bildirgec.org

herbalife hakkında tüm yazılar

Geleceğin Ticaret Sistemi – Network Marketing

birolkoklu | 15 March 2010 13:43

Network Marketing yeni bir iş değil, 50 yıldan fazla bir süredir dünya üzerinde kullanılmakta ve çok sayıda insanın hayatını olumlu yönde değiştirmektedir.

İnternetin son yıllarda hayatımızın her noktasına girmesiyle dünya ticaretide bu yönde çalışmalarını arttırmaya başladı. Ülkelerin önde gelen şirketlerinden çoğu altyapılarını Network Marketing sistemine göre yeniden yapılandırdı. Bunun yanında yalnızca Network Marketing altyapısını kullanan şirketler ortaya çıktı.

Stratejileri farklı olan bu şirketler, önceleri yeni olan bu sektörün bilinmemesi sıkıntısını yaşarken şimdilerde aralarındaki rekabete odaklanmış durumda. Çünkü önümüzdeki on yılın en çok kullanılan ticaret şekli olması artık bir hayal değil.

Network Marketing Nedir?
Network Marketing Nedir?

Network Marketing’in yaygınlaşması doğrudan satıştan stratejisinden farklı olarak, Çok Katlı Pazarlama sisteminin ortaya çıkmasınada sebep olmuştur. Çok katlı pazarlamanın doğrudan satış stratejisine göre farkı ise satışlarınızı tek başınıza değilde sizinle birlikte ortak bir amaç için çalışan ekibiniz ile birlikte yapıyor olmanızdır. Buda bir anlamda kendi işinizin sahibi olmanızı ve grup halinde çalışmanın gücünü farketmenizi sağlar. Kazanç konusu ise şirketlerin stratejilerine göre değişiklik göstermektedir. En güzel yanı ise stratejiyi doğru uyguladığınızda kazanmama gibi bir ihtimalinizin olmamasıdır. Çünkü bu sektörde para kazanamamanın tek yolu işi bırakmaktır.

Peki neden Network Marketing sektörü bu kadar hızlı büyüdü?

HERBALİFE YASAKLANDI MI?

nurozoz1980 | 13 November 2008 16:42

Herbalife nedir dense hepimizin az çok bir fikri vardır. Bu aralar eski popilaritesini kaybetsede bir zamanlar zayıflamak isteyenlerin favori ürünüydü. Ben bu ürünün dipribütörlüğünüde yapmıştım. Ama benimki sözde distribütörlük gibi bişiydi. Sadece kendime aldım aslında çok düzenlide kullanmadım neticedede sonuç alamadım ve benim Herbalife maceram kısa sürede bitmiş oldu. Ama bugün sağlık müdürlüğünden gelen bir yazı dikkatimi çekti. Yazıda nemi yazıyordu. Bir zamanlar TArım ve Köy işleri Bakanlığının izni ile gıda takviyesi olarak piyasaya arz edilen ürünlerin İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Bilimsel Danışma Komisyonunun gündemine alması sonucu bu ürünleri kullanan insanlarda “hepatik advers reaksiyon riski” görüldüğü halk arasında doğal ürünlerin insan sağlığına yararlı olduğu ve herhangi bir zararının olmadığı şeklindeki yaygın olan kanının bilimsel veriler incelendiğinde doğru olmadığı görülmüştür. VE şimdi Sağlık Müdürlüğü gerekli sağlık kurum ve kuruluşlarına resmi yazılarla Hepatik fonksiyon görülen hastalarda bu tür ürünlerin kullanılıp kullanılmadığını sorgulamalarını ve caydırıcı içeriklerinin anlatılmasını iletmiş. Merak ettiğim tek şey bu ürünleri araştıranlar zararlarını ortaya çıkaranlar ve yasaklayanlar aceba şimdiye kadar neredeydiler. Ben herbalifenim gündemde olduğu çok çok daha renkli günlerini Herbalife çılgınlığının günden güne çığ gibi büyüdüğü kullananları hızlı bir şekilde arttığı günleri biliyorum. Aceba o günlerde bu konuları araştırmak ve insanları bilgilendirmek kimsenin aklına gelmemişmi. Üstelikte Tarım ve Köy işleri Bakanlığının izni ile gıda takviyesi olarak piyasaya arz edilmiş bir ürün olması nedeniyle birçok kişi eminim dahabir güvenle kullanmış. Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne doğru bildiğimiz yanlışlar çıkacak meydana bari onlarda iş işten geçmeden çıksalar.

