bildirgec.org

kısa hakkında tüm yazılar

DASK 3. Kısa Film Yarışması

absnth | 12 July 2011 14:32

DASK, ‘Depremi Kaderine Bırakma’ konulu kısa film yarışmasında izleyici özel ödülünü belirlemek için bir Facebook uygulaması hazırlamış. Uygulamada oy verenler iPad, iPod ve DASK Deprem Çantası kazanma şansı yakalıyorlar.

Türk Star Wars web dizisinin 4. bölümü yayınlandı

HansLanda | 19 April 2011 15:50

2010 yazının başlarındada yayınlanmaya başlanan türk hayranlar tarafından yapılan star wars fan web dizisi : Rise of The Rebellion’ ın dördüncü bölümü geçtiğimiz ay yayınlandı. Görsel efektleriyle amatör bir yapıma göre oldukça kaliteli sayılabilecek dizi oyunculuk konusunda yoğun eleştri alsa da izlenmeye değecek seviyede.
Bölüm 3 ile bölüm 4 arasında geçen hikaye bir grup asi askerinin dış halkadaki bir gezegen halkını İmparatorluğa karşı ayaklanma çabalarını ve bu amaçla girdikleri mücadelede eski Jedi şovalyeleri ile karşılaşmalarını konu alıyor. 5. bölümü haziran ayında yayınlanması beklenen web dizisinde kelle avcılarından twi’leklere bir çok frklı karakter görebilecekmişiz.
Dizinin web sayfasına girmek ve bölümleri izlemek için : tıklayınız

Saçı uzun aklı kısa!

Cali Kusu | 06 April 2011 18:27

Yağmurun verdiği huzurla birlikte, üstüne bastıkça taşları oynayan kaldırımda şemsiyemi açtım yürüyordum. Ne hikmetse bu gün bu yol boştu. Adım atacak kadar boşluk olmayan yol bu gün boştu. Takılmadım fazla, şemsiyemin uçlarından akan yağmur damlalarına dalıp gitti gözlerim. Hafif soğuktu hava. Ama üşümüyordum. Aksine bir ateş vardı tam da sol yanımda. Birazda ağrıyordu aslında. Sanki…
Köşeden gelen sesler duymaya başladım. Büyük uzun binalar görüş açımı kapatıyordu. Bu yüzden sadece sesleri duyabiliyorum. Tuhaf bir durum… Çünkü bu, bu onun sesiydi. Yanında benim sesime benzer bir ses. Samimi ve neşeli…
Yüreğime gökyüzünden düşen bir şimşek çakıldı kaldı sanki.

Yedek anahtar kapının yanında,yerde…

admin | 20 March 2011 09:35

Madem uyandın artık gitmem, dedi…

Canım annem. İyiki varsın. Sen olmasan’la başlayan bir tek cümleyi kurmak yüreğimi paramparça etmeye yetiyor.Bugün ilk defa evdeyim. İlk defa yapılacak onca şey var diye düşünmedim. Hazırlamam gereken dosyaya bakmadım bile. Madem haftasonu, arkadaşlarla sahil manzarası eşliğinde, yurtdışındaki en aziz dostum olan türk kahvesini yudumlarım diye hayal dahi etmedim… Hastaydım ve yataktan çıkmam uzun sürdü.
Aaaaa uyandın mı? diye sordu gülyüzlüm. Yemekmi yemek istersin önce, bir bardak sıcak çay mı?
-Bende Nazan’a gidiyordum nerdeyse. Dışarda karşılaştık. Çaya davet etti. Madem uyandın, gitmiyorum. Karşılıklı içeriz…
Gülümsedim. Meğer ne kadar çok yalnız bırakıyormuşum seni, diye geçirdim içimden.
-Hayır anneciğim. Tabiki gidiyorsun. Zaten hep evdesin. Gitte iki çift lafın belini kırın. Hem sonra akşamki tiyatro oyunu için iki bilet var çantamda. Birlikte izleriz,başbaşa (göz atıyorum)
Gülümsüyoruz…

Seo’luk hakkında kısa ve anlaşılır açıklamalar

kuruoglu | 07 February 2011 16:54

Türkiyede soe’luk -Kısa Açıklama-:
(seo’luk) Arama motoru optimizasyonu Türkiyede büyük ölçüde yanlış anlaşılmış. Doğru yorumlayanlar ise iki gruba ayrılmışlar. Birinci grup bunu sektör haline getirip para kazananlar. İkinci grup aldıkları reklamlar, pop-up reklamlar ve etik olmayan bazı yöntemlerle para kazananlar. Seo’luğu doğru anlayan kısmın büyük bir bölümünün bu bilgilerini para kazanmak için kullandıklarını göz ardı etmeyin.

