bildirgec.org

icons hakkında tüm yazılar

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

yepyeni 24 adet ücretsiz ikon seti [arşivlik]

xerre | 22 November 2010 12:43

günümüzde ikonlar, kişisel çalışmalar olsun web tasarımı olsun birçok yerde yoğun bir şekilde kullanılmakta. İkonların bu denli yoğun bir şekilde kullanılmasının başlıca nedeni boyutunun küçük olması ve oldukça fazla çeşidinin rahatlıkla bulunabilmesidir.

bu durumda ise asıl önemli olan tasarımınıza uygun olan en doğru ikonu bulmanızdır. bu bildiride çalışmalarınıza uygun ikonlar bulmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm 24 adet ücretsiz ikon setine yer vereceğiz.

Navigasyon tasarımında ikon kullanımı için 20 örnek

alkalin | 19 July 2010 16:50

Bir çok insan ziyaret ettikleri web sitesinde belirli bir bilgiye ulaşmak için ya navigasyon menüsünü ya da arama çubuğunu kullanırlar. Bu nedenle navigasyon tasarımı basitçe gözardı edebileceğimiz birşey değildir.

Web sitemizin navigasyon menüsünü basit görsel ipuçları kullanarak ziyaretçilerimiz için daha çekici hale getirebiliriz.

Şimdi navigasyon menülerinde ikon kullanan bazı sitelere göz atalım.

Muhteşem Minimalist ikon setleri

angelsdemos | 30 June 2010 09:28

Tasarımda ikon ögesi oldukça önemlidir. Tasarımın daha renklenmesi ve bazı bölgelere dikkat çekme gibi birçok farklı yapıda kullanılan ikonlar renkli tasarımlarda olduğu gibi minimalist tasarımlarda da oldukça önemlidir. Arşivlerinizde saklayabileceğiniz veya web sitelerinzde kullanabileceğiniz Muhteşem Minimalist ikon setleri;

Default Icon

eps, png, gif formatlarında siyah ve beyaz 110 tane ikon bulunmakta. Ikonların boyutları : 16×16, 24×24, 32×32, 48×48, 64×64, 128×128, 256×256. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

bwpx.icns

250 tane 18×18 boyutunda arka planı beyaz olan minimal ikon bulunmakta. Ayrıca bu ikon arşivi creative commons sertifikasına sahip.

Bloglara özel 5 ikon seti

siriusbee | 17 May 2010 15:12

bloglarının daha özel bir görünüme sahip olmasını isteyenler için ücretsiz 5 ikon setini paylaşmak istedim. Zaman zaman her blog kullanıcı bu tarz ikon setlerine ihtiyaç duyabiliyor. Arşivinize katmakta fayda var.

Çok şık, profesyonel ve konsept tasarımlara sahip bu ikonları png formatında ve farklı büyüklüklerde ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bazılarının psd ve vektörel dosyalarını da indirerek üzerinde istediğiniz değişikliği yapma imkanınız var.

Web Tasarım Kaynakları #9

siriusbee | 04 May 2010 14:00

Düzenli olarak hazırladığım web tasarım kaynakları serisine, yine birbirinden güzel ve kullanışlı ücretsiz kaynaklar ile oluşturduğum 9. bölümle devam ediyorum.

Bu bölümde de ücretsiz yazı tipi, ikon seti, photoshop fırçası, photoshop action, doku, pattern, psd dosyası, buton seti, website şablonu, vektörel grafik seti gibi her web tasarımcının elinin altında bulunması gereken kaynaklar bulunuyor.

Playtime – Yazı Tipi

Rounded – Yazı Tipi

Monoplatio – Yazı Tipi

Iconic – Vektörel ikon seti

E-commercial – İkon Seti

Web tasarımcılar için PSD dosyaları ile birlikte dev ikon seti

siriusbee | 29 April 2010 22:29

Web tasarımcıların mutlaka arşivinde bulunması gereken mükemmel bir ikon seti Addictive Flavour. 48 x 48 px ölçülerinde piksel tabanlı tasarımı ve tam 750 adet ikonu ile ücretsiz olarak indirebileceğiniz dev bir arşiv.


Oliver Twardowski
tarafından web tasarımcılar için özel olarak tasarlanan ikon setindeki bütün ikonların psd dosyalarını da ücretsiz olarak indirip, ikonların nasıl tasarlandığını görmeniz ve üzerinde değişiklik yapmanız mümkün.