bildirgec.org

grooveshark hakkında tüm yazılar

Müziğin Tadını Çıkarın

gokaytitrek | 17 September 2010 11:12

müzik dinlemek gibi bir zevkiniz varsa bilgisayarınızda ki arşivinizden sevdiğiniz müzikleri bulmak bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
son zamanlarda müzik severleri fizy, grooveshark, vattoz gibi birçok online müzik sitesini kullanmaya başladı. Bunun en büyük sebepleri büyük arşivleri olmasının dışında aradığınız müziği rahat bir şekilde bulabilmemiz olsa gerek.

Kaliteden ödün vermek istemeyenler içinde online olarak dinlenen müzikler zevk veremiyebilir. ozaman track01 gibi isimlerle dolu olan arşivlerimizi düzenlememiz gerekiyor.

tuneupisimli arşiv programı müzik severlere düzgün arşivler oluşturmanın dışında birçok özellikle birlikte geliyor.

#yanlış,eksik ya da hiç yazılmamış şarkı bilgilerini düzelterek aradığınızı kolayca bulmanızı sağlıyor.
#şuan da sadece mac ve windows ortamında çalışan program itunes ve media player ile entegre şekilde çalışıyor.
#aynı şarkıları bulup temizleme seçeneği sunuyor.

En İyi 5 Online Müzik Streaming Sitesi

Atomic Bomb | 14 September 2010 19:33

Kendi subjektif görüşlerimle oluşturduğum bu listede, online müzik streaming yayını yapan sitelerden bahsedeceğim. Online ve legal olarak müzik dinleyebileceğimiz bu adreslerde playlistler(çalma listeleri) oluşturabilir, arkadaş edinebilir, başkalarının playlistlerini dinleyebilir, aradığınız parçalara çok kolay ulaşabilir, müzikleri indirebilir ve tarzınıza yakın yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

1- LastFm
Artık adını bir çoğumuzun bildiği bir site olan lastfm basit bir radyo mantığı ile çalışıyor, arşivinizde olan veya dinlediğiniz müzikleri skroplayıp, size en yakın yeni müzik parçalarını sunuyor. Türkçe dil desteği de sitenin listemde en üst sıralarda olmasında bir başka etken. Şuraya tıklayarak sitenin işleyişi hakkında oldukça geniş ve yararlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Müzikseverler için harika kaynaklar

wanadooo | 13 July 2009 16:28

Her kullanıcının farklı müzik zevki ve farklı tarzlara ilgisi olabilir. Yeni müzikler, yeni sanatçılar bulma konusunda yol göstermeye çalışayım.

blip.fm
blip.fm

blip.fm, Twitter’da “ne yapıyorsun?” durumunun “ne dinliyorsun” haline dönüştürülmüş şekli. Kendi müziklerinizi düzenlemeniz mümkün. Arayüz son derece sade ve kullanıcı dostu. Dinlediğiniz müzikleri twitter ve facebook üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

last.fm
last.fm


Last.fm hakkında fazla anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Zaten birçok kullanıcının favorisi durumda. yine de bildirgeç, ekşi sözlük ve vikipedi‘den linkleri ile bilmeyenlere yardımcı olalım.

Last.fm Ücretli Oldu! Alternatifi Grooveshark

xiackok | 07 May 2009 10:18

Last.fm‘in artık ücretli olduğunu birçoğumuz biliyor bunun nedenlerinden bahsetmeme gerek yok. Ancak siz de benim gibi last.fm olmayınca ne yapacağınızı şaşırdıysanız bugün tanıştığım güzel bir siteyi şiddetle öneririm sizlere.

Grooveshark‘tan daha önce de bahsedilmiş ancak ben tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

Özelliklerini sıralarsak:

  • Kendi müziklerinizi upload ederek dilediğiniz gibi playlistler oluşturabiliyor ve size sunduğu widgetler ile bu playlistleri sitenizde veya facebook gibi sosyal ağlarda yayınlamanıza izin veriyor.
  • Gayet sade ve hoş bir tasarımla kullanım kolaylığını ön plana çıkarmışlar.
  • Siz birşey upload etmeseniz dahi diğer insanların upload ettiklerini dinleyebiliyorsunuz. İşte bu noktada Last.fm için bir alternatif olma niteliği taşıyor.

Last.fm’e göre artıları:

  • Sadece istediğiniz grubun şarkılarını dinlemeniz mümkün, araya başka gruplar girmiyor.
  • Kendi playlistlerinizi oluşturup yayınlama imkanı.

Last.fm’e göre eksileri:

  • Eğer yeni sanatçılar tanımayı amaçlıyorsanız bu konuda size Last.fm kadar yardımcı olmayacaktır ancak autoplay özelliği de aynı Last.fmdeki gibi sevdim dediğiniz şarkıları göz önünde bulunurarak benzer şarkılar çalmakta.
  • Last.fmdeki gibi bir arkadaşlık sistemi veya topluluk kurmak gibi olanaklar yok.

Bu artıları ve eksileri değerlendirdiğimizde internet üzerinden müzik dinlemek gibi bir alışkanlığınız varsa grooveshark’ı kesinlikle öneririm.

GrooveShark müzik upload ve widget servisini duyurdu

gokhanbaba | 22 October 2008 20:37

ilk önce siteyi bilmeyenler için :
GrooveShark lite kapanan imeem sitesi için büyük bir alternatif. Veritabanında birçok şarkıyı barındıran siteye artık sizde şarkı upload edebiliyorsunuz. ayrıca istediğiniz şarkılardan listeler oluşturup bunları embed kodlarıyla sitenize veya blogunuza taşıyabiliyorsunuz.

web 2.0 ın en önde gelen örneklerinden olan site çok hoş bir tasarıma sahip ve yeni widgetleriyle ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır.

Grooveshark – Bedava ve yasal Online Müzik

pisho | 27 May 2008 17:34

henüz beta aşamasında olan Grooveshark sitesine üye olup, kendilerinin tanımı üzerine, yasal bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz..

“sanatçılar”, “albümler”, “Şarkılar”, “Kullanıcılar” olmak üzere farklı şekilde müzikleri arayabilir ve online şekilde dinleyebilirsiniz..

ayrıca beğendiğiniz parçaları oluşturacağınız playlist’e ekleme şansınız da var. sitenin bir diğer güzel özelliği kendi parçalarınızı da sisteme ekleyebilmeniz.