bildirgec.org

mahkeme kararı hakkında tüm yazılar

youtube’a erişmek – vol 2

trancemaster | 24 July 2009 14:29

Youtube’a erişmek için türlü türlü methodlar mevcut bunlardan birini vakti zamanında yine buradan yayınlamıştım. Ancak o yöntemlerin zaman içerisinde eskimiş olabileceği veya kullanılamaz hale geldiğini düşünerek. Hali hazırda işe yarayan şu yöntemi denemenizi öneririm.
Öncelikle ilgili dosyayı indirmeniz gerekmekte.
Zipli dosya içerisinde bulunan `hosts` dosyasını
1. adım;
Başlat -> Çalıştır (Windows + R kombinasyonu) “drivers” yazdıktan sonra etc klasörü altındaki
2. adım;
c:windowssystem32driversetc
altındaki

Google video engellendi?

pasacocugu | 28 October 2008 11:27

Google video engellenmiş olsa gerek, dmry.net’de gördüğüm yazıdan sonra, gerçek mi diye içime bir kurt düştü denedim, http://video.google.com adresine ulaşılamıyor, sayfa yükleme hatası veriyor,

Sayfa yüklenirken sunucuyla bağlantı kesildi.Bağlantı sırasında ağ iletişimi kesintiye uğradı. Lütfen yeniden deneyin.

Yazısıyla karşılaşıyorum, tabi herhangi bir site olsa belki sunucularında bir problem vardır filan deriz demesine de önce okuduğum bir yazıda görmüştüm, google’ın bir yılda kapalı kalma süresini bildiğimden ilginç geldi, sonra bir de proxy tarayıcısıyla rahatça ulaşılabiliyor, ktunnel’den başarılı bir girdim, umarım kapatılmamıştır…

Google Yasakla Kendini!

JaAaa | 27 October 2008 22:48

İnternetteki sansürlere karşı yapılan yeni bir protesto.Google Yasakla Kendini! protestosu internetteki yasaklamalara karşı Google ile işbirliği yapılarak Google’nin bir gün boyunca aramalara izin vermemesi ve ekranını karartması.Düşününce zor gibi görünsede tüm internet kullanıcılarını arkalarına alarak yapılabilecek birşey.Projelerinin olumlu sonuçlar vermesi dileklerimle.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Youtube’a girmenin en yeni alternatifi

pasacocugu | 27 October 2008 13:24

Youtube’a girmenin birçok alternatifi var, ancak bu alternatif gayet basit:Windows sistem dosyalarından hosts dosyasına(not defteriyle açarak) girip 208.117.236.69 youtube.com www.youtube.com yazısını ekleyip kaydetmek.

Hosts dosyası genellikle windows/system32/etcdosyasında bulunuyor. linux’da etc dosyasının içinde.

Kaynak

yoksa sıradaki facebook mu!

xerre | 26 October 2008 16:27

neden siteler kapatılıyor?
youtube ile başlayan erişimin engellenmesi dalgası küçük bir dalga değil ki, büyüyerek devam ediyor. bunların arasında bildiğiniz gibi;
youtube, dailymotion, ekşisözlük, wordpress, vatan gazetesi, richard dawkins, ve son olarak blogger da bulunmakta.

bu sitelere bakacak olursak (richard dawkins bir evrim bilimci olduğu için burada onu hariç tutalım) genelde kullanıcıların kendi seslerini diğer milyonlarca internet kullanıcısına rahatlıkla duyurduğu, özgür yazıların ve özgür iletişimin yaşandığı siteler.
ve kapatılan sitelerin bu özellikleri göz önüne alındağında erişimlerin engellenmesindeki amaç:
“internet kullanıcılarının kendi kendilerine konuştukları, düşüncelerini paylaşamadıkları, yani kısacası kullanıcılarının ağzı dili olan bu sitelerin kapanması ile susturulmaya çalışılan internet kullanıcıları” olarak düşünülebilir.
şimdi sıradaki neden facebookolabilir bir bakalım.

Vatan Erişime Engellenmiştir, “Vatan sağolsun!”

pasacocugu | 17 October 2008 01:52

Ülkemizdeki mahmeke kararıyla erişim engelleme furyası gazete sitelerine de zıpladı, bu kapatmadan ilk nasiplenen Vatan’ın sitesi gazetevatan.com oldu, anasayfa ve haberlere ulaşılamıyor, gazetevatan.com anasayfası gazetevatan.com.tr’ye yönlendirilmiş olmakla beraber haberler diğer alanadında bulunduğu için ulaşılamıyor. vatanim.com.tr alanadından sitenin bir kısmına ulaşabiliyorsunuz.

Vatan’ın niye kapatıldığı tam olarak belli değil. Vatan erişime kapatılma kararını bu şekilde vermiş. Vatan’ın haberine göre kapatılma sebebi bir okuyucu yorumu ve şikayet de Adnan Oktar tarafından yapıldı:

Turan Dursun’a erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir

royemi | 12 October 2008 13:17

24/09/2008 itibariyla www.turandursun.com ne oldugu, kimin tarafindan verildigi belli olmayan bir mahkeme karari ile Turkiye’den erisime engellenmistir. Aslinda Turan Dursun’u tanimayanlar icin siradan bir haber bu, fakat Turan Dursun, hayatini okuyunca insanda merak uyandiran ve calismalarina ilgisiz kalınamayan, Turkiye’nin ender aydinlarindan biri idi.