bildirgec.org

kalori hakkında tüm yazılar

yemek sohbetleri

nazokiraze | 30 July 2009 12:42

Mutfak başka bir alemdir insanın mutfaga girince bütün havası değişir, yemek yaparken en hamarat kadının beceriksizliği, en beceriksizin hamaratlığı ortaya çıkar. Mutfakta yemek yapmak başlı başına bir kültürdür.

Yemek tariflerine sadece malzemeleri için bakanlardanım, asla ölçü kullanmam, hayatımda hiç birşeyi ölçerek pişirmedim göz kararı ile yola devam ediyorum şimdilik idare de ediyorum. Amma velakin yemek tarifleri sorunsalı yıllardır hayatımızda var olan konulardan biridir.

Televizyonlardan toton usta, tonguç usta, şu usta, bu hanım diye yemek programlarından programlarına kumandalarıyla koşan hanımlar orada ne çıkarsa pişirmeye çalışmaktalar. Kimisi sağlıklı yaşam altında (Ebru Şallı programı gibi)adını duymadıgımız ot, çöp lerle bilmemkaç kalori yiyecekler yapıp, içine her ev kadınının bulamayacagı şeyler koyarken, kimisi sanki her evde hassas terazi varmışçasına gramla ölçü belirtir. Gerçi son yıllarca bu ölçü bahsi çokça anlaşılmış olacak ki artık gazetelerin eklerinde bile tarifler evdeki ölçüler ve malzemelerle diye açıklanıyor. İnternet hayatımıza girdi gireli yemek blogları imdatlara yetişti, hiç olmazsa koskoca programı izlemeden her yemeği bulabiliyoruz.(Türk kadını yemek tarifini nette arıyor)

Hangi yiyecekte ve içecekte ne kadar şeker var?

AyCiiM | 03 June 2009 19:55

sugarstacks.com
sugarstacks.com

Burada tükettiğimiz tüm yiyecek ve içeceklerin içinde ne kadar şeker olduğunu belirten bilgiler var.

Ve bu bizlere çok güzel bir şekilde sunulmuş.. Yiyecek ve içeceklerin yanına kesme şeker koyularak resimlendirilmiş anlatımlar gerçekten etkileyici ve oldukça yaratıcı bir fikir 🙂

Sanıyorum benzer ürünler tüketirken artık daha da dikkatli olacağız 🙂

Meşrubatlar
Tatlılar
Kuru Yemişler
Meyveler
Sebzeler

Diğer yiyeceklere
Buradan ulaşabilirsiniz (:

Siz kaykılın, o ölçsün

kalsiyum sandoz | 01 June 2009 16:16


olmaz maykıl yandan kaykıl dediğinizi duyar gibi oluyorum

Sıradaki zamazingomuz otururken yerinde duramayan, gerek bir ileri bir geri, gerek bir sağa bir sola sallanıp duran enerjik insanlar için Alice Wang tarafından düşünülmüş bir güzellik. Bu şık sandalye madem yerinizde duramıyorsunuz o zaman yaptığınız hareketlerin ne işe yaradığını anlayın dercesine kaykılırken yaktığınız kalorileri şirin mi şirin, küçücük ekranından sizlerle paylaşıyor.

TOFU (豆腐)

admin | 28 February 2009 14:16

Soya peyniri olarak da bilinen tofu, Uzak Doğu’da asırlardır tüketilen bir besin. Soya sütünün çökeltilmesiyle yapılan Çin kökenli tofunun bir çok çeşidi var. Dünyanın, bitkisel protein açısından en zengin gıdası olarak bilinir.

Tofu çok hafif bir tat ve kokuya sahip, kendine has tadı ile özgün ve garip bir yiyecektir. Tofu eklendiği her tür çeşniyi absorbe etme kabiliyetine sahiptir. Uzak Doğu’da peynir ekmek gibi tüketilir. Tüm dünyada vejeteryan mutfağının vazgeçilmezlerinden birisidir.

TEFAL’in “besleyici ve lezzetli” harikaları

agustos | 23 November 2008 01:27

Yapışmaz tava, elektrikli su ısıtıcısı (kettle), elektronik termostatlı ütü gibi ürünlerin mucidi, Tefal’in yeni “Nutritious & Delicious” (Besleyici ve Lezzetli) serisi adından da anlaşıldığı üzere sağlıklı ve lezzetli yemekler vaat ediyor.

ACTIFRY

Actifry kullanarak 1 kg patatesi sadece bir kaşık yağ ile kızartabilirsiniz. Patates kızartmalarını %3 yağ oranı ile pişirmenize olanak sağlayan bu yeni ürün, et, tavuk, balık, sebze ve tatlı pişirmek içinde kullanılabiliyor. Önceden ısıtma ve pişirme işlemi

sırasında başında beklemeyi gerektirmemesi , ayrıca 1 kilogram patatesi sadece 20-25 dakikada çıtır çıtır pişirebilmesi sayesinde kalori hesabı yapanlarla beraber zaman sıkıntısı olanlara da cezbedebilir. Ürün 450 YTL’den satılmakta.

online egzersiz ölçümü

mentira | 05 November 2008 18:11

fitbit
fitbit

fitbit otomatik olarak ne kadar kalori yaktığınızı, ne kadar uyuduğunuzu, ne kadar egzersiz yaptığınızı, kaç km yürüdüğünüzü kaç adım attığınızı ve bunun gibi bir çok özelliği otomatik olarak ölçüp fitbit sitesine yükleyen bir cihaz

fitbit küçük boyutlu kablosuz ve şarj edilebilir bir cihaz,

daha sonrasında web sitesinden kalorinize ve diğer ölçülen sonuçlara bakabiliyorsunuz. sık sorulan sorulara ekran görüntülerine bakabilirsiniz. fiyatı ise 99 dolar.

81 Kalori

nzright | 19 July 2008 10:00

Efes yeni ürünü efes light için bir websitesi hazırlamış.
ürünün kalorisine atıfta bulunarak adını da 81kalori.com koymuş. sitede ürün hakkında bilgiler beden-kütle endeksi ve bir de yarışma mevcut.

Diet yapmak şişmanlatıyor mu ?

makaleci | 09 July 2008 11:15

Bunca rejim-diyet söylemlerine, iddialarına ve hazırlanan onca zayıflama programlarına itiraz eden bir kimse çıktı ve kitap yazdı. Dieting Makes You Fat adlı kitabında Geoffrey Cannon; metabolizmanın, daha az yediğinde daha fazla yağ stokladığını dolayısıyla bu tür az yemelerin aslında kişileri şişmanlattığı üzerinde duruyor. Ve asıl yapılması gerekenin daha fazla hareket etmek ve bu yönde sabırlı olmak olduğunu belirtiyor.