bildirgec.org

ligtv hakkında tüm yazılar

Futbola Demokrasi Darbesi (Şampiyon Bursaspor)

uuuucar | 21 May 2010 14:31

Bursasporluların, hatta tüm Türkiye‘nin futbol tarihini değiştiren bir sezonu geride bıraktık.Bu senenin renkleri ilk kez yeşil ve beyaz oldu(gerçi Bursa‘da hep öyleydi).İstanbul takımlarının egemenliği altındaki futbol gidişatımız en sonunda özlem duyduğumuz,kıskanarak izlediğimiz Avrupa ligleri gibi daha demokratik ve çekişmeli hale gelmesi açısından çok önemli.Anadolunun herhangi bir ilinde doğup büyümüş birinin, İstanbul takımlarından birini desteklesini her zaman ahmakça bulmuştum,belki de Bursa gibi futbol kültürünün yoğun yaşandığı ve Bursaspor‘un kutsal sayıldığı için böyle düşünüyor olabilirim?Ama bana göre;”tribünde destekleyemediğin,sırf medya sana o üç takımı gösteriyor diye onlardan birini tutuyor olmak zeka geriliğinin göstergesi”ydi ve hala da böyle düşünüyorum.Bu senenin başında Avrupa kupalarına katılma hedefiyle başladı Bursaspor.Ertuğrul Sağlam ‘da elindeki küçük bütçeyle nokta tranferler yapmak zorundaydı ve Bursaspor‘un başında olduğu günden beri getirdiği bütün oyunculardan en üst verimi almayı bildi.Yayıncı kuruluşun bu sene Bursaspor ‘un maçlarını yayınlayacağını duyduğumda,deplasman maçlarını da izleyebileceğim için çok sevinmiştim.Lig başladığında Fenerbahçe ve Galatasaray fırtına gibi girdiler lige ama nefesleri kesildi,söndüler.Sonra Kayserispor bir çıkış yaparak ligin ilk yarısını lider kapattı.Hatta liderliğe de, Bursa‘ya üç tane atarak ulaşmışlardı ama onlarda erken söndüler,atmosferin dışına çıkamadan düşüşe geçtiler.Bursa, ligin başından sonuna kadar hep belirli bir ritimde,istikrarlı bir şekilde ilerleyerek tepede kalmaya kararlı olduğunu gösterdi.Kar nedeniyle ertelenen Kasımpaşaspor maçı ve Diyarbakır‘daki olaylı ve tamamlanamayan maç sonunda liderliğe yükseldi.Uzun süre lider olarak götürdüğü ligi, İstanbul‘da 0-0 biten Galatasaray maçının ardından Fenerbahçeye teslim etti.Bu arada Fenerbahçe‘yi 2-0 dan 2-3 yenerek bana;”işte şampiyonluk maçı bu.Bu maç bizi şampiyon yapar” dedirtmişti.

ÜCRETSİZ LİGTV İZLE

seloceza | 11 May 2009 10:59

merhaba arkadaşlar piili hesabımdaki ilk yazımı yazmaya başlamış bulunmaktayım öncelikle su sıralar benim dikkatimi çeken ligtv izleme sitelerinden ve bu hafta bütün maçların 19.00 alınmasından bahsedicem çünkü inanın bu siteler gerçekten iyi hite sahip ve günlük enaz 1k hitleri var 4-5 kanal koyarak belli bir kitleye ulaşarak iyi paralar sağlaya bilirsiniz tabi justin nin engellenmesi de bu sitelerin ekmeğine yağ çalmış durumda bu sitelerin illagal olmasıda bunun sebebi ligtv nin telif hakkı buda ayrı bir sorun olsa gerek gelelim bunca bahsettiğimiz ligtv sitelerinden sonra bildiğiniz gibi bütün maçlar bu hafta 19.00 alındı yane 5 tane öndegelen takımın maçı aynı anda bu arada maç izlemek isteyenlerde buraya tıklaya bilir
durum böyle olunca bu siteler bugün aynı zamanda hit patlaması yapacağı kesin

Bedava maç keyfi

zerdust50 | 15 December 2007 11:28

/
/

Arkadaşlar p2p sistemi ile digiturkten türkiye süper ligi maçları izlenebiliyor, bunun için bazı programlar(sopcast,tvants vs.) ve bazı siteleri maç sırasında takip etmeniz gerekli. Programlar kurulu olursa ve doğru siteden doğru linki bulabilirseniz maç keyfinizi evde yapabilirsiniz. programlar için burayı son sürüm sopcast için şurayı kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı programların çalışması için DNS ayarlarınızı değiştirmeniz gerekekir. Yayınlar maçtan 5-10 dk önce başladığı için bilgisayar başında o maçın linkini bura, şura gibisitelerden takip etmelisiniz. bu konu ile ilgili kullanılan bir çok siteye erişim engellidir ama siz proxy i gizleyerek şuradan o sitelere girebilirsiniz.

Digitürk HD yayına geçti

onurkaplan | 27 June 2007 17:51

Digitürk, geçen hafta hd yayına geçmiş bulunmaktadır. Bunu yeni tv aldığım da eve gelen kurulum yapan kişilerden öğrenmiş bulunmaktayım. Bu duyuruyla ilgili internette kaynak bulamazsam da, kanıt olarak, digitürk kullanıcılarının bu hafta karşılaşmaya başladığı sesteki cızırtı sorunun bu olduğunu söyleyebilirim. Eğer tv nize digitürk dekoderini normal skart kablosuyla bağladıysanız, altın uçlu scart almanız öneriliyor.

Söylentilere göre Digitürk ağustos ayında yeni dekoderleri dağıtmaya başlayacakmış. Fiyatının yaklaşık 300ytl olucağı ve hd yayın izlenebilmesi için digitürk ün royal paketine üye olunması gerektiği söyleniyor. Fakat hd yayın öncelikle sadece 4-5 kanalda (national geographic, lig tv, dizimax..) aktif olucakmış. (yayın hd olucak, full hd değil!)
Yeni dekoderin markası: pace
Hd yayın ve yeni dekoderle sahip olabileceklerimiz:
– 80gb/200gb – Pvr özelliği
– Ethernet çıkışıyla adsl ye bağlama imkanı
– Hdmi çıkışı
– Usb çıkışına sahip olması, ileride yeniliklerin olabileceğinin göstergesi
– Salonlar yerine artık seç-izle olucak: Dekoder geceleyin salon filmlerini dekodere yükliycek. Biz yine belirli bir ücret ödeyerek, ama istediğimiz zaman izleyebileceğiz.
– İnternet üzerinden herhangi bir programı kaydetmesi için dekodere uyarı msjı gönderebileceğiz.