bildirgec.org

inceleme hakkında tüm yazılar

tasarım savaşları: mekanist vs feşmekan

feldrim | 26 March 2011 21:44

İki ayrı mekan inceleme-değerlendirme sitesi sektöründe egemen halde.Ben hep mekanist‘i kullandım bugüne kadar. Bugün feşmekan‘a rastladım. Sayfayı açtığımda tasarımdaki benzerlikler hemen dikkatimi çekti.

mekanist.net
mekanist.net

mekanist.net
fesmekan.mynet.com

Renkler farklı olsa da soldaki kategoriler, sayfanın yerleşimi, fontlar… Mekan sitelerinde bu tarz bir trend mi var? İkisi yabancı bir kaynaktan mı esinlenmiş? Yoksa birbirlerinden mi? Merak ediyorum. Yorumu olan?

Douglas Adams ve Otostopçunun Galaksi Rehberi

cellatlina | 10 February 2011 15:21

Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli kitap beşibiryerde ya da ayrı ayrı olarak kitapçılarımızın bilim kurgu-fantastik kırılımında bulunur. Eğer okursanız, muhtemelen, başucunuzda duracaktır. Bu kitap kurgu ile mizahın mükemmel bir harmanıdır. Kurgusu müthiş bir yaratıcılık ürünüdür ve yazarının (Douglas Adams) aklına bir gece boş bir tarlada uzanıp gökyüzüne bakarken gelip yerleşmiştir.

Roman 5 ayrı kitaptan oluşur; ancak, bu eserin aslında bir radyo oyunu olarak kurgulandığını belirtmek gerekir. Radyo oyunu haline getirilirken, ses teknisyenleriyle birlikte garip ve etkileyici uzay-sal seslerin oluşturulması için günlerce uğraşıldığı rivayet edilir.

5 kitap ayrı ayrı
5 kitap ayrı ayrı

Romana dönersek eğer, eğer beşibiryerde almak istemezseniz -beşibiryerdenin ismi Otostopçunun Galaksi Rehberi olarak tektir.- şu kitaplardan oluşmaktadır:

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.N79 İNCELEME

utkuo | 04 August 2010 14:45

Nokia N79, Nokia’nın iddialı olabilecek telefonlarından biri. Şık bir tasarıma ve etkileyici özelliklere sahip. Nokia n79’da yenilikçi özellikler ve Nokia’nın sıradan telefon tasarımlarından farklı bir tasarım kullanmış. Ben telefonun her yönünü + ve – lerini olabildiğince geniş ve de objektif olarak tanıtmaya çalışacağım. N79’u beğeneceğinizi umuyorum. Şimdi İncelemeye geçelim>>>

N79’un dış görünümü, paket içeriği ve sayısal özellikleri:

N79, 3 farklı dış görünüşle satışa sunuluyor. Her pakette üç akıllı kapak çıkıyor. Akıllı kapakların özelliklerini ilerde anlatacağım. Bu üç tip:

1)Önü beyaz ve arkası mavi (turkuaz gibi) yeşil bordo

2)Önü gri ve arkası beyaz kırmızı kahverengi

3)Önü siyah ve arkası siyah koyu lacivert vavi (Petrol Black Modeli)

Şimdi gelelim paket içeriğine

1) Paketin içinden bir adet 3.5 mm jacklı kulaklık ve kontrol paneli çıkıyor. Kulaklığı kontrol paneli olmadan kullanamıyorsunuz. Çünkü kulaklığa ait olan kablo kısa geliyor. Ancak kulaklığı kontrol paneline panelin kablosunu da telefona takarak kullanabiliyorsunuz. Eğer telefonu gömlek cebine koyarsanız yetişiyor. Kulaklığı fazla anlatmama gerek yok bildiğiniz N serisi kulaklığı.

Nvidia Fermi Grafik Kartları Türkiye’de Satışa Sunuldu!

CptZenci | 19 April 2010 12:56

Sonunda Fermi ailesinin ilk üyeleri gtx 470 ve gtx 480 Türkiye’de satışa sunuldu. Ne yazık ki sadece bir firma satışını yapıyor bu da fiyatın biraz yüksek olmasına neden oluyor. Şu an için firma sadece Palit ve Zotac’ın üretimi fermileri satıyor. Fiyatlar şu anda baya bir yüksek bu da herkesi ATI kartlara yönlendiriyor. Bu arada fermi kartların Donanım Haber sitesinin testlerine göre %28 Hız aşırtma(overclock) sağladığı görülüyor bu da önde tutyor Nvidia’yı.

