bildirgec.org

anlamis53

11 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Adobe PhotoShop’un Tarihi

anlamis53 | 13 June 2011 15:59

Adobe Photoshop Logo
Adobe Photoshop Logo

Şuanda bütün Dünyada en çok kullanılan, en gerçekçi grafik işleyicilerin başında hiç şüphesiz Adobe firmasını geliştirdiği Photoshop gelmektedir.

Şuanda binlerce eklentilere, efeklere,vektörlere ve daha birçok farklı özelliğe sahip olan photoshop un ilk hangi tarihte piyasa sürüldüğünü kimler tarafından yazıldığını ve nasıl bir görünüme sahip olduğunu hiç merak ettiniz mi? ben ettim ve bu konuda bir araştırma yaparak sizlerle paylaşmak istedim.

6 WordPress FotoBlog Teması

anlamis53 | 07 March 2011 15:56

strong>6 Adet Word Press FotoBlog Teması

Wordpress gün geçtikçe büyüyerek her konuda bizlere siteler hazırlamamıza kolaylık sağlıyor. İlk başlarda sıradan bir blog oluşturmak için kullandığımız wordpress ile şimdi online alışveriş sitesi bile kurmak mümkün. benim verdiğim temalar daha çok fotoğraf bloğu oluşturmak isteyenleri ilgilendirmektedir.

1.Monotone Teması

Demo | İndir

İslami Bilgi ve Program Siteleri

anlamis53 | 12 December 2010 14:30

Önce sitede bir araştırma yaptım. ve farklı birşey paylaşmak istedim. daha önceki eklediklerimin dışında bireşeyler.Sıradan olmayan, daha önce aynı tarzda yayınlanmamış bir konu.Ve İslamiyet Hakkında Birçok veriye ulaşabilieceğim bir kaç siteyi paylaşmak istedim.

sorularlaislamiyet.com Bunlardan ilki islamiyet hakkında aklımıza takılabilecek bütün soruları hadislere, sünnete ve islami eserlere dayanarak cevaplayan güzel bir site. Kişinin aklına gelebilecek bütün soruları sorabileceği ve eminimki tatmin edici bir cevap da alabilecekleri bir site.

Web Tasarım Artık Daha Basit

anlamis53 | 08 December 2010 11:00

Web tasarımı, tasarımcılar için her zaman yenilikleri takip etmeyi gerektiren ve farklı programlama dillerine sahip olmamıyı ve araştırmayı gerektirir.. Gelişen yazılımlarla artık kendi sitemizi hazırlamak zor sayılmayacak kadar kolaylaştı. Ama Web page maker programı ilk sürümünü çıkarttığı 2002 yılından beri web tasarımı en basit seviyeye indirmiş durumda.Programı henüz bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse şöyle açıklayabiliriz. Sitemizi tamamen sürükle bırak tekniğiyle bir komut dahi kullanmadan basitçe oluşturabilir, bünyesindeki hazır java scripleri, Bannerları, butonları vs. eklentileri gerekliliğine göre kullanabilir sitemizi ister tek bir proje halinde saklayabilir yada direk export ederek Yayınlayacak hale Getirebiliriz. Web page Maker Programını Buradan indirebilirsiniz.

Programın kendisinde 8 adet hazır Template de mevcut. Sizler için derlediğim 300 Adet web page maker template de indirebilirsiniz.
İngilizce kulanımda sorun yaşayacak olan arkadaşlarda türkçe yamayı indirebilirler.

Driver Aramaya Son DriverPack Solution 10

anlamis53 | 08 December 2010 10:06

Saatlerce driver aramaya son. Bu Rus Yapımı ve tamamemen ücretsiz dağıtılan bu program sayesinde site site dolaşıp driver arama derdine son veriyorsunuz. ister masaüstü ister notebook bütün bilgisayarlarda tek yapmanız geren programı çalıştırmak ve kurmak istediğiniz sürücüyü seçmek gerisini zaten otomatik olarak program yapıyor. Bu programın ön önemli özelliği XP vista Windows7 driverlarını bünyesinde toplaması. bir bilgisayar teknik servis görevlisi olarak bence şuana kadar sürücü yükleme konusunda yapılan en başarılı program. Herkese tavsiye ederim programın güncel Sürümlerini buradan takip edebilir. Programı tek link olarak indirmek isterseniz buraya tıklayınız.

Ayrıca programın türkçe dahil 7 dil desteği bulunmakta.herhangi bir konuda sorun yasayan olursa her konuda yardım edebilirim.

Need For Speed Shift 2 Yolda

anlamis53 | 07 December 2010 17:32

Need For Speed çocukluğumdan beri en çok ilgimi çeken ve arkadaşlarımla oynarken en fazla keyif aldığım bir oyundur. EA video games firması Need For Speed Shift 2 ile seriye devam ediyor.Firma Need For Speed Shift 2‘yi 2011 Kasım ayı gibi sevenleri ile buluşturmayı düşünüyor.Need For Speed Shift 2 de kas görüşü kamerası sayesinde Oyunu daha da gerçekçi oynamamıza imkan sunacak..Need For Speed Shift 2‘ye ait bir kaç ekran görüntüsünü aşağıda paylaşmak istedim.

Bilgisayar İcon seti

anlamis53 | 07 December 2010 15:33

Birbirinden güzel bilgisayar iconlarını istediğiniz tasarımınızda kullanabilirsiniz. İcon paketini buradan inidirebilirsiniz.

Seçme 64 Bit (x64) Yazılımlar

anlamis53 | 06 December 2010 20:01

Teknolojinin hızlı ilerleyişi karşısında artık elimizdeki bilgisayarlar 32 bit (x86) işletim sistemleri ile birlikte yeterince performans sağlayamaz durumda. Hele birde makinamızın RAM belleği 3 GB üzerinde ise makinamıza 64 Bit işletim sistemi kurmak en mantıklısı. Bende kurmuş olduğumuz bu 64 bit işletim sistemleri için uyumlu yazılımları bir araya toplayıp paylaşmayı gerekli buldum. Aşağıda listelemiş olduğum 64bit destekli yazılımları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Şafak Hesaplama Programı

anlamis53 | 06 December 2010 19:12

Askerdeyken exel ile yapmış olduğum otomatik şafak hesaplayan bir program. Şafak ProgramıSiz sadece askere başlama tarihini ve kalan izninizi yazın. o size şafak tarihini kaç gün kaldığını ve daha bir çok şeyi otomatik hesaplasın.işinize yaraması dileğiyle.