bildirgec.org

heykel hakkında tüm yazılar

Kağıtlardan yapılan şaheserler

aorkuna | 17 January 2011 20:30

Bunları sizlerle paylaşmak istedim çünkü çok hoşuma gitti. Bu şaheserleri Peter Callesen adlı bir Danimarka’lı sanatçı yapmış.
Üstat bildigimiz kağıdı alıp ona bu tür şekiller vermiş. Bu iş hayli zor bişey ama Peter Callesen bu işi çözmüş.
Peter Callesen portfolyosunu incelemenizi isterim ilham verici eserler bulunuyor.
buradan ulaşabilirsiniz.

” … beni benle yalnız bırak… ”

firatocal | 13 August 2010 14:54

” Yalnız kalmak istemiyor muydun.. bak çekip gidiyorum işte , mutlu ol ” dedi kadın… ” Beni terk etmeni istemedim ki hiçbir zaman , beni benle yanlız bırakmanı istedim sadece.. ” dedi erkek…

Kadın , narin elli ve ince belli , kumral esmer karışımı güzelliğiyle meydan okuyordu iri kaslı vücudu ve omuzlarından akan dalga dalga uzun saçlarıyla grek heykellerini andıran partnerine…

erkek ise terk edilmişliğin boşluğunda asılı bekleyen birbaşına kalışın soğuk luğunu ensesinde hisseder cesine titrek ama kadınının merak duygusunu ihmal etmeyecek bir gizem içerisinde kendisinden emin cümlelerle savunuyordu yalnızlık hakkını…

çok değil , bir hafta olmuştu tanışalı… aslında ikisi de birbirine hala yabancı sayılırdı.. gürül gürül akan Alaçatı sokaklarının ışıltılı , masalımsı atmosferi bir çırpıda aşık etmişti ikisinide…

MÜGSF 2010-2011 Giriş Sınavları

wols | 30 June 2010 15:13

Güzel sanatlar fakülteleri sınavları yaklaşıyor.

Bilindiği gibi güzel sanatlar fakülteleri özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Bu nedenle her okul,kendi bünyesinde, belirdlediği bir zamanda özel yetenek sınavları gerçekleştiriyor. Yine her okulun kendine özel bir sınav anlayışı oluyor tabii.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, alanında en popüler fakültelerden biri. MÜGSF 2010-2011 dönemi, sınav ve ön kayıt tarihlerini ilan etti. Kayıt tarihini kaçırmayın. Sınav tarihlerini burdan öğrenebilirsiniz.

Darth Vader ile zamanı öğrenin…

Beacool | 13 April 2010 16:32

Star Wars Darth Vader ( Yıldız Savaşları )
Star Wars Darth Vader ( Yıldız Savaşları )

Yazılarımı takip edenlerle konuştuğum (Çok sağolun arkadaşlar) zaman ilk fark ettikleri şeylerden biri Star Wars serisine olan ilgim ve hayranlığımdır. Tekrar tekrar izlemelerim sırasında sesten dolayı kapım kaç kez alt ve üst kat komşuların buluşma noktası olduğunu sayısını söylesem eminim inanmazsınız.

Saati biraz ufak gibi... (ama olsun)
Saati biraz ufak gibi… (ama olsun)

Star Wars’u bu kadar tutturan (buna eminim) Darth Vader (adamım) karakterinin kırmızı light saber ı ile en sevilen pozlarından biriyle süslü 33 santimlik bu saat (saat bahane) her Yıldız Savaşları hayranının eminim rüyalarına girecek. Daha önceki R2D2 yazımdan sonra bunu gördüğüm anda içimdeki alışveriş canavarının bana saldırması sonucu şu an klavyemin başında size bu haberi veriyorum.

Arçelik’ten Buzdan Heykeller

infine | 30 December 2009 09:42

Arçelik, yeni yıl mesajınızı, kendi yaptığınız buzdan bir heykelle gönderebileceğiniz güzel ve eğlenceli bir site yapmış.

Buzdan Heykeller
Buzdan Heykeller

buzdanheykellersitesinde kendi özel heykelinizi yapıp, mesajınızı ekleyerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz bir galeri oluşturabilir veya sosyal ağınızda paylaşabilirsiniz.

sıradan nesneleri devleştiren sanatçı : Claes oldenburg

nazokiraze | 02 October 2009 14:59

Claes Oldenburg - Free Stamp
Claes Oldenburg – Free Stamp

Amerikan pop-art akımının önde gelen temsilcilerinden Claes Oldenburg aslen İsveç kökenlidir. Hayatımızda yer alan öğeleri gözümüzün içine sokacak kadar büyüterek bir yerde onları alaya alan sanatçı 1929 yılında Stockholm’da doğmuştur.(uzun zamandır bu yazıyı yazmak istiyordum Oldenburg eserlerinin ve sanatçının sıkı bir hayranı olan kızım sayesinde bu sanatçı hakkında sürekli okumak durumunda kaldım )

Kurşun kalemden heykeller

siriusbee | 26 September 2009 13:35

Jennifer Maestre kurşun kalemlerden heykeller yapan bir sanatçı. Evet yanlış duymadınız, bildiğiniz kurşun kalem. Ortaya çıkardığı çalışmaların yapımı daha önce gördüğümüz heykellerle karşılaştırılamayacak kadar zor.

İlk olarak deniz kestanelerinin yapısından esinlenerek bu heykelleri yapmaya başlamış.

Titiz ve sabırlı uğraşları sonunda ortaya çıkan çalışmalarından bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Bobby C.’den Süper Kahramanlar

gezgingun | 27 April 2009 17:28

Severek izlediğimiz çizgi roman karakterleri, film kahramanları, artık olmadık yerlerde karşımıza çıkabilir, ya da Batmobile’ınıza binip arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz.
Bob Causey adında bir heykeltraş büyük bir maharetle tüm bunların heykellerini hazırlamış. Galerilerinde Superman, Joker, Batmobile, Hellboy ve bunun gibi bir çok kahraman üç boyutlu olarak karşınızda:

Ancak Heykel olması Batmobile’ın yerinde duran bir taş parçası olduğu anlamına gelmiyor. LCD ekranları, ışıklandırması ve motoruyla uçamasa da o gerçek bir araba:

Çeşitli malzemeler kullanılarak hazırlanan bu eserler inanılmaz derecede gerçekçi görünüyorlar. Madame Tussauds kadar ünlü olmasa da erişilebilirliği daha yüksek, çünkü bu eserler satılık olduğu gibi, sipariş üstüne de istediğinizi yaptırabiliyorsunuz. Sitelerinde, “yaptırmak istediğiniz ama bunu sizin için kimin yapabileceğini bilmediğiniz özel bir şey mi var, biz yaparız.” diyerek işin pazarlama kısmıyla da yeterince ilgili olduklarını ispatlıyorlar.