GTX 470
GTX 470

GTX 480
GTX 480

Donanım Haber’in gtx 480 video incelemesine burdan
gtx 470 video incelemesine burdan ulaşabilirsiniz.
Türkiye’de edinebileceğiniz tek yer şu an EXA
Kartların satın alma kısmı aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Palit GTX 480
Palit GTX 470
Zotac GTX 480
Zotac GTX 470

MMO Severler İçin Yepyeni Bir Yüz

eldindor | 05 April 2010 11:21

MMOTürkiye.net

mmoturkiye.net
mmoturkiye.net

Devasa çok oyunculu çevrim içi Rol yapma (MMORPG),strateji (MMORTS),(FPS) ve daha bir çok katagoriyi bir arada sizlere suna yepyeni bir site, Online oyun severler bu sitede gerçekten aradıkları şeyi bulacaklar. Oyunlar hakkında bilgi ,incelme haber,makale,röportaj ne ararsanız var. Çok düzenli bir şekilde düzenlenmiş bir iste tasarımı gerçekten ilgi çekici kolay anlaşılır. Online oyun severlerin mutlaka uğrayıp bir göz atması gereken bir site, müptelası olacaksınız….

suçlarla ilgili faydalı bilgiler

taha3045 | 12 March 2010 13:28

Yusuf Cemil Bey’in 1910 senesinde ülkemize getirdiği parmak izi tekniği polislik kavramında yepyeni bir çığır açtı,sonraki yıllar parmak izi tekniği polis okulu derslerinde teknik olarak gösterilmeye başladı.Polis Enstitüsü ilk açıldığında burada ufak bir kriminal labaratuvar açıldı.(1938) İkinci Dünya Savaşı’nda ülkemize getirtilen İsviçre’li uzman bu alandaki uzmanların yetiştirilmesine önayak oldu.

Ankara’da Alman büyükelçi Von Papen bir suikast sırasında öldürülünce bir silahın kazınmış numarası okundu ve bu olay ekspertiz işlemlerinin kapısını açtı.İkinci kriminal laboratuvarın açılması beraberinde Amerika’ya gidip ihtisas yapılmasını ve bu konuda gelişmeyi beraberinde getirdi.

Google’ın yeni telefonu Nexus One ile iPhone 3GS karşılaştırması

admin | 08 January 2010 12:18

Nexus One vs iPhone 3GS
Nexus One vs iPhone 3GS

google sonunda yeni süper telefonunu tanıttı.
kaliforniya’da yapılan bu tanıtımı milyonlarca kişi canlıyayından heyecanla izledi. google’ın yeni telefonu nexus one apple’ın iphone’nunun tahtını sarsacak gibi duruyor. fakat hangisi daha iyi sorusunu bu iki telefonu karşılaştırarak bulacağız.

[1] boyutu ve ağırlığı

nexus one’ın boyutu 119×59.8×11.5 mm, ağırlığı 130gr. diğer taraftan iphone 3gs’nin boyutu 115.5×62.1×12.3 mm ve ağırlığı 135gr.
kazanan: eşitlik. i̇kisi arasında dikkate alınmayacak boyut ve ağırlık farkları var. yani bu iki telefon neredeyse aynı ölçü ve ağırlığa sahip. i̇kisi de hafif ve ikisini de dar bir kot bile giyseniz cebinizde taşıyabilirsiniz.

[2] ekran:

Nexus One vs iPhone 3GS
Nexus One vs iPhone 3GS

nexus one’da 3.7 inçlik ekran, iphone’da ise 3.2 inçlik ekran bulunmakta. büyüklüğün daha iyi olması her nekadar göreceli bir kavram olsa da aynı boyuttaki iki telefondan ekranı daha büyük olan kanımca tercih sebebidir.

3g rehberi 3g ne işe yarar? Faydaları, Kampanyaları, Yenilikleri, işlevleri nelerdir?

NLPMaster | 14 August 2009 00:28

3g nedir? 3g neler getirecek? 3g yararları nelerdir? 3g tv seyrettirecek mi?
3g istihbaratta ne işe yarayabilir? 3g video seyretmede nasıl işe yarar? 3g ne gibi yenilikler getirecek?
gibi pek çok sorunun maddeler halinde cevaplandığı 3g rehberi ilginizi çekebilir.
3g rehberi haberi ve fotoğraf kaynağı burada

Diğer ilginizi çekebilecek bazı konu başlıkları
3g kampanyaları
turkcell bedava 3g
turkcell 3g kayıt
avea 3g kayıt
vodafone 3g kampanyası
nokia 3g kampanya
turkcell 3g fiyatı
turkcell 3g li dizüstü
vodafone 3g kayıt