bildirgec.org

islami hakkında tüm yazılar

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

Ehl-i Beytin Yetim Evlatları Şiiler

omeredz | 15 December 2010 17:05

Ehli Beytin Yetim Evlatları Şiiler Şia ve ya şii lik Kelime anlamıyla taraftar anlamına gelmektedir.Toplum genelin de her zaman bir ön yargı ile katliamlara maruz kalmışlardır.Kendi kültürleri inançalarına ve kanunlarına bağlı olan bu topluluk yüz yıllardır. Var olup günümüze kadar gelmiş İslam bir islam mezhebidir. Ve günümüzde ise bazı kitaplarda şianın kafir rafızi olduğunu belirten kitaplar vardır.(1)Bu ön yargıları yıkmak için şu temel esaslara bakalım.

İslami Bilgi ve Program Siteleri

anlamis53 | 12 December 2010 14:30

Önce sitede bir araştırma yaptım. ve farklı birşey paylaşmak istedim. daha önceki eklediklerimin dışında bireşeyler.Sıradan olmayan, daha önce aynı tarzda yayınlanmamış bir konu.Ve İslamiyet Hakkında Birçok veriye ulaşabilieceğim bir kaç siteyi paylaşmak istedim.

sorularlaislamiyet.com Bunlardan ilki islamiyet hakkında aklımıza takılabilecek bütün soruları hadislere, sünnete ve islami eserlere dayanarak cevaplayan güzel bir site. Kişinin aklına gelebilecek bütün soruları sorabileceği ve eminimki tatmin edici bir cevap da alabilecekleri bir site.

İslami Arama Motoru: ImHalal

teknoim | 05 September 2009 22:24

imhalal logo
imhalal logo

ImHalal İslami arama motoru bazı kelimeleri sansürleyerek size daha kaliteli bir içerik sağlamayı amaç edinen bir arama moturudur. Resim, haber ve site adlarında da arama yapmanızı sağlayan ImHalal, 18 farklı dilde arama yapmanızı sağlıyor. 4 farklı islami figürlerle arkaplan seçmenize olanak tanıyor. ImHalal hakkında kısmında arama motorunu interneti aktif olarak kullanan Müslümanlar için yaptıklarını söylüyor. Sansürlü bir kelimeyi aradığınızda kelimeye haram diyor ve 3 üzerinden belli bir puan veriyor ve başka kelime aramanızı istiyor. İnternetteki kötü içeriklerden korunmak için güzel bir yöntem olabilir. Aramaların da hız bakımından oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

İslami yaşama uygun araba geliyor

SCAR TISSUE | 10 November 2007 15:50

Ülkemizde Jet Fadıl olarak bilinen Fazıl Akgündüz ile otomobil pazarına giren Malezyalı otomobil firması Proton, İslami koşullar için tasarlanan arabalar üreteceklerini açıklamış.

Bu arabalarda kıbleyi gösteren pusulalar, Kur’an-ı Kerim yerleştirmek için özel bölmeler, namaz vakitlerini bildiren yol bilgisayarı gibi özellikler bulunacakmış. Arabanın üretimi Malezya, İran ve Türkiye ortaklığındaki bir girişim ile üretilecekmiş. Bu arabayı tasarlamada Malezya hükümetinin de destek vereceği haberde açıklanmış.

Google Takvim şimdi %100 Türkçe :)

taninmayan-68170 | 12 January 2007 16:32

Google Takvim :)

Google Takvim şimdi %100 Türkçe 🙂

http://www.google.com/calendar

Türkçe kullanıcı arabirimi sayesinde yeni kullanıcılar için artık daha iyi anlaşılılabilirnir oldu.

takvime eklenene özellikler

  • %100 Türkçe menü desteği
  • Türkiyenin Resmi Tatil günleri
  • islami takvim
  • Ay’ın evrelerini gösterme seçeneği

ama en büyük 3 özelliğinden

1.si cep telefonu üzerinden kişisel takviminize,
daha doğrusu ajandanıza ulaşabilmeniz !