bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

onurkaplan

8 yıl önce üye olmuş, 39 yazı yazmış. yorum yazmış.

Bir teknoloji firması için çalışabilecek misin, düşün!

onurkaplan | 30 April 2009 16:56

Çalışan memnuniyetini izleyen glassdor firması, sitesindeki bir bölümü iş görüşmesi sorularıve iş görüşmesi deneyimi hakkındaki detaylara ayırdı. Değerlendirmelere göre, amazon’un google’dan daha zor bir süreci var.

Aşağıda glassdor firmasının yayınlanmak üzere seçtiği 4 soru bulunmaktadır: soruları hangi firmaların sorduğunu bulun bakalım.

1-) 25 atın var. minimum kaç yarışta ilk 3 ü bulabilirsin? bir yarışta 5 atı yarıştırabilirsin ve kronometren yok.
a. amazon c. google
b. intuit d. intel

Yemeksepeti.com

onurkaplan | 29 April 2009 15:28

İnternetteki çoğu site hakkında, kiminle olduğu, kimle takıldığı, cebinde ne kadar olduğu gibi sorulara bir Google aramasıyla kolaylıkla cevap verebilirsiniz. Fakat bir site var ki şirket bilgilerini sır gibi saklıyor: yemeksepeti.com

2 ay evvel %20 sini Almanlara satan bu firma, yavaş yavaş, gizliden gizliye büyümüş ve yine de basında adı hariç hiç bir bilgiye izin vermemiştir.

Sahiplerinden Nevzat Aydın’ın röportajı için tıklayınız.

Mas Tidy Masa Düzenleyicisi (808)

onurkaplan | 05 February 2009 16:56

Hatice Armağan‘ın dizayn edip Mas Büro Malzemeleri‘nin ürettiği Tidy Masa Düzenleyicisi (Mas 808), Türkiye dahil 30 ülkede satışa sunulmuştur. Her masada hoş duracağına inandığım bu organizer, gelecekteki masaların nasıl bir görünümde olacağını bize şimdiden göstermektedir. Şimdilik kırmızı, mor, lacivert, pempe, şeffaf ve duman renklerinde satılan bu kırtasiye ürünü, güvenilir bulduğum nt mağazalarının internet sitesinde satılmaktadır. Fakat hangi rengi gönderileceği belirtimemiş.

Ücretsiz Faks Gönderim Hizmeti

onurkaplan | 16 November 2008 20:31

Vaktinizi benim gibi faks makinelerinin yanında harcayanlardansanız, bu site işinizi görür. Uzun bir süre kullandığım, fakat bilinmeyen bir sebepten servisi iptal ettiği ve bugün girdiğimde tekrar açtığını gördüğüm masett, günde 2 faks gönderme hakkıyla tüm Türkiye’ye ücretsiz faks gönderebilmenizi sağlıyor. Gönderim yapabilmek için tek yapmamız gereken üye olmakmış**

İğrenç Espriler

onurkaplan | 02 April 2008 20:29

İğrenç espriler, “Bir tane daha göster” butonuyla beni hergün en az yarım saat meşgul eden, hadi bir tane daha okuyayım diyerek sabahladığım güldürü sitesi. Sitenin bulunduğu server, benim çok yakından tanıdığım bir arkadaşımın server ı. Dediğine göre, o 2 – 3 grafikten oluşan site ayda ortalama 10 gb bant yiyormuş.
Tek sayfadan oluşan bu sitenin bu kadar bant yemesi, insanımızın düşük seviyedeki esprilerden hoşlandığının göstergesidir.

Abd’nin Digitürk’ü: DirecTv HD

onurkaplan | 24 October 2007 04:00

directv hd kanalları
directv hd kanalları

Digitürk hd yayına geçti“, dekoder tanıtım broşürü, çıktı çıkıcak derken hala digitürk‘ün hd hizmetini vermeye başlamasını bekliyoruz.
Biz bekleyeduralım, directv yatırımını yapmış ve yıl sonuna kadar 100 hd kanal yayını yapacaklarını söylemişler. (bilmeyenler için; directv bir nevi digitürk ün gelişmiş bir abd versiyonu.)
Eğer abd’de yaşıyorsanız, şimdiden 32 kanalı hd olarak izleyebilirsiniz.
Hd kanal listesi için tıklayınız.

Digitürk HD yayına geçti

onurkaplan | 27 June 2007 17:51

Digitürk, geçen hafta hd yayına geçmiş bulunmaktadır. Bunu yeni tv aldığım da eve gelen kurulum yapan kişilerden öğrenmiş bulunmaktayım. Bu duyuruyla ilgili internette kaynak bulamazsam da, kanıt olarak, digitürk kullanıcılarının bu hafta karşılaşmaya başladığı sesteki cızırtı sorunun bu olduğunu söyleyebilirim. Eğer tv nize digitürk dekoderini normal skart kablosuyla bağladıysanız, altın uçlu scart almanız öneriliyor.

Söylentilere göre Digitürk ağustos ayında yeni dekoderleri dağıtmaya başlayacakmış. Fiyatının yaklaşık 300ytl olucağı ve hd yayın izlenebilmesi için digitürk ün royal paketine üye olunması gerektiği söyleniyor. Fakat hd yayın öncelikle sadece 4-5 kanalda (national geographic, lig tv, dizimax..) aktif olucakmış. (yayın hd olucak, full hd değil!)
Yeni dekoderin markası: pace
Hd yayın ve yeni dekoderle sahip olabileceklerimiz:
– 80gb/200gb – Pvr özelliği
– Ethernet çıkışıyla adsl ye bağlama imkanı
– Hdmi çıkışı
– Usb çıkışına sahip olması, ileride yeniliklerin olabileceğinin göstergesi
– Salonlar yerine artık seç-izle olucak: Dekoder geceleyin salon filmlerini dekodere yükliycek. Biz yine belirli bir ücret ödeyerek, ama istediğimiz zaman izleyebileceğiz.
– İnternet üzerinden herhangi bir programı kaydetmesi için dekodere uyarı msjı gönderebileceğiz.