bildirgec.org

gezgingun

8 yıl önce üye olmuş, 13 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

41-29 Sunuyor: Ben&Jerry’s IceVillage

gezgingun | 08 November 2010 09:50

Genelde eğlenceli işlere imza atan 41-29 ekibi bu sefer de Ben&Jerry’s için kolları sıvamışlar ve ünlü Facebook uygulaması Farmville’i andıran sevimli bir oyun hazırlamışlar.

IceVillage
IceVillage

Oyun inek sağma, meyve yetiştirme ve dondurma üretme üzerine kurulmuş.
Farmville’e göre en büyük avantajı ise bu oyunun ödüllü olması olsa gerek. En kısa sürede 50. seviyeye ulaşıp oyunu bitiren ilk iki kişiye iPad veriyorlar.

IceVillage
IceVillage

Yarışma için tabi ki facebook üyeliği gerekiyor. Katılmak için bu linke, 41-29 blogundan okumak için de bu linke tıklayabilirsiniz.

F1 Ferrari Simülatörü

gezgingun | 17 August 2010 16:47

Almanya’daki Max Planck Enstitüsü‘ndeki mühendisler sibernetik ile ilgili yaptıkları araştırmalara daha eğlenceli bir sebeple ara verip F1 yarış simülatörü yapmaya karar vermiş, bunun için de dev bir robot kol kullanmışlar.

F1 Simülasyonu
F1 Simülasyonu

En Küçük 16 GB USB Bellek (Şimdilik)

gezgingun | 18 November 2009 14:13

Active Media Products gezegendeki en küçük 16 GB USB bellek iddiasıyla ortaya çıkıyor, üstelik de su geçirmez. “Wink” adlı ürünün boyutları sadece 1.2 x 0.5 x 0.1 inç.

Ürün dün (16 Kasım) bir sanal magazada yerini aldı. 37.95 dolara alabilir, hatta suya atıp hap niyetine yutabilirsiniz. Ancak suya dayanıklı olan bu ürünün mide asidine karşı duyarlılığını bilemiyoruz.

MintPass Hesap Makinesi

gezgingun | 12 November 2009 10:02

Ring (Halka) filmini izleyenler sürünerek televizyondan çıkan ıslak saçlı güzeli (!) korkuyla hatırlayacaklardır. MintPad ve MintHard‘dan tanıdığımız Mintpass da, ister Mac ister Windows olsun, işletim sisteminizdeki hesap makinelerini monitörden kurtarıp özgür bırakan bir dizayn geliştirmiş. Maalesef ürün henüz sadece konsept olma aşamasında.

Mintpass firması geliştirdikleri konseptlere de sitelerinde ayrıntılı bir şekilde yer vermişler. Aynadan mp3 player’a kadar çeşitli dizaynların yer aldığı konseptler listesinde en çok dikkat çekenlerden biri de OS Calculator’lar.

iPhone’dan davranış bozukluğu II: Pil Ömrü

gezgingun | 10 July 2009 10:02

Bir telefon bu kadar popüler olunca mecburen hataları da daha çok dikkat çekiyor. Daha önce ısınma sorunu ile ilgili gündeme gelen iphone’nun bir sonraki dosyası pil ömrü üzerine. Tabii pil ömrünün uzun olması için yapabilecekleriniz de bu yazıya dahil.

Pil ömrünün önceki modellere (2G, 3G) göre daha uzun olması beklenen 3Gs, herkesi olmasa da bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmış gibi görünüyor. Apple’ın destek forumlarında şu ve şu örneklerdeki gibi çeşitli şikayetler var ve bu şikayetler aynı sorunu yaşayan diğer kullanıcılar tarafından da destekleniyor.
Henüz Apple tarafından bir açıklama yapılmasa da bu problemin donanım değil yazılım kaynaklı olduğu ve iPhone 3.1 güncellenmesiyle problemin ortadan kalkacağı söylentiler arasında.

iPhone’dan davranış bozukluğu: Aşırı Isınma

gezgingun | 06 July 2009 17:40

Techeblog‘daki bir habere göre yeni iPhone 3G’lerde, özellikle GPS ve 3G kullanımı sırasında aşırı ısınma oluyor, hatta beyaz iPhone’lar bu ısıyla pembeleşene kadar kavruluyor.