Seo’luk hakkında yanlış bilinenler:
ETİK anlamda herhangi bir siteyi çok kısa sürede ücretli-reklam seçeneğini kullanmaksızın üst sıralara taşımak neredeyse imkansıdır.
ZAMAN ve EMEK harcamaksızın ETİK OLMAYAN yöntemlerle ilerleyenler, özellikle google’un zamana dayalı güven duyan sistemine takılarak zaman içerisinde mutlaka sert düşüşler yaşayacaklardır.

Az sana, çok bana

snail | 29 November 2010 16:27

Her insan az çok sana benzer, her insan az çok bana, insan insana benzer az veya çok, bitki bitkiye, hayvan hayvana, evet her şeyin içinde ötekisinden az çok bulunur; fakat tanıdıkça bir insanı, geriye kalan her şey yok olur…

http://hit.ac kısa link servisi aradan sıyrılıyor mu?

benisevme | 31 August 2010 18:02

bildiğiniz gibi dünyada bir link kısaltma furyasıdır almış başını gidiyor. web’in devleri de artık yavaş yavaş tüm linklerini kısaltmaya başladı. ama hiçbiri 3 harfli bir domain arkasından gelen birkaç harf kadar kısa olamıyor.

neden bütün siteler linklerini kısaltmıyor diye sorgulayan arkadaşlar için kısa bir açıklama yapmak isterim. şimdiye kadar yazılım geliştiricilerin böyle bir kaygısı olmamıştı. dolayısı ile siteler uzunluk endişesi olmadan link üretiyorlar.

http://hit.ac servisi bazı yenilikleride beraberinde getiriyor. servisin size sunduğu ‘bookmarklet’ scriptleri sayesinde kısaltmak istediğiniz sayfadayken favorilerinizden bu bookmarklet’i seçtiğinizde anında size mevcut sayfanın kısacık linkini sunuyor.

Giyinmeyi Sanata Dönüştürmeye Ne Dersiniz?

| 03 November 2009 11:34

Hepimizin bir birey olarak sanat eseri kusursuzluğuyla yaratıldığı su götürmez bir gerçek.
Peki bu kusursuzluk gerçeğini giyimimizle mükemmellige dönüştürmeye ne dersiniz?
Katagorilize edilmiş bu bilgileri sizinle paylaşmalı; ve kusursuz giyinmeyi amaç edinmenizi sağlamayı şu andan itibaren boynumun borcu kabul ediyor sizi bu mükemmel bilgilerle baş başa bırakıyorum…

1.1 “UZUN BOYLUYSANIZ”:

Robert Pershing Wadlow (22 Şubat, 1918 - 15 Temmuz, 1940) Tıp Tarihinde Bilinen En Uzun Boylu Adam
Robert Pershing Wadlow (22 Şubat, 1918 – 15 Temmuz, 1940) Tıp Tarihinde Bilinen En Uzun Boylu Adam

Tercih etmelisiniz;

url kısaltma ile ilgili görmeniz gereken 6 eşsiz servis

xerre | 01 September 2009 09:48

url kısaltıcılar, bir internet adresi paylaşırken, bir yere not düşereken vb. durumlarda gerçekten çok işimize yarıyor.

birkaç yıldır tinyurl etrafında şekillenen url kısaltma servisleri giderek daha da artmakta ve kimi kullanılar için artık tinyurl ile kısalan adreslerin kısalığı da yetmemekte. hal böyleyken “daha da kısa web adresleri” mantığı ile farklı farklı servisler boy göstermekte.
internette url kısaltma ile ilgili onlarca site bulunmakta. fakat bu bildirimizde oldukça işinize yaracayacak url kısaltma ile ilgili en benzersiz ve en mükemmel 6 servise yer vereceğiz.

1 – dünyanın en kısa urllerini oluşturmak

Tinyarro.ws sitesi unicode kullanımı sayesinde görüp görebileceğiniz en kısa urller elde etmenizi sağlıyor. sitenin en güzel yanlarından biri de istediğiniz bu kıpkısa urlnizi kendi istediğiniz şekilde ve istediğiniz harflerle de oluşturabiliryosunuz. twitter kullanıcıları için daha da kısa urller veren bu eşşiz servis tamamen ücretiz.