bildirgec.org

manipülasyon hakkında tüm yazılar

100 photoshop dersi [size foto manipülasyonu öğretecek]

xerre | 24 November 2010 15:43

manipülasyon tekniği photoshop‘un en temel ve en yaygın kullanım alanlarından birisidir. herhangi bir fotoğraf üzerinde yapacağınız sahte görünümler oluşturmaktır aslında. bu tekniği fotomontaj olarak da adlandırabiliyoruz.

bu bildiride foto manipülasyon tekniğini öğrenmenize yardımcı olacak 100 adet photoshop dersine yer vereceğiz. foto manipülasyon denince akla gelen en iyi çalışmaların bir araya toplandığı bu muhteşem dersleri inceleyerek manipülasyon tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

1000 adet photoshop dersi

siriusbee | 25 February 2010 18:54

Tasarım bloglarının olmazsa olmazı photoshop dersleri, yeni derlemesiyle bu defa 1000 adeti bulan arşivlik bir kaynak olarak sunuluyor.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her tasarımcının mutlaka işine yarayacağı çalışmalar var. Logo tasarım, afiş tasarım, wordpress tema tasarımı, ikon tasarımı gibi çalışmalarda çok faydalı ipuçlarına yer veriliyor. Manipülasyon, illustrasyon gibi çalışmalarda ise hem tekniklerinizi geliştirebilir hem de yaptığınız işlerde pratikliğiniz ve yaratıcılığınız artabilir.

2009’un en iyilerinden 30 Photoshop dersi

siriusbee | 05 November 2009 12:16

2009’un bitmesine birkaç ay kaldı ve bu yıl içerisinde internette sınırsız photoshop dersi yayınlandı. Bunun üzerine 2009’un en iyi derslerinden seçilen ve acemilerden profesyonellere kadar her seviyede tasarımcının işine yarayabilecek 30 adet ders bir araya toplandı.

Bu derslerle sadece size sunulan tasarımın aynısını yapmakla kalmayıp photoshopun neredeyse bütün araçlarını ve birçok efektini kullanarak hem tekniğinizi hem de pratiğinizi geliştirebileceksiniz ve web sitesinde afiş tasarımına, manipülasyondan illüstrasyona, blog temasından kataloga kadar birçok kategoride tasarımla ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

Düz olmayan yüzeylere doku ekleme dersi
Albüm kapağından, film afişine kadar birçok tasarımınızda işinize yarayabilecek gerçekten muhteşem bir ders.

Savaşcı Melek illustrasyon dersi
Sıradan bir fotoğrafı görülmeye değer bir savaşçı melek illüstrasyonu haline nasıl getirebileceğinizin cevabı.

Photoshop’ta 3 Boyutlu görünüm kazandırma
Photoshop’ta 3D görünümlü afiş tasarımı.

Tasarımcılar için 760+ photoshop dersi

siriusbee | 27 October 2009 16:48

İnternette istemediğimiz kadar photoshop dersi var ama o kadar dağınık ki hangi ders hangi sitede bulması ve takip etmesi oldukça zor. Bu noktada işimize çok yarayacak bir derleme ile karşılaşınca burada paylaşmak istedim.

manipülasyondan illüstrasyona, yazı efektlerinden fırça kullanımına, web site tasarımından menü tasarımına kadar tam 760 photoshop dersinin bir araya toplandığı, her web&grafik tasarımcısının kesinlikle elinin altında olması gereken bir kaynak.

30 Retro tarzında photoshop dersi
Oldschool ve Retro tarzında tasarım yapmak isteyenler için 30 photoshop dersi.

Hayal gücünüzün ötesinde 50 fantastik manipülasyon dersi
Specky Boy Design Magazine’den hayal gücünün sınırlarını zorlayan 50 adet fantastik foto manipülasyon dersi

Web siteleriniz için 18 Header tasarımı dersi
Web sitelerinize profesyonel görünüm kazandırmak için işinize yarayacak 18 header tasarımı.

10 yeni photoshop dersi

siriusbee | 15 October 2009 12:29

psdtuts‘ta son zamanlarda yayınlanan yeni photoshop derslerini bir araya topladım. Yepyeni 10 photoshop dersi eminim bu işle ilgilenen birçok kişinin ilgisini çekecektir.

Buzlu Manipülasyon Dersi

Son zamanlarda en çok beğendiğim çalışmalardan olan “Zamanı Durduramazsın” konulu bu fantastik manipülasyon dersinde, buz efektinden, montaja, renk ayarlarından manipülasyon yapmaya kadar birçok teknikte kendinizi geliştirebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç neredeyse bir şaheser.

Kesik Kol Efekti

CS3’te hazırlanan bu derste normal bir kol resmine bir kaç montajla nasıl kesilmiş efekti verebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Desktopography – Dünyanın en iyi tasarımcılarından sınırları zorlayan duvar kağıtları sitesi

siriusbee | 09 September 2009 16:01

Desktopography, belki de dünyanın en iyi dijital ressamlarının hazırladığı manipülasyon ve yaratıcılık konusunda sınırları zorlayan grafik tasarımlardan oluşan ve yılda sadece 1 defa güncellenen bir duvar kağıdı sitesi. Aynı zamanda bu site, photoshop’la neler yapılabileceğinin tek başına bir kanıtı niteliğinde.

Bilgisayarının duvar kağıdına önem veren, sık sık değiştiren ya da duvar kağıdı kolleksiyonu yapan herkesin görmesi gereken bir site. Tasarımları gördüğünüzde masaüstünüzde bu duvar kağıtlarını kesinlikle kullanmak isteyeceğinize eminim.

Masaüstü arkaplanından sıkılmış, yeniliğe ihtiyacı olan bilgisayar kullanıcıları için istediğiniz yüksek çözünürlükte ücretsiz indirme imkanı veren bu siteden geçmiş senelere ait bazı duvar kağıtları: