bildirgec.org

gokhanbaba

8 yıl önce üye olmuş, 34 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Bu insanlara istediğiniz şeyleri söyletebilirsiniz!

gokhanbaba | 17 November 2010 15:57

Yabancı bir şirket reklam amacıyla belli bir sayıda çalışanını bilgisayar başında tutuyor ve siz bir facebook uygulaması sayesinde bu insanlara mesaj gönderdiğinizde, çalışanlar bu mesajı alıyor ve sizin yerinize mesajınızı okuyup video kaydediyor ve sizin facebook duvarınıza gönderiyor. Bu şekilde ister durum güncellemeleri yapabiliyorsunuz, ya da başkalarına söyleyemediğiniz şeyleri 3. şahıslara söyletiyorsunuz.

Opera bir patatesten çok daha hızlı!

gokhanbaba | 04 June 2010 15:16

Bu başlığı sakın operayı kötülemek için yazdığımı düşünmeyin zira bu yazı opera’nın internetteki son reklamının sloganı.

Browser savaşları sürerken gün geçmiyorki sataşmalar, polemikler çıkmasın. Hepiniz Google’ın chrome speed test ini hatırlayacaksınız. hatırlamayanlar için :

işte bu videolar operanın sinirini biraz olsun bozmuş olacak ki chrome speed test’le dalga geçmek amaçlı bir reklam çekti. patateslerle operanın hızını karşılaştıran reklamın bomba sloganını reklamın sonunda izleyebilirsiniz.
reklam için :

Google özel arkaplanlar için hazır

gokhanbaba | 04 June 2010 12:22

Google klasik ana sayfasına kullanıcıların kendi fotograflarını arka plan yapabilecekleri bir servis sundu.

Google’ın blogunda yapılan açıklamaya göre kullanıcılar kendi bilgisayarlarındaki resimleri ya da picasa web albumlerideki resimlerini arka plan olarak ayarlayabilecekler.

cnet‘deki habere göre perşembe günü öğle vaktinden sonra Abd’deki kullanıcılar bu hizmetten yararlanmaya başlayacaklar. Abd dışındaki ülkelerin bu özelliği kullanabilmesi marissa mayer‘ın söylediğine göre biraz daha zaman alacak.

41 Can Alıcı Bedava WordPress Teması

gokhanbaba | 27 April 2009 16:31

Bu aralar deli gibi heryede wordpress teması arıyorum. beğendiklerim paralı, bedava olanlarsa genelde pek iyi olmayanlar. aylık görüntülenme sayısı 1 milyonun üzerinde olan hongkiat sitesi, 41 tane bedava ve takdire şayan wordpress teması belirlemiş. bazılarını paylaşmak istedim. resimler biraz küçük pek bişi anlaşılmıyo ama demolara tıklayarak ayrıntılı görebilirsiniz.

Vintage

Vintage
Vintage

Demoindir
Malawak

Malawak
Malawak

Casus Program

gokhanbaba | 09 January 2009 17:22

bilgisayara bir usb bellek takıldığında usb bellek içindeki dosyaları bilgisayarın gizli bir yerine kopyalayacak bi program arıyorum. usb bellek takıldığında, dosyaların açılmasına gerek olmadan, içindeki bütün dosyaları kopyalayabilecek bi program… yardımcı olursanız sevinirim.

Gmail, kullanıcılarına otomatik cevaplama hizmetini sundu

gokhanbaba | 23 October 2008 16:09

gmail kullanıcıları artık otomatik mesaj seçeneğini filtrelerinde kullanabilecekler. bildiğiniz gibi gelen mailleri gönderenin ismine, mesajın konusuna göre sınıflandırıp etiket ekleyebiliyoduk. artık oluşturduğumuz bu etiketlerdeki mailllere otomatik cevaplar gönderebileceğiz.

Canned responses (konserve cevaplar) denilen bu yenilikle, sıklıkla gönderdiğimiz mailleri kaydedip, bu kaydettiğimiz yazılarla bir kaç saniye içinde gelen mailleri cevaplayabileceğiz. Eğer aynı şeyleri sürekli yazdığınızı farkettiyseniz bu seçenek sizin için çok kullanışlı olabilir.

GrooveShark müzik upload ve widget servisini duyurdu

gokhanbaba | 22 October 2008 20:37

ilk önce siteyi bilmeyenler için :
GrooveShark lite kapanan imeem sitesi için büyük bir alternatif. Veritabanında birçok şarkıyı barındıran siteye artık sizde şarkı upload edebiliyorsunuz. ayrıca istediğiniz şarkılardan listeler oluşturup bunları embed kodlarıyla sitenize veya blogunuza taşıyabiliyorsunuz.

web 2.0 ın en önde gelen örneklerinden olan site çok hoş bir tasarıma sahip ve yeni widgetleriyle ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır.