec.org

meme hakkında tüm yazılar

son 15 yılın en popüler internet mimleri

cherry blossom girl | 10 March 2012 11:13

“meme” yani “mim”i kabaca, kültürel virüs olarak tanımlayabiliriz. e-mail veya sosyal medya yolu ile yaymaktan kendimizi alıkoyamadığımız her türlü fikir, olay, bilgi ve görüntü mim kapsamına girmekte. günümüzde “modern memeler” genellikle video formatında.
netforbeginners.about.com son 15 yılın en popüler internet mimlerini sıralamış. buyrunuz:

1. sırada “the new old spice guy” var. kahkahalara boğmasa da gülümseten bir cazibesi olan videonun izlenme sayısı 37,890,529

2. sırada “nonono cat”
özellikle hayvan komikliklerinden hoşlananlar için eğlenceli bir video. uzun tüylü bir rus kedisi olan “nonono cat”in hiç durmadan çıkardığı ses, ingilizce “hayır hayır hayır” şeklinde duyuluyor. videoyu komik kılan kısımsa tam olarak bu yanılgı.

3. sırada gördüğü gökkuşağının mükemmelliği karşısında kendinden geçen adamın videosu “the double rainbow” var. izlenme sayısı 31,848,050. videonun gerçek bir deneyim mi yoksa “fake” bir dublaj mı olduğuna kendiniz karar verin.

jinekomasti

admin | 07 December 2009 12:44

Bazı hastalıklardan, ilaçlardan veya sebepsiz olarak olarak oluşan erkeklerde görülen meme büyümesine jinekomasti denir.

Vücut geliştiricilerin çoğunda görülen kullanılan erkeklik hormonu ilaçlarının vücuttan yok edilirken ortaya çıkan kadınlık hormonuna benzer ara maddeye bağlı olarak gelişen jinekomasti hormonal tedavilerle pek fazla gerileyen bir sorun değil. Jinekomasti vakalarında büyüyen meme dokusunun ameliyatla alınması sık kullanılan bir yöntem.

Yahoo Meme Açıldı!

wrz | 11 September 2009 19:27

Yahoo Meme
Yahoo Meme

Yahoo yeni servisini davetiye sistemi ile açtı;meme.yahoo.com.

Bizler sistemin açılacağından daha önceden haberdar olduğumuzdan anasayfadaki sistemin davetiye kutusundan kaydımızı yapmıştık. Davetiyesi henüz gelmemiş veya siteyi duymamış arkadaşlara siteyi tanıtmak isterim.

Mikro blogging diye adlandırdığımız bir sistem ile karşımıza çıkan Yahoo – Meme , Türk kullanıcıların büyük ilgisini çekti. Sitede şimdilik geyik muhabbeti olsa da ileride rayına oturacağına inanıyorum.

Yahoo, Meme ile Twitter’a Rakip Oluyor!

algoz | 03 September 2009 22:32

Web’in amiral gemisi konumunda bulunan Sosyal Medya ve Arama motoru dünyasının dominant oyuncuları, Ekonomi dünyası; Ekonomik krizden çıkıyor muyuz?, İkinci bir dip olur mu? soruları etrafında şekillenen haberlerle, ekonomik kriz için bir “logo” niteliğini taşıyacak harfi (V, W, U) arama ile meşgulken, gerek satın almalarla, gerek işbirlikleri ile gerekse de yeni ürünlerin veya hizmetlerin duyurulmasıyla yatırımlarına son süret devam etmekteler.

Twitter, Tumblr Derken Yahoo! da “Meme” Yaptı

sangarius | 03 September 2009 15:01

Twitter - Meme - Tumblr
Twitter – Meme – Tumblr

Anlık ileti paylaşım siteleri bir bir türeyedursun “Yahoo!” da boş durmayıp “Meme“‘yi duyurmuştu. (Çoğumuz duymamış olabiliriz çünkü Türkçe hizmet verilmemekte.)