Çamur at izi kalsın demişler, dolayısıyla tek bir makale ile yola çıkmak istemedim. Ancak ufak bir araştırma yaptığımda birçok blog ve forumda bu probleme değinildiğini farkettim. Daha çok 3Gs serisi ile ortaya çıkan sorun henüz birkaç iPhone’la sınırlı kalmış, dolayısıyla bu konuda bir geri toplama gündemde değil.

Android severlere: HTC Hero

gezgingun | 06 July 2009 12:01

HTC’nin TouchFLO™ 3D’den sonraki yeni arayüzü HTC Sense™, HTC Hero ile görücüye çıkıyor. Tabi henüz Türkiye’de değil. 15 Temmuz’da İngiltere’de satışına başlanacak bu telefonun bir sanal mağazada da ön satışlarına başlanmış. Ancak fiyat performans oranı olarak HTC Touch Diamond 2 kadar başarılı görünmüyor.

512 MB ROM, 288 MB RAM, 5.0 megapixel kamera ve Wi-Fi’a sahip olan bu telefonun ilginç bir dizaynı var.
Telefonun diğer özelliklerini burdan, fotoğraflarını da burdan takip edebilirsiniz.

Cardapult: Mancınığa Dönüşen Kartvizit

gezgingun | 30 May 2009 14:04

Bir kartvizit ne kadar yaratıcı olabilir ki diyorsanız, bu sitedeki ürün ilginizi çekebilir. Çünkü Bryce Bell’in hazırladığı bu kartvizit amacını fazlasıyla yerine getirirken, ustasının yaratıcılığını da gözler önüne seriyor.

Pomegranate NS08 (Nar)

gezgingun | 20 May 2009 09:54

Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane…
Muhteşem dizaynı ile akıllara durgunluk veren bir telefon. İncecik yapısına rağmen kahveniz için su ısıtıyor, traş makinesi oluyor. Navigasyondan anında tercümeye kadar yapamadığı şey yok, on parmağında on marifet. All-In-One kavramını tam anlamıyla hakeden bu telefonun tek eksiği var: Tamamen hayal ürünü olması!

Öncelikle bu siteye girip telefonun özelliklerine hayran kalabilir, hatta “elbet bir gün gerçek olacak” diye iç geçirebilirsiniz.
Şimdi bu yaratıcı reklamın asıl kahramanına dönelim: Nova Scotia, Kanada’nın güney sahillerinde hoş bir yer.
Reklam kampanyasının sloganı ise şu: “Bir gün elbet herşeyi olan bir telefona sahip olabileceksiniz, bu gün ise herşeyi olan bir yer var: Nova Scotia”
Fikir güzel, uygulaması ve web tasarımı gerçekten göz alıcı, gerçekçi ve bir o kadar da aldatıcı. Pomegranate sitesindeki “Release Date” linkine tıkladığınızda nar paramparça ekranınızı kaplıyor ve şimdilik böyle bi telefon olmasa da herşeyi bulacağınız bir yer var diyerek “Nova Scotia” tanıtımı yapılıyor.

mypressi Twist

gezgingun | 28 April 2009 16:12

İş yerinizde çay-kahve makinası varsa şanslısınızdır, ama şansınızı zorlayıp espresso makinasında ısrar ettiğinizde biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, tabii patron değilseniz.
Kontrol edilemez bir espresso bağımlılığınız var, ancak gittiğiniz her yerde espresso bulamıyor, ortalığı ayağa kaldırıyorsanız bu ürün ilginizi çekebilir.

Boyutları bavulunuzun bir köşesinde yer almak için ideal, abartmamak kaydıyla hanımlar yeni moda olan büyük ebatlardaki çantalarına bile rahatlıkla sığdırabilirler, ancak ürünün ağırlığının yarım kiloya yakın olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Espressonuzu hazırlamak için sıcak su ve kahve yeterli. Bu ikisini mypressi Twist’in iç haznesine döküyor, sonra kapatıp aleti çalıştırıyorsunuz. Cihazın altındaki iki uçlu ağızdan espressonuz bardağınıza dökülüyor.