bildirgec.org

konsept hakkında tüm yazılar

Bulaşık makinesi boşaltma derdine son

sevittopcu | 30 April 2012 14:03

Bulaşıkları makinede yıkamak hoş güzel de, bir de kirli bulaşıkları koymak için taze yıkanmışları boşaltmak zorunda kalmasak. Temiz bulaşıkları tek tek makineden alıp rafa dizme eziyetinden eşini kurtarmak isteyen (ya da dırdırdan sıkılmış) bir mühendisin icadı olduğunu düşündüğüm sistem aslında oldukça basit bir mantıkla çalışıyor. Makinenin yanına yerleştirilmiş dolap ve ortadaki 360 derece dönen taşıyıcıdan oluşan sistem dönerek yıkanmış bulaşıkları dolaba aktarırken, boş bulaşık sepetleri makine içine geçiyor.
“Kim bulacak o kadar yeri?” dediğinizi duyar gibiyim ama günlük işinizi ne kadar kolaylaştırdığını düşününce “çağır marangozu kestir dolabı” da denebilir.
İşte size kaynak, doya doya bakın, sanırım henüz böyle bir makine üretilmiyor.

Valiziniz aynı zamanda bilgisayarınız olacak

siyasal | 26 December 2011 17:06

Tasarımcı Damnjan Mitic, Samsonite için konsept bir valiz tasarlamış. Fütüristik tasarımının yanı sıra özellikleriyle de “geleceğin valizi” diyebileceğimiz konsept; GPS, dokunmatik LED monitör ve klavye ile komut verebilmenize de olanak sağlayan kablosuz internet bağlantısına sahip.
Geniş iç hacimli olması bir kenara iki tane joystick bile eklemişler.

Kısacası uzun yolculuklar daha keyifli olacak.

RAZER switchblade

FAYA85 | 29 January 2011 18:41

Razer Switchblade
Razer Switchblade

Bilgisayar oyuncuları için yüksek performanslı oyuncu fareleri üreten Razer ces 2011 fuarında duyurduğu 7-inç’lik (1024 x 600) kapasitif çoklu dokunmatik ekrana sahip olan Razer Switchblade ile oyun konsollarına yeni bir soluk getiriyor.

Sadece Güneşi Engelleyen Güneş Gözlüğü!

Kreston | 29 November 2010 11:28

Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem
Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem

Güneş gözlükleri, bugüne kadar üretilmiş en “cool” icatlardan biri. Şimdi bu icat bir adım daha ileriye giderek daha “cool” bir hale gelmiş.

NOT a Phone! Next Generation iPhone! Bu bir telefon değil, yeni nesil iphone!

kagit kalem silgi | 21 October 2010 12:10

Telefon ekranın avuç içiniz olması kadar eğlenceli birşey olabilir mi?
Gelecekteki iphone’u tasarlayan Samuel Lee Kwon,
iphone’ların bilindik ağırlığından bizleri kurtaracak gibi görünüyor..

Next Generation iPhone, bileğimize takabileceğimiz bir saat kolaylığında..

Avuç içine açılan holografik ekranı ile hafif, rahat, kolay bir kullanım sunuyor.
Oturma odanızdaki ışıkta güzel bir görüntü verebilecek olan bu yeni tasarımın, güneş ışığında nasıl görüntü vereceği ise tartışılabir.

Tripp-ee; süper yol arkadaşı

shane | 10 October 2010 17:11

Tatil ya da iş amaçlı olması fark etmez; bir seyahate çıkarken bavul hazırlamak her zaman zordur. Her an bir şeyler unutulabilir, bu kaygı ile gereğinden fazla şey alıp bavul şişirilebilir, uzun listeler hazırlanıp sonra bunların elenmesi gerekebilir. Tripp-ee, hayatı bu anlamda çok kolaylaştıran leziz bir ürün. Mintpass tarafından tasarlanan bu harika alet, günlük yaşamın içine girmiş pek çok şeyi bünyesinde birleştirmiş.

Elektronik musluk

Spx | 24 July 2010 15:25

Daniel Dobrogorsky isimli tasarımcı tarafından tasarlanan bu ürün, banyo ve mutfak gibi alanlarda, suyu kullanırken yaşadığımız sıcaklık ayarlama problemini çözecek gibi gözüküyor. “Koolhaus” adını verdiği bu üründe günümüzde kullanılanlardan farklı olarak üzerine entegre edilmiş elektronik sıcaklık göstergesi bulunmakta. Ayrıca kullanım alanına göre önceden tanımlanmış seçenekler hazır olarak gelmekte. Konsept olan bu ürün hakkında henüz bir fiyat öngörülmemiş.

Koolhaus
Koolhaus