Yahoo!'nun İngilizce Meme'si
Yahoo!’nun İngilizce Meme’si

Bu Twitter ve Tumblr benzeri blog hizmeti -mikrobloglama da diyebiliriz ki öyle diyolar- ilk olarak İspanyolca duyurulmuştu. Ardından Portekizce‘yi de dil ailesine katan “Yahoo! Meme” son olarak İngilizce hizmet vermeye başladığını da açıkladı.

Yahoo!'nun İspanyolca Meme'si
Yahoo!’nun İspanyolca Meme’si

Peki “Yahoo! Meme” nasıl çalışıyor?
Önce bir hesap açacaksınız ama Yahoo! hesabınızın olması da yeterli. Yazı, resim, video, müzik veya bunların karışımları ile doldurabileceğiniz boş blogunuz açılmış olacak. Blogunuza 100 karaktere kadar bir başlık ve bir de avatar ekleyebileceksiniz. Ayrıca gönderilerinizin altına bir yorum alanı da oluşturabilirsiniz.

Gördüklerim

beatmawe | 11 August 2009 12:28

“gördüklerim” isimli kısa filme hoş geldiniz! demek isterdim bir yerlerden ilerde doğabilecek bir zaman diliminden. birşeylerden bahsetmek isterdim -yani ben vazgeçmeden çok çok önce-. tüm anlattıklarım da dahil tüm anlatılanlar topu topu boş sözcük salsatası.işte yemişim zamanda yankılanmasını kelimelerin. ben ilkel insanlar gibi konuşmak isterim.”ve ilkel insan konuşmayı buldu” diye başlamak isterdim, vazgeçmeden çok çok önce. çekilecek üçüncü sınıf bir belgesel filmde. birşey istedi “ver” dedi. bir şey uzattı “al” dedi ilkel amcam.ee kolay değil yeni çözmüş konuşmayı bütün lugatı çok basit, hepsi tek hece.

korse işkence mi? estetik mi?

nazokiraze | 24 April 2009 17:11

İlkokul ve ortaokul zamanlarımda büyük kadınların giydiği şorta benzeyen ama şort gibi olmayan, çirkin sert bir yapısı olan şeylerin iççamaşır değil de korse oldugunu sonradan öğrendim, her ne kadar kullanmak kısmet olmasa da çok ilgimi çeker benim bu korse, sanırım şimdikiler o dönemkiler gibi çirkin değildir hatta o zaman tüm kadınların giydigi bu şeyi ben şimdi pek kimsede görmüyorum yada bana denk gelmiyor.

flickr
flickr

Şimdilerde revaçta parafinli, bilmemneli çeşitleri olan korse benim tarif ettigim şekliyle aslında o kadar kötü değilmiş bunu araştırdıkça anlıyoruz, zira tarihe göz atarsak kadınların mazoşist olduklarını düşünmeye bile başlarız.

Eski Yunanda kadınların uzun kıyafetlerinin altına giydikleri korselerin tek amacı dişiliği ön plana çıkarmaktı,Roma’lı kadınların korseleri ise daha gösterişli ve süslüydü.17. yüzyıl dönemi kullanılan korselerin ismi ise la gourgandine (edepsiz civelek), bunun nedeni ise korselerin aslında cinsellik anlamında kullanılmadı isi. O dönem korselerin isimleri hadi gel,edepsiz,masum,arsız ve benzeri olarak anıldı, bu korseler göğüsler ile karnı kapsayan bölge için kullanılıyordu.

Google Chrome ve about:internets ‘in sırrı

takip | 19 November 2008 08:12

Google chrome henüz istenen düzeyde kullanım oranına yetişemese de en azından tarayıcı dünyasına yeni bir soluk getirdi. Hızlı Javascript motoru ve diğer yenilikleri ile takdire değer işler yaptı.

Ama mesele sadece bunlardan ibaret değil: “Google Chrome amerikan siyasetçileriyle dalga geçiyor”

Nasıl mı?

Google Chrome kullananlar eğer denedilerse adres çubuğuna about:internets yazdıklarında ne çıktığını hatırlayacaklardır. denemeyenler için bilgilendirmek gerekirse, adres satırına about:internets yazarsanız windows’un 3D Pipes isimli, boruların ekrana döşendiği meşhur ekran koruyucusu çıkıyor.