Herbalife Gerçekleri

vatanda | 28 July 2008 16:26

Herbalife

Günümüzde çokça duyduğumuz isimlerden birisi haline geldi bu herbalife. Nedir ? ne işe yarar ? gibi sorularla araştırmaya başlamamla birlikte çok karmaşık ve karışık bir konu olduğunu gördüm. Normalde herbalife insanlara sağlıklı bir biçimde kilo kontrolü sağlamaya yarayan ürünlerin satıldığı bir firma ama o kadar çok farklı tanım ve tanıtım yapılmış ki insanların akıllarında bu isim bir ilaç bir kilo verme aracı hatta bir mucize gibi görünüyor.
Konu ile alakalı bir çok belge site ve dökümanı incelememle birlikte. Herbalife nini kilo kontrol ürünü bile olmadığını öğrenmem ise büyük bir şaşkınlık verdi. Bu ürünler mark hughes isminde bir amerikalının 1980 yılında kurduğu şirkette ürettiği ve bahsedildiği gibi insanlara sağlıklı kilo kontrolü amacıyla ortaya çıkmış. Daha sonra yapılan deneyler ve kullanıcılarda ortaya çıkan durumlardan dolayı. Ürünlerin bir kısmı hariç amerika ve avrupa ülkelerinde yasaklanmış. Son 8-10 yıllık süreçte ülkemize gelen bu ürün. şirketin etkin satış amaçlarına uyması için marketing ve pazarlama sistemi ile ürünlerini distribütörler aracılığı ile satmaya başlamıştır.

yeni bir network pazarlama mı yoksa dolandırıcılık mı ?

neoturk | 11 July 2008 15:52

İnternette bugünlerde bir zenginilk furyası sürüyor ,değişik internet reklam kanallarından www.dolarmilyonerleri.com, superfirsat.biz , www.zenginliginsirri.com , zenginlikkolay.tr.gg, www.megaisbul.com adlı sitelerin reklamları çıkmakta ve size zenginlik vaad etmekteler.
Sitelerin özellikleri :

  • basit hazır şablon siteler olması
  • aynı menu başlıkları
  • aynı başarı hikayeleri

Yukarda adı geçen sitelerde işin içeriği ve hangi firma için çalışacağınız söylenmese de yaptığım araştırma da bugünlerde etkinliğini yitirmeye başlamış olan herbalife adlı beslenme destek ürünlerinin yeni reklam kampanyası olduğunu öğrendim , belki değildir ama öyle görünüyor. Yukardaki sitelerden randevu almadan önce herbalife (türkçe) ın ne olduğunu ve size nasıl gelir sağlayacağını veya sağlamayacağını kendi network tecrübelerimle paylaşayım istedim.
internette herbalife hakkında bir iki haber:

Nasıl para kazanır veya kazanamazsınız ?
bu tarz sistemlerde ürünler faydalıdır ,sistem uzun zamandır ki bu 5 – 10 yıl üstüdür ayaktaysa ürünler kabul görmüş demektir (siz genede doktorunuzu dinleyin aman dikkat edin o da sisteme üye birisi olmasın 🙂 , siz bu ürünleri önce kullanır sonra çevrenize kullandırttırırsınız ve sattığınız her üründen komisyon alırsınız. İlk kazancınız böyle oluşur ama böyle para kazanmanız çok zor ve zaten normal işinizde de siz bu yoldan para kazanmaktasınız. Bu sistemin farkı alt üyeler yapıp onların kazancından da komisyon almanızdır.Yani sizin için çalışan insanlar topluluğu oluşturmanızdır.Böylece siz çalışmasanız bile sizin kazancınız artmaya devam edecek.Bir şey farkettiniz mi ürün kayboldu , evet bu sistemlerin en belirgin özelliği aslında size gelir getiren şeyin ürün satmak değil yeni üyeler bulmak olduğunu anlamanızdır böylece ürün satmaktan ziyade alt üye yapmaya kendinizi adarsınız.bu işten çok para kazananlar sadece alt üye sayısını arttırabilenler ve sisteme ilk üye olanlardır.Çevreniz geniş ve çok para kazanma heveslisi iseniz ayrıca insanlar sizin için sadece müşteriyse kazanabilirsiniz ancak o kadar kolay olmadığını ve genelde bu sistemlere üye olmak için bir kit satın almanız gerektiğini unutmayın. Hatta para kazanmak için şu an çalıştığınız işten daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir kısacası kolay para yoktur!öyle piyango hariç bir anda milyoner olamazsınız lütfen bu tuzaklara balıklama atlamayın…

www.primxl.com

neoturk | 23 June 2008 18:32

Türkler kapitalist olmasını öğreniyorlar. İnternetin yaygınlaşması ve bankalardan para transfer işlemlerinin kolaylaşması sonucu milyon dolarlık işleri bir site üzerinden döndürmek çok kolay hale geldi. Bu işleri ilk önce amerikalılar başlatsa da tüm dünyada kolay para kazanma sistemleri türemeye başladı. Bu yeni dünyanın pazarlama stratejisi ürünü doğrudan tüketiciye sat o hem kullansın hem satabilsin kâra ortak olsun gelir de elde etsin işte bu yöntem network marketing ( ağ pazarlaması) olarak adlandırılmakta. Bu sistemin en büyükleri olarak amway , herbalife , oriflame ve avon sayılabilir. İşte bu devler arasına şimdi de bir türk firması girmeye hazırlanıyor primxlreklamları güzel ancak hala altyapı sorunları var. Yazının ilerleyen bölümlerinde değineceğim.
Ağ Pazarlaması (network marketing):
Bu sistem hem insanları aldatmak hemde para kazanmak için çok kolaylıkla kullanılmaktadır. Bu pazarlama ve satış yönteminde temel prensip aracıyı aradan çıkar reklam ve diğer giderleri satükoyla (satıcı-tüketici) paylaş. Bu sistemde önemli olan üründür daha doğrusu üründe önemli değildir para transferini ve akışını sağlacak bir değişim maddesi gereklidir. Dünyada bu işi kuralına göre yapan firmalar gerçekten faydalı ve kullanılabilir ürünler satarak sistemlerini ayakta tutabilmekteler. Dünya üzerinde doğrudan veya dolaylı olarak 1.000.000.00 kişinin bu pazarlama yöntemiyle para kazanmakta veya onların ürünlerini kullanmaktalar bu size yöntemin geçerliliği hakkında bir yorum imkanı verir. Bu sistemin insanlara çekici gelmesinin sebebi katmanlarından kaynaklanmaktadır. Sistem size alt üye kazanma imkanı onlarında alt üye yapmasının önünü açmaktadır. Böyle bir sistemde Tek başınıza değilde binlerce kişiyle çalışma imkanınız ve onların kârından da pay almanız mümkündür. Böylece ayda binlerce ytl veya dolar ek gelir elde etmeniz mümkün olmakta. Bir süre sonra üründen ziyade alt üye yapmanın daha kârlı olduğu farkedilmekte ve alt üye arttırımına gidilmekte , bunun için çeşitli toplantılar düzenlenmekte hertürlü gaza getirici faaliyette bulunulmaktadır. Ürünlerin tüketiciye faydası olduğunda bu çok büyük bir problem teşkil etmese de sadece alt üye yaparak onların katılım payından kâr alma üzerine kurulu bazı sistemlerde mevcuttur. Bu sistemlerde ürün bir e-kitap , bir video vs. görünürde işe yaramayan ancak satış ve elde edilen kâr olarak gösterilen bir meta olması gereklidir. Bu sisteme en bariz örnek titancılardı.
Ağ satışı ve pazarlama yöntemini anladıktan sonra site tanıtımına geri dönelim
primxlfirması dünyada ilk kez ve yüzde yüz türk girişimi gibi bir motto kullansa da sitedeki kademe ve katman sistemleri amway firmasınınkiyle örtüştüğü aşikardır. Firmanın tek yeniliği bol ürün çeşidi ve yerli mallarında satışı olacaktır bu bir nebze olsun yurtdışına giden dövizi engelleyebilir. Firma sistesi tanıtıma ağırlık vermiş ancak söz ettiği ürün çeşitliliği satış olarak görülememektedir. Menü de görülen ürünlere tıklanıldığında tekrardan tanıtım sayfası açılmakta bu ürünleri görmek için bile üyelik gerekmesi fazla bir korumacı mantık anlayışı olarak geldi. Tanıtım videosunda Toprak Sergenin oynaması firmanın bu işe önem verdiğini hissettirmekte tabi bu his kandırmacı bir his mi yoksa kalite anlayışının bir yansıması mı bunu zaman gösterecek. Şu an için sadece istanbula hizmet verdiklerini söylemekteler. Peki primxl in farkı ne ? diyecek olursanız dediklerine göre alt üyelerinizden ve kârdan pay alabilmeniz için her ay belli bir puana karşılık gelen ürün satın almanız böylece alt üyelerinizin alış verişinden de kâr almış olacaksanız yani sizin bir satışınız söz konusu değil dünyada ilk dedikleri bu olsa gerek ama bu sistem www.bigcrumbs.com
çevrimiçi alışverişler için bu sistemi kullanmakta ve üyelerine hatırı sayılır bir kâr vermektedir. Benim anladığım Primxl piyasadaki ağ satış ve pazarlama sistemlerinin güzel yanlarını bir araya getirerek ve bunları kargo satışına dönüştürmeyi hedeflemektedir. Üyelerine ürünleri kargoyla ulaştırmak gerçekten büyük bir organizasyon isteyecektir umarım buna hazırlıklıdırlar 🙂
Bu sistemi çalıştıramazlarsa önümüzdeki sene veya 6 ay içinde piyasadan silinecekleri sanırım kehanet olmaz ancak birde maya tutarsa türkiyenin en kârlı şirketi olabilirler büyük risk bakalım hep beraber göreceğiz…